Japonia

Witam, mam mały dylemat . Wybieram się do Japonii, znalazłem dwie oferty w podobnych cenach i nie wiem która wybrać. singapore air w klasie eco na A380 z 2 dniowym pobytem w Singapurze czy Turkish w klasie business ?
19/04/2014 13:52  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
wroord 2014-06-22 14:49   
wroord - Profil wroord
Na wycieczki po Tokio polecam Hato Bus przy dworcu Tokio Station.
andrzejtoulon 2014-06-17 22:24   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Dziekuję za cenne informacje, powoli moja podróż nabiera formy , resztę informacji uzyskam już na miejscu bo skorzystam z Tokio safari foto z francuskim fotografem i autorem wielu książek nt. Japonii Davidem Michaud, który organizuje prywatne wycieczki w nieznane turystom miejsca, nie mogę się doczekać listopada ;)
wroord 2014-06-17 00:20   
wroord - Profil wroord
Suica tylko w metropolitan Tokyo w pociagach, metrze i monorail do Hanedy.
In addition to the Tokyo area, the Suica can be used for certain transportation systems in the Sendai and Niigata, Hokkaido, Tokai, West Japan and Kyushu areas. W Kyoto najlepsze sa nogi. Do Imperial Palace i Kyoto-jo jest autobus wycieczkowy spod Dworca Kolejowego.
andrzejtoulon 2014-06-03 00:36   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
@wroord, Nie wiesz przypadkiem czy karte Suica mozna rowniez uzywac w Kioto i innych miastach Japonii ?
andrzejtoulon 2014-06-02 00:05   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
@wroord Bede mial Japan Rail Pass ale wykorzystam go w drugim tygodniu na podroz do Kioto, Hiroszimy i na wyspe Miyajima, o karcie Suica slyszalem troche ,to cos takiego jak londynska oyster ? Rowniez zamierzam ja kupic i doladowywac w razie koiecznosci.
wroord 2014-06-01 02:32   
wroord - Profil wroord
Jak mas JR Rail pass to Yamanote jest wliczona, bo jest obslugiwana przez JR.
Jesli bedziesz rowniez korzystac z metra to warto kupic SUICA card bo wtedy nie musisz sie martwic o bilety w metrze. Ueno ma swietne (przynajmniej dla mnie) muzea no i oczywiscie Ameyoko.
andrzejtoulon 2014-05-30 06:27   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
@wroord , dziekuje za rade, bede w dzielnicy Ueno wiec niedaleko tej "okraglej " linii Yamanote a jeszcze blizej meta Nezu.
wroord 2014-05-29 20:36   
wroord - Profil wroord
Andrzej W Tokio za metro placi sie za przejazd w/g odleglosci, wiec przy wyborze hotelu pomysl gdzie najwiecej chcesz zwiedzac i tam sie zatrzymaj.
andrzejtoulon 2014-04-27 01:32   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Lot zarezerwowany, teraz jeszcze nocleg, jaki hotel czy moze ryokan polecilibyscie w Shinjuku albo Ueno ?
wroord 2014-04-24 21:58   
wroord - Profil wroord
humbak masz racje - poniewaz angielskiego ucza japonczycy, ktorzy sami dobrze nie mowia po angielsku ludzie boja sie mowic.
andrzejtoulon 2014-04-24 20:48   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
@wroord , właśnie to robię z pewną Hiroko
@humbak , wolę trochę pojeździć Shinkansenem i pooglądać krajobrazy a z JR pass też się opłaca .
humbak 2014-04-24 20:09   
humbak - Profil humbak
A po Japonii polecam Piczą latać. Nie jest to już biznesklas, ale za to taniusio.
humbak 2014-04-24 20:07   
humbak - Profil humbak
W Japonii bardzo dużo ludzi zna angielski, tylko Japończycy nie chcą nim mówić, jesli nie mówią perfekcyjnie. To coś innego, niż języka nieznajomość.
wroord 2014-04-24 18:07   
wroord - Profil wroord
Andrzej - napewno bedzie ci sie podobac. Ja tym razem zalapalem sie na kwitnace wisnie (Sakura). W Japonii malo ludzi mowi po angielsku czy jakim innym jezyku, wiec polecam krotkie lekcje japonskiego telewizji NHK na you tube.
andrzejtoulon 2014-04-24 15:11   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
@wroord właśnie że nie mam dużo czasu bo tylko 16 dni więc skoncentruję się na Japonii tym bardziej że bedzie to to okres momiji czyli czerwonych klonów wiec szkoda czasu na dodatkowe atrakcje.
andrzejtoulon 2014-04-24 15:04   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
@spooks i chyba tak zrobię i polecę Turkish, tylko że nie z Nicei ale z Lizbony lub Budapesztu bo różnica ceny na 2 biletach to 1000 euro mniej z Lis i Bud.A do tych miast to nawet za 150 euro dolecę. W ogóle różnica cen w business jest tak duża i zależy od miejsca wylotu.Dla przykładu dodam ze bilet AF z Budapesztu do Tokio w klasie business kosztuje mniej niz w economy premium z poludnia Francji.Ale nawet nie mam zamiaru korzystac z AF wiec po sprawie. Mam tylko nadzieję że w Turkish nie ma już tylu problemów z kradzieżą bagaży w Ist.
spooks 2014-04-23 16:11   
spooks - Profil spooks
Turkish w business. Leciałem, gorąco polecam :)
wroord 2014-04-23 15:52   
wroord - Profil wroord
Wlasnie wrocilem z Japonii i szkoda tych dwoch dni na SIN, chyba ze masz nielimitowany czas. SIN zostaw przy okazji podrozy do KUL. Przy tylu godzinach lotu warto leciec w J.
krzysiekl 2014-04-20 15:18   
krzysiekl - Profil krzysiekl
tak ten jest niezły i dosyć różnorodny. Dla mnie w sumie Singapur to taka Azja w miniaturce w wersji dla lubiących porządek i bezpieczeństwo.
piotrek737 2014-04-20 11:01   
piotrek737 - Profil piotrek737
maciek: Ten przy Marina Bay tez jest fajny, ale nieco sztuczny ;) Chodziło mi konkretniej o jeszcze inny ;) link poniżej ;)
zobacz link
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy