×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Szymany od 2015 roku?


gosc_3faf
gosc_3faf
Lotnisko w Szymanach rozpocznie swoją działalność w 2015 roku. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji niezbędnej w celu uruchomienia inwestycji. Jej koszt to około 200 mln zł, z czego 76 proc. stanowi unijna dotacja. W planach jest m.in. wydłużenie drogi startowej do 2500 metrów, budowa płaszczyzny do zawracania, budowa płyty postojowej i drogi kołowania łączącej płytę z drogą startową, budowa dróg technicznych, ogrodzenia, terminala pasażerskiego i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej. Zmodernizowane zostaną również istniejące budynki. – Spółka w chwili obecnej jest w trakcie uzyskiwania odpowiednich pozwoleń administracyjnych (uzyskała prawomocną decyzję środowiskową), oraz przygotowuje dokumentację projektową – informują służby prasowe lotniska. Decyzja środowiskowa została wydana w czerwcu bieżącego roku. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie określiła w niej szereg warunków, które musi spełnić inwestor, czyli spółka Warmia i Mazury, aby inwestycja mogła zostać przeprowadzona. Chodzi m.in. o stworzenie w bezpiecznej odległości żerowiska dla bociana białego i orlika krzykliwego. Inwestor będzie musiał również przenieść platformy dla bocianów i wybudować budki lęgowe dla skowronka, zięby i szpaka. Gotowa jest również koncepcja architektoniczna terminala lotniczego, który ma zostać ukończony w 2014 roku. Nawiązuje on swoim kształtem do krajobrazu przyrodniczego Mazur. Zgodnie z prognozami lotnisko w Szymanach ma obsługiwać początkowo 57 tysięcy pasażerów rocznie. W ciągu 20 lat liczba obsługiwanych osób zwiększy się do 731 tys. Początkowo liczba operacji lotniczych ma wynosić 5,6 tys. rocznie by w ciągu 20 lat wzrosnąć do 17 tys. rocznie. Lotnisko będzie czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 6 – 22." zobacz link

27/08/2013 14:53,  
<>

gość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

gosc_3faf - Profil
gosc_3faf
  
Lotnisko w Szymanach rozpocznie swoją działalność w 2015 roku. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji niezbędnej w celu uruchomienia inwestycji. Jej koszt to około 200 mln zł, z czego 76 proc. stanowi unijna dotacja.

W planach jest m.in. wydłużenie drogi startowej do 2500 metrów, budowa płaszczyzny do zawracania, budowa płyty postojowej i drogi kołowania łączącej płytę z drogą startową, budowa dróg technicznych, ogrodzenia, terminala pasażerskiego i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej. Zmodernizowane zostaną również istniejące budynki.

– Spółka w chwili obecnej jest w trakcie uzyskiwania odpowiednich pozwoleń administracyjnych (uzyskała prawomocną decyzję środowiskową), oraz przygotowuje dokumentację projektową – informują służby prasowe lotniska.

Decyzja środowiskowa została wydana w czerwcu bieżącego roku. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie określiła w niej szereg warunków, które musi spełnić inwestor, czyli spółka Warmia i Mazury, aby inwestycja mogła zostać przeprowadzona. Chodzi m.in. o stworzenie w bezpiecznej odległości żerowiska dla bociana białego i orlika krzykliwego. Inwestor będzie musiał również przenieść platformy dla bocianów i wybudować budki lęgowe dla skowronka, zięby i szpaka.

Gotowa jest również koncepcja architektoniczna terminala lotniczego, który ma zostać ukończony w 2014 roku. Nawiązuje on swoim kształtem do krajobrazu przyrodniczego Mazur.

Zgodnie z prognozami lotnisko w Szymanach ma obsługiwać początkowo 57 tysięcy pasażerów rocznie. W ciągu 20 lat liczba obsługiwanych osób zwiększy się do 731 tys. Początkowo liczba operacji lotniczych ma wynosić 5,6 tys. rocznie by w ciągu 20 lat wzrosnąć do 17 tys. rocznie. Lotnisko będzie czynne 7 dni w tygodniu w godzinach 6 – 22."

zobacz link
27/08/2013 14:53  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie