×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pilot był poza kabiną ?


Według wstępnej analizy zapisu rozmów w kabinie Airbusa A320, który rozbił się we wtorek we francuskich Alpach, jeden z pilotów opuścił kabinę pilotów, a następnie bezskutecznie próbował się do niej dostać ponownie, najpierw pukając do drzwi, a potem próbując je sforsować. Materiał stacji CNN: zobacz link

26/03/2015 03:46,  
<>

gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

gość_48e4c - Profil
gość_48e4c
  
pomyślałem o tym zaraz jak się okazało, że samolot zaczął się zniżać po osiągnięciu wysokości przelotowej:
1. osiągnęli wysokość przelewową,
2 jeden z pilotów wychodzi do toalety,
3 ten który został, blokuje drzwi i w autopilocie zmienia ustawienia na zniżanie (zawał, zasłabniecie raczej można wykluczyć, gdyż ktoś świadomie musiał zmienić ustawienia samolotu)
26/03/2015 12:53  

  
No właśnie jeżeli to się potwierdzi to samobójstwo pilota jest chyba najbardziej prawdopodobne. W grę wchodziło by jeszcze jakieś zasłabnięcie lub zawał no ale wtedy pewnie pilot by coś zrobił, wysłał sygnał, otworzył drzwi, zawołał kogoś...., a tutaj samolot leciał równo w dół i nie było z nim żadnego kontaktu. Inna sprawa to również kwestia jak się nazywał ów pilot.
26/03/2015 10:25  

gość_7c8b0 - Profil
gość_7c8b0
  
Zawał? I co, samolot tak gładko i liniowo schodził? Osobiście zacząłbym się zastanawiać nad polityczno-religijnymi przekonaniami tego, który został w kabinie. W Niemczech jest trochę różnej maści radykałów, niekoniecznie z arabskimi korzeniami. Ja bym osobiście spodziewał się, ze za kilka dni państwo islamskie ogłosi, że to pierwszy krok w ich wojnie z Zachodem.
26/03/2015 09:45  

gość_1519d - Profil
gość_1519d
  
Żeby drugi pilot nie mógł wejść ten będący w kokpicie musiałby świadomie blokować wejście trzymając cały czas przełącznik. Czyli zawał, zasłabniecie odpada. Przychodzi na myśl jedynie samobojstwo. Chyba, ze mechanizm otwierania zawiódł i jednocześnie pilot zasłabł, ale to za duży zbieg okolicznosci. Mam jednak nadzieje, ze sie myle. W USA pilota, który wychodzi musi zawsze ktoś zastąpić. Nawet ktoś z personelu właśnie po przypadku samobojstwa w egipskich liniach jak pamiętam.
26/03/2015 05:38  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie