Centralwings - zmiany rezerwacji

serdeczne dzieki wszystkim za porady, tez radosnych swiat, odpowiadajac hamburgowi- zaproponowali tylko zwrot gotowki lub przebukowanie na kra-girona no ale to niestety startuje dla mnie za pozno,poza tym z gdanska na wawel jest troche drogi...namisalem mejla na reklamacje i bede jeszcze probowac. argumentuje co zreszta jest prawda ze chce leciec w tym a nie innym terminie. starsze sadem i urzedem ... jeszcze raz dzieki za informacje, dam znac jak to sie skonczylo
21/03/2008 16:10  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
paolo-79 2008-03-25 21:32   
paolo-79 - Profil paolo-79
pk,zycze Tobie aby do czasu Twojego lotu ten trup jeszcze latal do Ciampino...bo malo wierze w to...
dareck 2008-03-25 21:28   
dareck - Profil dareck
pk: A co to GDA? :P
pk 2008-03-25 21:23   
pk - Profil pk
kochani zwyciestwo! wyslalem na reklamacje mejla z ządaniem zmiany na GDA -CIA / lekko ostrego / i bez problemu zmienili bez dodatkowych oplat. Szkoda ze wycofuja sie z Gdanska, my tu na polnocy mamy lekko przekichane - jedyny ratunek to ryanair ale przesiadki w luton albo hahn. zazdroszcze troche warszawie...
chmurka 2008-03-23 09:28   
chmurka - Profil chmurka
pk: sprobuj jeszcze raz zadzwonic na Call Center. Ja mialem WAW-Lille na 29 marca i bez najmniejszego problemu zmienili mi na Krk-Girona na 16 maja. I to niezaleznie od tego iz cena na RT do Lille wynosila 98zl a na Krk_girona 738zl. Powodzenia.
miras 2008-03-21 21:19   
miras - Profil miras
jest godzina 21:16 a samolot C0 z GRO wylądował już w KRK jakieś 45 minut przed czasem :) (planowo powinien być o 22;00)
miras 2008-03-21 20:26   
miras - Profil miras
stenus: ja nie wiem, czemu tobie zrobiła a innym już nie. Pisałem już o tym, że moją zmianę robiły 4 osoby. Pierwsza osoba nie zrobiła bo nie, inna bo nie umiała, aż w końcu trafiłem na kogoś kto był przychylny dla mnie :))
miras 2008-03-21 20:24   
miras - Profil miras
mikerus: te przepisy mówią o przedziale czasowym 14 dni do daty wylotu oraz o tym co się może zdarzyć w dniu wyltu. Mam swój egzemplarz przesłany przez C0 ;))))))
humbak 2008-03-21 20:23   
humbak - Profil humbak
miras, to czemu mi zrobila, a komus juz nie?
mikerus 2008-03-21 20:20   
mikerus - Profil mikerus
Konkretne przepisy można znaleźć w "Rozporządzeniu (WE) 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady Wspólnoty Europejskiej" - jeśli się kiedyś będziecie nudzić w środku nocy to możecie poczytać;-)
miras 2008-03-21 20:18   
miras - Profil miras
akurat byłem w trakcie jednej skargi na C0, a tu drugi zonk pod moim adresem ze strony C0 i rozmawiałem o tym z prawnikiem z ULC. Tylko zwrot kasy.
miras 2008-03-21 20:15   
miras - Profil miras
stenus: jak najbardziej jest możliwa taka zmiana, o ile linia lotnicza wykaże się dobrą wolą. Może to zrobić a nie musi.
mikerus 2008-03-21 20:14   
mikerus - Profil mikerus
stenus - a czy nie to właśnie napisałem w moim poście? Zmiana trasy wynika w tym przypadku tylko z woli przewoźnika.
Hamburg, podaj podstawę prawną;-)
humbak 2008-03-21 20:07   
humbak - Profil humbak
hamburg, "sila wyzsza" to pogoda, usterka techniczna lub warunki operacyjne narzucone pzrez lotnisko. Wszystko, co nie jest z winy przewoznika. Wtedy albo dostaje sie odszkodowanie, jesli leci sie linia typu LH, albo oglada widok pieknej golej lotniczej dupy, jesli leci sie linia typu FR. :o)
hamburg 2008-03-21 20:05   
hamburg - Profil hamburg
no jest właśnie jak stenus mówi. (Ani nikt nie chce mi wierzyć :-)) Trzeba tylko dodać że linia nie płaci odszkodowania jeżeli działa siła wyższa nad odwołaniem lotu.
hamburg 2008-03-21 20:02   
hamburg - Profil hamburg
mikerus: No to jak sobie wytłumaczysz to że mogłem zmienić lot w W6 z LBC-GDN na NYO-GDN ? A było to jakieś dwa miesiące przed lotem. Jak by nie musieli to tego by nie robili. :-)
humbak 2008-03-21 20:01   
humbak - Profil humbak
mikerus, lot odwolac linia moze kiedy jej sie podoba. Tylko, ze jesli poinformuje o tym pasazera przed uplywem 14 dni, to nie placi odszkodowan, a potem juz placi. Natomiast zasady zmian takiego rejsu sa dokladnie te same. Matko, widze, ze trzeba wyjasniac co tydzien te same pzrepisy. :o)
humbak 2008-03-21 19:59   
humbak - Profil humbak
miras, nie do konca. Jak mi skasowali WAW-MAN_WAW, to zmienilem bezplatnie na WAW-DUB-WAW w inne dni. Nie bylo zadnego problemu. Wiec zmiana Z GRO na CIA jest absolutnie mozliwa. Chyba, ze nie ma juz miejsc.
mikerus 2008-03-21 19:58   
mikerus - Profil mikerus
Prawo jest takie, że na dwa tygodnie przed odlotem mogą odwołać lot i oddać kasę/zmienić termin. Jeśli jesteś na lotnisku, i widzisz plakaty to one dotyczą sytuacji, gdy miałeś odlot za godzinkę, a na tablicy widzisz CANCELLED. Skądinąd logiczne;-)
hamburg 2008-03-21 19:50   
hamburg - Profil hamburg
miras: Ale przecież ma lotniskach są plakaty i ulotki o prawach pasażera i tam wyraźnie pisze że jeżeli linia lotnicza odwoła rejs to przysługuje pasażerze zwrot kosztów lub zmiana data na tej trasie lub w ogóle całkowita zmiana trasy. Przecież jak rok temu W6 poinformował mię że danego dnia co wykupiłem bilet na trasie LBC-GDN nie będzie w tym dniu operował to też właśnie mi te 3. rzeczy zaproponowali. Więc jest to możliwe. Apropos: Jeżeli pk-owi proponują zmianę na inną trasę (KRK-GRO) to czemu nie na GDN-CIA, jeżeli twoim zdaniem nie wolną zmieniać trasy. Jak by było jak mówisz to C0 by pk-owi zaproponowali tylko i wyłącznie zwrot kasy.
miras 2008-03-21 19:30   
miras - Profil miras
hamburg: wg jakiego prawa? jeśli rejs został odwołany na min 2 tygodnie przed datą wylotu, to pasażerowi przysługuje tylko zwrot kosztów za bilet. A to, że zechcą zmienić na inne rejsy to tylko ich dobra wola.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy