Lot z przesiadkami

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie jako że nigdzie nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. A mianowicie lecę niedługo do Kenii KLM-em z dwoma przesiadkami WAW-AMS AMS-NBO NBO-MBA i czytałem gdzieś że przy lotach międzykontynentalnych na pierwszym lotnisku na innym kontynencie trzeba odebrać bagaż i nadać go dalej. Czy coś o tym wiecie? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź ponieważ wylatuję 21.04 czyli trochę ponad tydzień. pozdrawiam Bartek
10/04/2014 15:14  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
masaj 2014-04-10 16:17   
masaj - Profil masaj
13 lat mieszkałem w Kenii, więc pozwolę sobie zabać głos. KLM i Kenya Airways są w tym samym sojuszu lotniczym i mają code-share na niemal wszystkich lotach, więc nie wydaje mi się, by trzeba było odbierać bagaż, choć nie jestem pewien czy w związku z pożarem na lotnisku (niemal dwa lata temu) już wszystko funkcjonuje jak należy... Jeżeli konieczne będzie odebranie bagażu, to po otrzymaniu wizy turystycznej, która kosztuje 50 dolarów (UWAGA, dolary akceptowane w całej Afryce muszą być drukowane po roku 2000) odbiera się bagaż i następnie kieruje się na zewnątrz w lewo, gdyż tam znajduje się terminal 3, czyli krajowy. Taxi nic nie pomoże, bo aby tam dotrzeć musiałaby objechać wszystkie terminale i zajęłoby to więcej czasu niż piechotą, a zajmuje to naprawdę nie więcej niż 2 minuty...
greg0303 2014-04-10 16:08   
greg0303 - Profil greg0303
Z postów na internecie wynika, że po przylocie do Nairobi należy przejść odprawę paszportowo-celną i odebrać bagaż rejestrowany oraz zmienić terminal na krajowy (w przypadku krótkiego czasu na transfer dużo osób poleca przejazd taksówką między terminalami). W przypadku dodatkowych pytań pasażerowie polecają kontakt na adres: zobacz link
greg0303 2014-04-10 15:46   
greg0303 - Profil greg0303
Bartek, wyślij e-mail do Kenya Airport Authority/KAA (link poniżej), podając numery swoich rejsów, z zapytaniem o procedury kontroli paszportowo-celnej oraz transferu bagażu do Mombasy. Drugą opcją jest zapytanie przewoźnika, w Twoim przypadku KLM, jak wyglądają te procedury.
zobacz link
bartez21 2014-04-10 15:14   
bartez21 - Profil bartez21
Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie jako że nigdzie nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. A mianowicie lecę niedługo do Kenii KLM-em z dwoma przesiadkami WAW-AMS AMS-NBO NBO-MBA i czytałem gdzieś że przy lotach międzykontynentalnych na pierwszym lotnisku na innym kontynencie trzeba odebrać bagaż i nadać go dalej. Czy coś o tym wiecie? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź ponieważ wylatuję 21.04 czyli trochę ponad tydzień. pozdrawiam Bartek
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy