LOT wylądował w KRK bez odebrania zgody.

Słuchając dziś ATC i śledząc samoloty zbliżające się do KRK natrafiłem na dość niecodzienna sytuację. Do Balic leciał z Okęcia LO3905. Na wieżę przekazany został dosyć późno. Wieża wydała zgodę na lądowanie, lecz reedbacku od załogi nie było. Wieża wywoływała pilota jeszcze kilka razy, ale ze strony załogi żadnej reakcji. Mimo to samolot wylądował! Z problemami z łącznością już na ziemi pilot przełączył się na ground, gdzie w końcu nawiązał kontakt. Po informacji dotyczącej kołowania pani z ground zapytała pilota, czy słyszał zgodę na lądowanie. Na co pilot powiedział nie, nie usłyszałem. Jak tak można?!
17/05/2014 17:04  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
usuniety 2014-05-18 10:31   
usuniety - Profil usuniety
@drimekwaw na liveatc przeważnie dźwięk jest udostępniany przez prywatne osoby ze skanerów, co nie oddaje rzeczywistej jakości. To, że pilot nie słyszał pozwolenia na lądowanie nie oznacza, że wieża nie przekazała mu go w inny sposób. Np za pomocą zielonego światła. W linku więcej na temat takiej sygnalizacji.
zobacz link
pede 2014-05-18 09:33   
pede - Profil pede
@drimekwaw: w rzeczywsistości tak bardzo nie trzeszczy.
drimekwaw 2014-05-17 23:03   
drimekwaw - Profil drimekwaw
Bardzo ciekawe to, co wrzuciłeś. Ciekawe ile takich sytuacji ma miejsce. Przy okazji, zawsze mnie zadziwia, że jednak komunikacja lotnicza jest sprawnie prowadzona przy tak trzeszczącym radiu.
pede 2014-05-17 17:07   
pede - Profil pede
Zamieszczam link do zapisu rozmów. Zgoda na lądowanie w 25. minucie.
zobacz link
pede 2014-05-17 17:04   
pede - Profil pede
Słuchając dziś ATC i śledząc samoloty zbliżające się do KRK natrafiłem na dość niecodzienna sytuację. Do Balic leciał z Okęcia LO3905. Na wieżę przekazany został dosyć późno. Wieża wydała zgodę na lądowanie, lecz reedbacku od załogi nie było. Wieża wywoływała pilota jeszcze kilka razy, ale ze strony załogi żadnej reakcji. Mimo to samolot wylądował! Z problemami z łącznością już na ziemi pilot przełączył się na ground, gdzie w końcu nawiązał kontakt. Po informacji dotyczącej kołowania pani z ground zapytała pilota, czy słyszał zgodę na lądowanie. Na co pilot powiedział nie, nie usłyszałem.

Jak tak można?!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy