Trasy krajowe Ryanair

Ryanair zapowiada otwarcie tras krajowych w Niemczech i we Francji. Jako pierwsze zostaną zainaugurowane loty z Frankfurtu Hahn do Berlina oraz z Marsylii do Paryża Beauvais już w maju.
20/03/2008 16:10  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-03-20 19:29   
hamburg - Profil hamburg
Piterius: Owszem by było fajnie polecieć bardzo tanio po kraju....ale jak na razie..nie ma innej możliwości. Ale chciałem tylko pokazać że ceny nie są takie wygórowane jak sie rezerwuje z wyprzedzeniem :-))
adams 2008-03-20 19:26   
adams - Profil adams
w Polsce dalej istnieje metalnosc ze samolot to drozyzna i lataja nimi osoby z wypchanym portfelem....
hamburg 2008-03-20 19:24   
hamburg - Profil hamburg
piterius: no ale jakoś W6 zmobilizował się do otwarcia połączenia krajowego w Rumunii i jak na początek to nawet im nie źle idzie. (A w Rumunii jest podobna mentalność że lot musi być drogi). A od lipca W6 otwiera loty krajowe w Bułgarii. A poza tym taki Polak statystycznie więcej zarabia niż taki Rumun. Czyli jak jego stać to dlaczego Polaka by nie miało stać ? :-)
piterius 2008-03-20 19:24   
piterius - Profil piterius
Owszem, to jest do wytrzymania, choć jestem pewien, że można handlować taniej przy zachowaniu opłacalności, zważywszy, że mówimy o odległych terminach, i wiadomo że znajdą się przewoźnicy, którzy są w stanie zaoferować najniższą taryfę poniżej tego poziomu. A czy taniej zostać w domu? Nie wolę raczej tańsze podróże po Europie w cenie do 200 PLN. Dzięki takim cenom zwiedziłem Paryż, Brukselę, Wiedeń i polecę jeszcze do wielu miejsc. Ja nie chcę za wszelką cenę nikomu udowadniać, że LO po kraju jest za drogi - widzisz, dla ciebie 257 PLN to tanio, a ja chcę mieć możliwość lotu do GDA taniej, a przede wszystkim chodzi mi o dostępność takich przelotów z kilku, lub kilkunasto dniowym wyprzedzeniem. Np. jak we wtorek zdecyduję się na weekendowy wypad w piątek do Trójmiasta. I tak będzie z LCC - to nie ulega kwestii
hamburg 2008-03-20 19:11   
hamburg - Profil hamburg
piterius: Podałeś cenę która leży już nie dawno. Nawet w LCC byś w takim terminie nie poleciał za małą cenę. A popatrz może bardziej później. Ceny zaczynają się od 257 PLN return...no to jak to drogo to też nie wiem, chyba taniej to zostać w domu. :-)
piterius 2008-03-20 18:59   
piterius - Profil piterius
myślę, że ostrożność innych linii lotn. wynika z prostej przyczyny - wiadomo, że krótki dystans, więc oczekiwania pasażerów co do ceny czynią takie połączenia mało opłacalnymi, sam zobacz jak nieudane próby podejmuje ostatnio jetair. A rzeczywiście potencjał takich połączeń po kraju ostatnio bardzo rośnie i oczywiście został dostrzeżony, tyle że to wszystko trwa, a póki co lot zaciera ręce :)
raf 2008-03-20 18:46   
raf - Profil raf
to jest moj ulubiony temat:) naprawde nie rozumiem dlaczego nikt nie lata na trasach ktore same sie cisna na usta:) krakow/katowice-poznan/gdansk gdans-poznan/wroclaw wroclaw-wawa.4razy w tygodniu w 1,3,5,7 moim zdaniem sukces gwarantowany dla lini lotniczej( z wyjatkiem lotu,bo on wszystko pi****)pozdr
piterius 2008-03-20 18:14   
piterius - Profil piterius
Serdecznie - np. koniec marca WAW_GDA - najniższa taryfa brutto (tylko jeden poranny wylot w tej jakże okazyjnej cenie) jedyne 535.38 PLN ! No litości, ktoś musi im dać lekcję
piterius 2008-03-20 18:05   
piterius - Profil piterius
"jembrajery" jak mówią w LO (hehe) są cool, szczególnie mi się podobało 145 - tak leciutko i cicho - szkoda że będą je wycofywać sukcesywnie, ale mimo wszystko benkiem to już inna rozmowa, a czasem zdarza się wcelować, że latają do KRK albo GDA - tylko raczej o chorych godzinach
piterius 2008-03-20 17:53   
piterius - Profil piterius
tak, czasem się uda, ale żeby wykombinować RT w tej najniższej - oj to już lut szczęścia
adams 2008-03-20 17:53   
adams - Profil adams
piterius: fajnie to nazwałes.."huczące wiertarki":) ja wykupiłem rejs na 6.00 i mysle ze wtedy poleci Embraer. Tak pisze na stronie www.
piterius 2008-03-20 17:49   
piterius - Profil piterius
ok, zgoda, zdarza się, ale spróbuj na trasie WAW_GDA, albo WAW_WRO - ni hu hu. Tak czy siak, chyba wszyscy się zgadzamy, że nie możemy się doczekać by latać po kraju w normalnej cenie, a nie przepłacać za rejsy huczącymi wiertarkami typu ATR - fu!
piterius 2008-03-20 17:41   
piterius - Profil piterius
hamburg, lot, czy tam ten eurolot skończył z tanimi taryfami na krajowych ponad rok temu, spróbuj na stronie lotu znaleźć 68/116 PLN - nie sądzę, żeby w ogóle ci się udało. Trudno nawet złapać cokolwiek w cenie oscylującej wokół 250 - 300 PLN. A w tej cenie spokojnie mozna latać po Europie z którymś z LCC. To ja za taką cenę nie mam zamiaru po kraju być "fleksybnym". Przecież o to nam właśnie chodzi z inauguracją tanich połączeń w kraju - DY lub W6 z samolotami klasy B737 lub A320 obniżą średnią cenę na takich przelotach i wymuszą też na LO obniżenie taryf. No lekko przesadziłeś z tym "tanio"
hamburg 2008-03-20 17:32   
hamburg - Profil hamburg
pasazer: No oczywiście. Zgadzam sie :-)
hamburg 2008-03-20 17:25   
hamburg - Profil hamburg
no przyciesz też są w okresie wakacyjnym. Jeżeli jestem fleksybnym mogę naprawdę tanio polecieć. No a w DY też nie było różnie? Tak samo by było. Tania pula by była wykupiona na dany dzień i są znowu po droższej cenie :-)
hamburg 2008-03-20 17:18   
hamburg - Profil hamburg
pasazer: Tak, tylko wolał bym aby było połączenie KRK/KTW- GDN bo z GDN do WAW można już dosyć tanio polecieć LOTem :-) Myślę ale ze W6 lub DY bedą z jednych pierwszych :-)
hamburg 2008-03-20 17:14   
hamburg - Profil hamburg
Nie rozumiem naprawdę tego. W Rumunii jest takie połączenie, w Bułgarii będzie....a w Polsce Wizzerek nic takiego nie ma./ Szkoda że nie LBC lub BRE-HHN. Było by dla mię się fajnie przesiąść :-) Widzę też że FR będzie tez latał w sezonie letnim do Rostocku. Fajnie :-)
aynis 2008-03-20 16:49   
aynis - Profil aynis
Najpierw baza, potem połączenia krajowe. Aż mi się wierzyć nie chce, że żadna linia nie chce uruchomić u nas połączeń krajowych. Ale czekamy, cierpliwie...
tomekk-81 2008-03-20 16:34   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Czekamy na takie loty w Polsce.
piterius 2008-03-20 16:32   
piterius - Profil piterius
W Polsce podobno o wprowadzeniu lotów krajowych myśli DY, właśnie tak a propos, czy ktoś ma jakieś info? Planowali uruchomić WAW-GDA od sezonu letniego, wreszcie skończyłoby się zdzierstwo eurolot i ceny dochodzące do 1000 PLN na rejsach krajowych
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy