×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Większe lotnisko: jak wam się to podoba?


Kto skorzysta na rozbudowie trójmiejskiego portu lotniczego, w jakich godzinach powinny latać samoloty, czy po rozbudowie dojazd do lotniska sie poprawi, czy pogorszy? - na te i inne pytania można odpowiedzieć biorąc udział w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej portu lotniczego. Można również zaproponować własne rozwiązania problemów okołolotniskowych, wskazać co i jak zmienić, a czego nie dotykać. - Musimy zasięgnąć opinii mieszkańców na temat problemów, którymi należy się zająć w raporcie o odziaływaniu rozbudowanego lotniska na środowisko. To wymóg prawny, który nakłada na nas ustawa Prawo Ochrony Środowiska - mówi kierownik działu eksploatacji Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Grzegorz Trzoska. Raport musi powstać w kwietniu, kiedy trafi do wydziału środowiska Urzędu Miasta w Gdańsku. Na podstawie tego dokumentu wydana zostanie decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych, stanowiąca de facto zgodę na realizację przedsięwzięcia z punktu widzenia spełnienia wymagań ochrony środowiska. Po niej można już wystąpić z właściwym wnioskiem o pozwolenie na budowę. - Myślę, że nastąpi to na przełomie czerwca i lipca, może trochę wcześniej - dodaje Grzegorz Trzoska. Jesienią powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę rozbudowy lotniska, natomiast początek prac przypadnie najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. W ramach rozbudowy lotniska w Rębiechowie powstanie nowy terminal pasażerski wraz z towarzyszącą infrastrukturą (hotel, parking), zbudowana zostanie droga kołowania samolotów, stanowiska do ich odladzania i system odprowadzania wód opadowych. Rozbudowane będą również płyty postojowe maszyn. Dla potrzeb inwestycji ul. Słowackiego na wysokości lotniska zostanie zamknięta. Ruch samochodowy po rozbudowie w kierunku Rębiechowa będzie przebiegał ulicami Budowlanych i Nowatorów.

19/03/2008 22:33,  
<>

gość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

  
a jak ja raz napisałem źródło to moderator mi dał po żółtym kolorku. :-) Więc tak i tak nie dobrze :-)
20/03/2008 11:56  

  
oj stenus :) nie czepiaj się i ja nie będę też :) zgoda? ja czepialski nie jestem.
20/03/2008 01:48  

miras - Profil
miras
  
stenus: hahaha bardzo śmieszne. Przecież napisałem poniżej, że nie chciałem się tego czepiać ani nie czepiam się, ja tylko zastanawiam się jak to się ma do jakiś tam obowiązujących norm. ;))
20/03/2008 00:29  

cezary - Profil
cezary
  
stenus: he he. Forum się zmieniło nie do poznania. Albo nie do warszawy.
20/03/2008 00:27  

  
hehe, i zamiast merytorycznej dyskusji, to gadka o prawach autorskich... rozumiem, ze od dzis mam zwracac uwage co i jak pisza miras i marian i wytykac wszelkie bledy, niescislosci, pomylki i uchybienia?
20/03/2008 00:20  

  
miałem tak przy pracy dyplomowej, autor poczuł się urażony :) ale na całe szczęście okazał się też bardzo wyrozumiały i doszliśmy do porozumienia. Ile ja się musiałem wszystkiego nasłuchać, ech...
20/03/2008 00:11  

cezary - Profil
cezary
  
aynis nigdy nie leciałem z Twojego gdanskiego lotniska. Ale z tego co wiem od tych co lecieli to jest kiepskie połączenie do głównego dworca PKP. Większość bierze taksówke.
20/03/2008 00:11  

miras - Profil
miras
  
aynis: mnie to w ogóle nie razi. Rób jak uważasz za stosowne. Ale autor jakiegoś wklejonego tekstu może poczuć się "urażony". :)
20/03/2008 00:05  

  
W końcu to ani plagiat ani nie przywłaszczam sobie tekstu jako mojego - tutaj są strasznie wrażliwi na tym punkcie ;) Postaram się w takim razie podawać źródła...
20/03/2008 00:00  

  
mnie osobiście troszke razi, ale nie na tyle co by się bardzo o to sprzeczać... bez urazy aynis :)
19/03/2008 23:57  

  
Rozumiem, że dotyczy to tylko panów? Nie brałam pod uwagę, że kogoś razi brak źródła pod danym artykułem - w końcu widać na pierwszy rzut oka co się pisze samemu a co jest artykułem z prasy. Od tej pory mogę umieszczać źródło swoich danych...
19/03/2008 23:54  

  
Już nie raz zwracałem na to uwagę, ale tylko sam sobie i w myślach - bo jakoś nie szukam wrogów na forum. Skoro ktoś już o tym napisał to i ja sie podpinam pod to...
19/03/2008 23:51  

miras - Profil
miras
  
marian: ja też nie chciałem się tego czepiać wcześniej. Ale w przypadku kopiuj/wklej należałoby podać źródło. W końcu to co się pisze lub wkleja umieszcza się pod własnym nazwiskiem lub nickiem.
19/03/2008 23:48  

  
dokładnie panowie. ctrl c + ctr v nacisnąć jest banalnie, ale dopisać kto jest autorem lub z jakiego portalu to już inna bajka - nie to abym był zgryźliwy.
19/03/2008 23:44  

miras - Profil
miras
  
dareck: fajnie, że pierwszy poruszyłeś ten temat, bo już kiedyś zastanawiałem się jak to się ma do USTAWY z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
19/03/2008 23:38  

  
Kilka szczegółów, o których zapomniałaś napisać: Autor artykułu: Jacek Stańczyk
j.stanczyk@trojmiasto.pl, tekst zamieszczony dziś wieczorem na zobacz link
19/03/2008 23:01  

  
Kto skorzysta na rozbudowie trójmiejskiego portu lotniczego, w jakich godzinach powinny latać samoloty, czy po rozbudowie dojazd do lotniska sie poprawi, czy pogorszy? - na te i inne pytania można odpowiedzieć biorąc udział w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej portu lotniczego. Można również zaproponować własne rozwiązania problemów okołolotniskowych, wskazać co i jak zmienić, a czego nie dotykać.

- Musimy zasięgnąć opinii mieszkańców na temat problemów, którymi należy się zająć w raporcie o odziaływaniu rozbudowanego lotniska na środowisko. To wymóg prawny, który nakłada na nas ustawa Prawo Ochrony Środowiska - mówi kierownik działu eksploatacji Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Grzegorz Trzoska.

Raport musi powstać w kwietniu, kiedy trafi do wydziału środowiska Urzędu Miasta w Gdańsku. Na podstawie tego dokumentu wydana zostanie decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych, stanowiąca de facto zgodę na realizację przedsięwzięcia z punktu widzenia spełnienia wymagań ochrony środowiska. Po niej można już wystąpić z właściwym wnioskiem o pozwolenie na budowę.

- Myślę, że nastąpi to na przełomie czerwca i lipca, może trochę wcześniej - dodaje Grzegorz Trzoska.

Jesienią powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę rozbudowy lotniska, natomiast początek prac przypadnie najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W ramach rozbudowy lotniska w Rębiechowie powstanie nowy terminal pasażerski wraz z towarzyszącą infrastrukturą (hotel, parking), zbudowana zostanie droga kołowania samolotów, stanowiska do ich odladzania i system odprowadzania wód opadowych. Rozbudowane będą również płyty postojowe maszyn.

Dla potrzeb inwestycji ul. Słowackiego na wysokości lotniska zostanie zamknięta. Ruch samochodowy po rozbudowie w kierunku Rębiechowa będzie przebiegał ulicami Budowlanych i Nowatorów.
19/03/2008 22:33  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie