×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CHARLEROI PRZESIADKA


gość_55df7
gość_55df7
mam pytanie, nie mam doświadczenia w przesiadkach w low costach więc wole zapytac bardziej doświadczonych Ląduje w Charleroi 8:35 (rozkladowo) a strat drugiego samolotu WIZZ jest zaplanowany na 10 00. Czy to wystarczająco dużo czasu na odprawe i bagaż? Dzieki z góry za sugestie

29/05/2015 13:26,  
<>

gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

  
widocznie jak wszędzie, wszystko zależy od człowieka ... i jego chęci...
02/06/2015 16:22  

  
adam7691: To chyba wyjątek niż reguła... Leciałem KRK-WAW LOTem, potem na osobnym bilecie WAW-ZRH Swissem. Wszystko w Star Alliance jakby nie było. Nie było możliwości nadania bagażu na całą trasę ani na Balicach ani w Zurychu. Pytałem.
Nie masz jakiego SEN czasem? ;)
02/06/2015 15:38  

gość_55df7 - Profil
gość_55df7
  
dziekuje za sugestie bede musiał je przemyśleć
02/06/2015 09:12  

  
gość_4c862: piszesz na podstawie własnego doświadczenia, czy tylko zasłyszenia,

sytuacja o której pisałem wcześniej dotyczyła właśnie TAP, pierwszy bilet: TAP z REC do LIS, następnie TAP z LIS do FRA (lub MUC) już nie pamiętam dokładnie, i trzeci odcinek z FRA do WAW (tym razem LH), drugi bilet z WAW do POZ by LO (K2), w REC żadnego problemu żeby się odprawić do POZ, wystarczyło poprosić przy chek-in
02/06/2015 07:27  

gość_4c862 - Profil
gość_4c862
  
adam7691: to się niestety coraz rzadziej zdarza. Pomijam kwestię, że linie z różnych sojuszy na taki układ raczej nie pójdą, to nawet linie wewnątrz tego samego sojuszu odmawiają. Robi tak np. TAP, który po prostu twardo mówi nie, nie odprawimy panu bagażu z Lizbony do Krakowa, bo bilet w TAP kupił pan tylko do Warszawy. Poza tym to, że przyjmą bagaż w takiej sytuacji nie oznacza automatycznie odpowiedzialności za spóźnienie i jego konsekwencje.
01/06/2015 21:09  

  
@gość_0bd61: tak jak @adam7691 pisze, ja rzadko miałem sytuacje takiego typu, że przy osobnych biletach tej samej linii potraktowano mnie jak pasażera LCC. Zależy kto nas obsługuje, czy też od statusu M&M.
01/06/2015 17:44  

  
gość_0bd61: nie do końca jest to prawda, leciałem jakiś czas temu na dwóch biletach i nie było żadnego problemu żeby na pierwszym lotnisku odprawić się do końca i również do końca nadać bagaż (zaznaczam, że bagaż doleciał), a połączenie było dość ciekawe, najpierw trzy odcinki (pierwszy bilet) a później jeszcze jeden (drugi bilet), wszystkie linie oczywiście tradycyjne
01/06/2015 01:33  

gość_0bd61 - Profil
gość_0bd61
  
pede: warunkiem jednak w liniach tradycyjnych jest całość na jednym bilecie, jesli bedziesz miał tak jak w LCC de facto dwa osobne bilety to zasady sa takie same. I pewnie wlasnie dlatego LCC nie sprzedają biletów na loty skomunikowane, w ten sposób zerują ryzyko dodatkowych kosztów na wypadek obsuwy.
31/05/2015 23:57  

  
przychylam się do uwagi pede: LC są znośne (nie będę pisał dobre) przy lotach p2p, przy przesiadkach (szczególnie przy połączeniach na styk) tylko linie tradycyjne, chociażby dlatego, że nadajesz bilet w porcie wylotu i nie musisz się martwić, odbierasz na końcu trasy ...
31/05/2015 23:04  

  
Wybierz przewoźnika tradycyjnego, który umożliwi ci bezproblemowe przebookowanie biletu na kolejny lot, nawet innych linii. Leciałem kilka razy lowcostem, nigdy nie miałem przygód typu opóźniony lot, a nawet gdyby, to nigdy, ale to przenigdy nie starałem się układać przesiadek z Ryanem (tudzież też Wizzem). U przewoźnika tradycyjnego też masz ten plus, że w przypadku opóźnienia lotu na pierwszym odcinku, samolot z drugiego może na ciebie poczekać, jeżeli opóźnienie nie jest duże. Po kilku lotach tanią linią, ze względów innych niż opóźnienia (a raczej ich brak w przypadku moich lotów), zawsze wybieram przewoźników tradycyjnych, najchętniej LOT. Później jest Austrian, KLM czy British Airways, ale to już zależy od destynacji. Pozdrawiam.
31/05/2015 22:23  

gość_efa01 - Profil
gość_efa01
  
zdarza się, że Ryan zmienia rezerwacje bezpłatnie, jeśli pierwszy lot był opóźniony. warto w CRL się zgłosić do ich okienka (my dostaliśmy tam lot na następny dzień, gdy po 4.5h opóźnieniu pierwszego lotu z PL nie zdążyliśmy na transfer)
31/05/2015 20:34  

gość_7d02d - Profil
gość_7d02d
  
Czytam tak sobie i czytam i.... chyba wole zaplacic 100 czy nawet 200 zł wiecej i nie miec takich problemów....
31/05/2015 14:26  

gość_2dcce - Profil
gość_2dcce
  
Zapomialem dopisac, ze ta zmiana rezerwacji 110 euro do godziny po locie bardzo sie oplaca jak mamy bagaz rejestrowany, bo przy nowym bilecie trzebaby bylo za niego placic.
31/05/2015 10:53  

gość_2dcce - Profil
gość_2dcce
  
banan86 nie gwarantuja, ale np Ryanair ma takie kolo ratunkowe dla przesiadkowiczow dostepne na 40 min przed lotem(po zamknieciu odprawy) i 1 godz po locie. Za 110 euro mozna wtedy zmienic rezerwacje na inny lot. Oczywiscie czesto oplaci sie kupic nowy bilet, ale w srodku sezonu rownie dobrze moze byc bardzo drogi. Te w przeliczeniu 500zl to nie jest jakas straszna suma, a na przesiadkach LCC mozna sporo oszczedzic.
31/05/2015 10:51  

  
Lubisz grać w totolotka? ;)
Wcale nie tak bardzo czarny scenariusz:
- wylatujesz w porannym szczycie, 20 min opóźnienia: 8:55
- dojście do taśmy i czekanie na bagaż 20 min: 9:15
- kolejka do checkinu kolejne 20 min: 9:35
- kolejka do security check 15 min: 9:50
A o której zamykają boarding? Przelicz czy warto.
31/05/2015 09:14  

  
Lubisz grać w totolotka? ;)
Wcale nie tak bardzo czarny scenariusz:
- wylatujesz w porannym szczycie, 20 min opóźnienia: 8:55
- dojście do taśmy i czekanie na bagaż 20 min: 9:15
- kolejka do checkinu kolejne 20 min: 9:35
- kolejka do security check 15 min: 9:50
A o której zamykają boarding? Przelicz czy warto.
31/05/2015 09:14  

  
Pamiętaj, że low-costy nie gwarantują przesiadek w razie opóźnienia / skasowania pierszego lotu. Możesz wtedy utknąć na lotnisku pośrednim z ręką w nocniku (a wtedy twoja podróż okaże się bardzo kosztowna)

Takie przesiadki organizujesz na własne ryzyko!

Generalnie ja jeśli już robię takie rzeczy w RyanAirze albo Wizzerze to tylko wtedy gdy mogę sobie pozwolić na to by nie lecieć w razie opóźnienia i daję conajmniej 4 godizny rezerwy czasowej na przesiadkę. No ale każdy sam podejmuje decyzje
31/05/2015 08:53  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie