Dziwne zachowanie Q400 ELO nad Krakowem.

Dzień dobry. W Krakowie wylądował właśnie Bombardier Q400 Eurolotu, lecący z Warszawy. Podglądałem go na radarze, gdy niedaleko Krakowa mi znikł, jak to z tymi samolotami się dzieje. Ogromnie się zdziwiłem, gdy dokładnie nad moim blokiem przeleciał właśnie ten Q400. Normalnie mi latają tu samolotu, lecz w przeciwnym kierunku. Ten Bombardier leciał jeszcze do tego dużo niżej. Jako, że mam z okna widok na wschodnie niebo miasta, widziałem co samolot wyprawia. Naniosłem na mapę trasę Bombardiera: zobacz link Pierwszy raz się spotykam z czymś takim.
07/01/2014 17:47  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
przemolot 2014-01-07 22:07   
przemolot - Profil przemolot
dzięki :)
usuniety 2014-01-07 22:03   
usuniety - Profil usuniety
przemolot: info z Facebook:
Ryanair z Bolonii BLQ (FR 4321), Ryanair z Manchesteru MAN (FR 2141), Eurolot z Gdańska GDN (K2 107) oraz LOT z Wiednia VIE (LO 230) zostały przekierowane do Katowice Airport. Pasażerowie zostaną przewiezieni autobusami do Kraków Airport.
Korekta do wcześniejszej aktualizacji:
DZISIEJSZY lot do Warszawy (LO 3922) został odwołany
przemolot 2014-01-07 21:56   
przemolot - Profil przemolot
KRK ma teraz jakieś przekierowania do KTW. Czyżby mgła?
pede 2014-01-07 18:26   
pede - Profil pede
Wg radaru w okolicy Słomnik (tam gdzie na "mojej" mapce się znajduje) był na wysokości 7000 ft. Może i kiedyś już coś podobnego widziałem, jednak nie zwróciłem na to uwagi, a tu teraz nagle tak nisko przelatujący Q400 w dziwnym kierunku...
Piotrku, a mógłbyś mi napisać coś o tym, jakie akcje były gdy bazę miał Sky Europe? Pamiętam tego przewoźnika w KRK jak przez mgłę, a szkoda.
piotrek737 2014-01-07 18:10   
piotrek737 - Profil piotrek737
Pede: Życie przed Tobą i jeszcze nie takie rzeczy zobaczysz ;) To nic nadzwyczajnego. Parę lat temu jak była baza Sky Europe w KRK, to dopiero były fajne akcje. Tutaj wygląda mi to na przytrzymanie go w powietrzu dłużej ze względu na starty. Tak więc zszedł na 2800 stóp i potem nad miasto z powrotem na wschód, w lewo i potem kurs 290 do przechwycenia ILS-u na tzw. długiej prostej.
marekd 2014-01-07 18:04   
marekd - Profil marekd
do pede: a sprawdż na jakiej był wysokości? Często samoloty robią rundę dla zmniejszenia wysokości do lądowania. Druga możliwość to sygnał z lotniska o lądującym lub startującym małym samolocie lub wojskowym, których na radarze nie widać.
pede 2014-01-07 17:47   
pede - Profil pede
Dzień dobry. W Krakowie wylądował właśnie Bombardier Q400 Eurolotu, lecący z Warszawy. Podglądałem go na radarze, gdy niedaleko Krakowa mi znikł, jak to z tymi samolotami się dzieje. Ogromnie się zdziwiłem, gdy dokładnie nad moim blokiem przeleciał właśnie ten Q400. Normalnie mi latają tu samolotu, lecz w przeciwnym kierunku. Ten Bombardier leciał jeszcze do tego dużo niżej. Jako, że mam z okna widok na wschodnie niebo miasta, widziałem co samolot wyprawia. Naniosłem na mapę trasę Bombardiera: zobacz link
Pierwszy raz się spotykam z czymś takim.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy