jak płacić w Raynair nie w PLN?

jak płacić w Ryanair w oryginalnej walucie? Słyszałem że tam często jaja były, teraz sam płaciłem w EUR, tak była podana kwota, a obciążenie przyszło w PLN, na czym, przez chory kurs Ryanaira (W banku mam dużo lepszy) straciłem 7%....(a to nie był jeden bilet i suma mała nie była) Trzeba wybrać inną wersję językową? Sami obciążają jak chcą?
09/06/2014 16:16  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marcowy 2014-06-10 09:13   
marcowy - Profil marcowy
jeszcze w temacie: sposób rozliczenia karty przez citibank:) Kurs obowiązujący w części detalicznej Banku dla rozliczeń kart kredytowych w chwili księgowania Transakcji na Rachunku Karty jest ustalany każdego dnia roboczego, między godz. 15.00 a 17.00, jako średni kurs na międzybankowym rynku walutowym w momencie jego ustalania, powiększony o 4% opłaty za przeliczenie walutowe.
marcowy 2014-06-10 09:05   
marcowy - Profil marcowy
krzysiekl: a jaką masz kartę : rozliczaną w USD czy EUR ? To też ma duże znaczenie.
marcowy 2014-06-10 09:00   
marcowy - Profil marcowy
krzysiekl: ie wierzę że masz lepszy kurs w banku. Wystarczy sprawdzić w banku kurs rozliczenia dla kart kredytowych: jest on bardzo ukryty i żaden bank się tym nie chwali :) Rozumiem że to nie były bilety kupowane polską kartą z Polski ? Niestety płacąc kartą za transakcję podawane w innej walucie wszyscy walą nas w rogi .
dgtljnk 2014-06-10 08:54   
dgtljnk - Profil dgtljnk
Sprawa rok temu byla zgloszona do UOKiK, ale na tym sie skonczylo. Ryanair mial/ma wiele takich sztuczek poczawszy od "Wybierz kraj zamieszkania" (zeby obciazyc cie ubezpieczeniem) konczac wlasnie na podwojnym przewalutowaniu(choc w tym przypadku Ryanair nie ma korzysci). Ogolnie mowiac, zeby zabookowac bilet lepiej prawniczym okiem szukac wszystkich kruczkow..
banan86 2014-06-10 08:46   
banan86 - Profil banan86
A może by tak redaktorzy naszego portalu opracowali krótki artykuł dla laików jak uniknąć podwójnego przewalutowania w RyanAir? Na pewno wiele osób niezbyt obeznanych z pułapkami tej strony będzie zainteresowanych :)
dareck 2014-06-09 22:17   
dareck - Profil dareck
krzysiekl: Właśnie tak ostatnio mnie przerobiła pani kasjerka w Auchanie.. "woli pan rozliczenie w EURo (płaciłem włoską kartą), czy w złotówkach? - Poproszę w złotówkach, dziękuję" Odbieram paragon i co widzę? Kwota rozliczona w EURo, zwiększona w dodatku o 3 EUR prowizji... Już nikomu nie można ufać... :/
krzysiekl 2014-06-09 22:05   
krzysiekl - Profil krzysiekl
tak tak samo jakby w sklepie dawali nam pin-pad do zatwierdzenia kwoty(podanej w EUR na wyświetlaczu) i wpisania PIN a gdzieś poniżej klawiatury była niewielka informacja żeby powiedzieć sprzedawcy jeśli chcemy zapłacić z EUR a nie PLN według ich kursu walut.
krzysiekl 2014-06-09 22:01   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@pede
jest niewielka notka między danymi karty i miejscem na adres która pojawia się _dopiero_ po wpisaniu numeru karty. dopiero jak zaczałem szukać czy czegoś gdzieś nie ma to znalazłem. Przy zakupie nie widziałem...zwłaszcza, że w prawym pasku jest jak byk podawana cały czas cena w EUR.
dareck 2014-06-09 21:52   
dareck - Profil dareck
No proszę, 2 i pół roku temu założyłem podobny wątek.. a teraz widzę, że FR nadal kontynuuje swoje skandaliczne postępowanie mimo zmiany szaty graficznej strony...
zobacz link
pede 2014-06-09 21:43   
pede - Profil pede
To coś zmienili, bo jestem pewien że ta opcja była gdzieś przy cenie całkowitej.
krzysiekl 2014-06-09 20:20   
krzysiekl - Profil krzysiekl
paskudy tak napisały stronę, żeby tylko ludzi na pomyłki łapać....
krzysiekl 2014-06-09 19:46   
krzysiekl - Profil krzysiekl
a głupie bo miałem problem z jedną kartą i wpisywałem dane karty wiele razy, transakcja była odrzucana...i mimo to nie zauważyłem..
krzysiekl 2014-06-09 19:45   
krzysiekl - Profil krzysiekl
teraz znalazłem, tą informację o zastosowaniu własnego kursu..wczesniej nie widziałem, że to pojawia się dopiero po wpisaniu numeru karty....(i nie w zakładce z ceną tylko pod nazwiskiem)
krzysiekl 2014-06-09 16:33   
krzysiekl - Profil krzysiekl
nie ma żadnego przeliczania na PLN, kwota jest w EUR (Total XX EUR) na pasku Booking summary, podaje się tylko dane karty, w tym kraj fakturowania, nie ma żadnej opcji wyboru waluty i przeliczeń - jestem wyczulony na takie numery. Jedyna pociecha taki, ze w ciągu kilku dni jeden z kupionych lotów zdrożał o więcej niż straciłem na przewalutowaniu. Pierwszy raz kupuję w Ryanair i od razu robią mnie w jajo (kiedyś leciałem raz FR ale to pracodawca płacił za bilet)
pede 2014-06-09 16:20   
pede - Profil pede
Krzyśku nie wiem czy teraz jest tak samo, ale jak około rok temu kupowałem bilet, to już w podsumowaniu trzeba było w jakichś opcjach przeliczenia (nie pamiętam jak się to nazywało) odznaczyć opcję podwójnego przewalutowania, bo domyślnie była ta opcja zaznaczona i przez to traciło się na tym trochę pieniędzy.
krzysiekl 2014-06-09 16:16   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jak płacić w Ryanair w oryginalnej walucie?
Słyszałem że tam często jaja były,
teraz sam płaciłem w EUR, tak była podana kwota, a obciążenie przyszło w PLN, na czym, przez chory kurs Ryanaira (W banku mam dużo lepszy) straciłem 7%....(a to nie był jeden bilet i suma mała nie była)
Trzeba wybrać inną wersję językową? Sami obciążają jak chcą?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy