Ceny biletów w Ryanair

Witam Wiecie może od czego zależy taka różnica w cenach biletów? Chodzi o lot z Warszawy do Wrocławia (18-09-2014) i z Wrocławia do Warszawy (22-09-2014), jeszcze niedawno ceny były po 25 zł a dzisiaj są po 81 zł. Jednak dokładnie tydzień wcześniej i tydzień później ceny są po 25 zł. Jest szansa, że jeszcze spadną ? Pozdrawiam M.B.
01/07/2014 16:41  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krzysiekl 2014-07-03 15:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
oczywiście że zależy, teraz jest 6 tygodni do mojego loty i jest prawie dwa razy drożej niż gdy kupowałem miesiąc temu...jestem ciekawy jak będzie się zmieniać.
marcowy 2014-07-02 08:56   
marcowy - Profil marcowy
proponuje wbić powiadomienie na skyscanner i spokojnie czekać do połowy sierpnia
marcowy 2014-07-02 08:55   
marcowy - Profil marcowy
potwierdzam to co Wojtek napisał: w większości przypadków najtaniej jest od 3 do 6 tygodni przed odlotem. Ale reguły nie ma: raczej pewnie jest ale nikt jej nie zna :)
banan86 2014-07-01 20:31   
banan86 - Profil banan86
Oprócz tego co napisał wojtek, mogę doradzić jeszcze trik z którego ja korzystam gdy chcę sprawdzić czy są jeszcze bilety w danej taryfie czy trzeba się naprawdę spieszyć z podejmowaniem decyzji: wystarczy po prostu wybrać więcej pasażerów (np. 10 albo 15) i obserwować jak drożeją ceny biletów. Jeśli są dostępne tylko ostatnie miejsca w tej cenie to znak, że czas wyciągać kartę kredytową :) Przeważnie (choć nie zawsze!) klasy taryfowe zmieniają się co 6 pasażerów. Oczywiście taktyka ta działa tylko w krótkoterminowej skali i nie pozwala przewidzieć czy RyanAir rzuci jeszcze jakąś obniżkę na 3 tygodnie przed odlotem.
wojtek 2014-07-01 17:09   
wojtek - Profil wojtek
Z moich obserwacji wynika, że najtańsze bilety w Ryanair są gdzieś na 6 tygodni przed odlotem, później ceny się wahają (drożeją, poźniej znowu tanieją itd) gdzieś do 3 tygodni przed odlotem. Później już raczej tylko drożeją. Ale różnie bywa, ciężko przewidzieć. Wg mnie szansa, że będzie tańszy jeszcze jest. Nie mniej jednak ten algorytm jest zapewne bardzo skomplikowany, a cena zależy od wielu czynników.
sagat 2014-07-01 16:41   
sagat - Profil sagat
Witam
Wiecie może od czego zależy taka różnica w cenach biletów? Chodzi o lot z Warszawy do Wrocławia (18-09-2014) i z Wrocławia do Warszawy (22-09-2014), jeszcze niedawno ceny były po 25 zł a dzisiaj są po 81 zł. Jednak dokładnie tydzień wcześniej i tydzień później ceny są po 25 zł. Jest szansa, że jeszcze spadną ?

Pozdrawiam
M.B.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy