Montreal (YUL) - transfer do Calgary

Witam, Mam pytanie, do kogoś kto może miał transfer w YUL, albo na innym kanadyjskim lotnisku po przylocie z Europy. Mianowicie w przyszłym tygodniu będę leciał na trasie WRO-MUC-YUL-YYC i z tego co się orientowałem w Montrealu będę musiał przejść odprawę paszportową po przylocie z Europy, po niej odebrać swój bagaż nadawany i dopiero udać się na transfer na samolot Air Canady, którym będę leciał do YYC. Ma ktoś może informacje jak wygląda cała ta procedura i czy wychodzi się do strefy ogólnodostępnej w czasie jej trwania, czy wszystko dalej odbywa się na strefie zastrzeżonej? Dodam, że wszystkie loty mam na jednym bilecie, także już we WRO będę odprawiony do YYC. Mam nie za dużo czasu na przesiadkę, bo 1h10min, biorąc pod uwagę zimę i ewentualne opóźnienia, wolę być przygotowany jak to wygląda, żeby uniknąć spóźnienia na ostatni odcinek podróży :) Z góry dziękuję za pomoc :)
08/01/2015 21:54  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mic 2015-01-11 22:43   
mic - Profil mic
WR niestety jak wyląduję (6.25 pm) i jeśli się spóźnię pomimo moich starań na lot do YYC (7.40 pm) to niestety kolejne połączenie z tego co sprawdzałem na stronie Air Canady nawet z przesiadką w YYZ jest dopiero rano, więc w najgorszym wypadku czeka mnie przebookowanie plus hotel i późniejsze dotarcie do Calgary. No, ale zobaczymy, będzie ciężko, ale może przy odrobinie szczęścia się uda :)
wr 2015-01-11 14:25   
wr - Profil wr
70 minut to troche malo.
Jak wspomniano, trzeba odebrac bagaz, a to samo moze zajac troche czasu. Zostawiasz torby zaraz za customs, ale musisz isc do security przy odlotach krajowych.

Jak by sie cos poznilo, od razu na przebookawanie. Prawdopodobnie bedzie z przesiadka w YYZ, ale opcji powinno byc dosc na YUL-YYC popoludniu.
mic 2015-01-09 00:53   
mic - Profil mic
Spooks dziękuje Ci uprzejmie za obszerną odpowiedź. Dzięki za rady i rzeczywiście zrobię sobie wirtualny spacer przed realną podróżą :) i tak się pewnie trochę będę stresował, bo czasu naprawdę mam mało, ale dzięki Twoim informacjom przynajmniej wiem co i jak, więc może pobiję Twój rekord 1h30min ;) Pozdrawiam!
spooks 2015-01-09 00:40   
spooks - Profil spooks
Ja leciałem na trasie z Europy do Montrealu i dalej do innego miasta w Kanadzie (Toronto). Wygląda to tak: 1. lądujesz, wysiadasz, idziesz do kontroli paszportowej. Hala jest ogromna i kolejka potrafi być długa (zależnie od pory) ale zawsze są tam jacyś pracownicy lotniska, powiedz że masz mało czasu na przesiadkę to przepuszczą Cię "szybszą" kolejką (taką, którą zwykle chyba puszczają tylko ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się czyli na wózkach). 2. Kontrola paszportowo/graniczna czyli standardowe odpowiedzi na pytania po co przyjeżdżasz do Kanady uwieńczone pieczątką w paszporcie 3. odbierasz bagaż - MUSISZ go odebrać. Nawet jeżeli został nadany do lotniska docelowego (Calgary) to i tak wyjedzie na "karuzeli". Mijasz panów z pieskami (jak masz ze sobą np. kiełbasę to pewnie Cię przetrzepią). 4. U wyjścia z hali odbioru bagażu jeszcze oddajesz kwit deklaracji celnej (ten kwitek, który dostajesz do wypełnienia w samolocie). 5. Zaraz za drzwiami wyjścia z hali odbioru bagażu po lewej stronie są stanowiska check-in nadania bagażu dla pasażerów tranzytowych (transfer desk). Jako że Twój bagaż będzie już miał przywieszkę do Calgary (którą przywieszą Ci w Europie), Pani zapewne tylko zczyta kod kreskowy czytnikiem z bagażu i rzuci okiem na Twoją kartę pokładową. 6.Przechodzisz przez ogólnodostępną halę check-in do kontroli bezpieczeństwa (security) lotów krajowych. Ja tutaj spotkałem się z dość mozolnie posuwającą się kolejką, zajęło mi to ze 20-30min. 7. Po security idziesz do swojego gate'u. Podsumowując: 1h10min to troche mało. Ja miałem na przesiadkę 1h50min i muszę powiedzieć że cała ta przygoda (łącznie z "szybszym" przepuszczeniem mnie przez kontrolę paszportową zajęła mi ok. 1h30min. Podejrzewam że w razie czego będziesz mógł liczyć na pomoc obsługi w transfer desk tj. aby przebookowali Cię na późniejszy lot. To co jeszcze mogę radzić to poszukaj na stronie lotniska YUL (zobacz link "wirtualnego przewodnika". Ja pamiętam że jakieś 2 lata temu też się bardzo stresowałem przed swoim transferem i znalazłem wówczas na ich stronce opcję "wirtualnego spaceru" więc po wylądowaniu mniej-więcej miałem pojęcie w którą stronę się kierować. Na pocieszenie powiem że lotnisko jest na prawdę bardzo dobrze oznakowane i na pewno nie będziesz miał wątpliwości w którą stronę się kierować.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy