Większe lotnisko: jak wam się to podoba?

Kto skorzysta na rozbudowie trójmiejskiego portu lotniczego, w jakich godzinach powinny latać samoloty, czy po rozbudowie dojazd do lotniska sie poprawi, czy pogorszy? - na te i inne pytania można odpowiedzieć biorąc udział w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej portu lotniczego. Można również zaproponować własne rozwiązania problemów okołolotniskowych, wskazać co i jak zmienić, a czego nie dotykać. - Musimy zasięgnąć opinii mieszkańców na temat problemów, którymi należy się zająć w raporcie o odziaływaniu rozbudowanego lotniska na środowisko. To wymóg prawny, który nakłada na nas ustawa Prawo Ochrony Środowiska - mówi kierownik działu eksploatacji Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Grzegorz Trzoska. Raport musi powstać w kwietniu, kiedy trafi do wydziału środowiska Urzędu Miasta w Gdańsku. Na podstawie tego dokumentu wydana zostanie decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych, stanowiąca de facto zgodę na realizację przedsięwzięcia z punktu widzenia spełnienia wymagań ochrony środowiska. Po niej można już wystąpić z właściwym wnioskiem o pozwolenie na budowę. - Myślę, że nastąpi to na przełomie czerwca i lipca, może trochę wcześniej - dodaje Grzegorz Trzoska. Jesienią powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę rozbudowy lotniska, natomiast początek prac przypadnie najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. W ramach rozbudowy lotniska w Rębiechowie powstanie nowy terminal pasażerski wraz z towarzyszącą infrastrukturą (hotel, parking), zbudowana zostanie droga kołowania samolotów, stanowiska do ich odladzania i system odprowadzania wód opadowych. Rozbudowane będą również płyty postojowe maszyn. Dla potrzeb inwestycji ul. Słowackiego na wysokości lotniska zostanie zamknięta. Ruch samochodowy po rozbudowie w kierunku Rębiechowa będzie przebiegał ulicami Budowlanych i Nowatorów.
19/03/2008 22:33  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-03-20 11:56   
hamburg - Profil hamburg
a jak ja raz napisałem źródło to moderator mi dał po żółtym kolorku. :-) Więc tak i tak nie dobrze :-)
marian 2008-03-20 01:48   
marian - Profil marian
oj stenus :) nie czepiaj się i ja nie będę też :) zgoda? ja czepialski nie jestem.
miras 2008-03-20 00:29   
miras - Profil miras
stenus: hahaha bardzo śmieszne. Przecież napisałem poniżej, że nie chciałem się tego czepiać ani nie czepiam się, ja tylko zastanawiam się jak to się ma do jakiś tam obowiązujących norm. ;))
cezary 2008-03-20 00:27   
cezary - Profil cezary
stenus: he he. Forum się zmieniło nie do poznania. Albo nie do warszawy.
humbak 2008-03-20 00:20   
humbak - Profil humbak
hehe, i zamiast merytorycznej dyskusji, to gadka o prawach autorskich... rozumiem, ze od dzis mam zwracac uwage co i jak pisza miras i marian i wytykac wszelkie bledy, niescislosci, pomylki i uchybienia?
marian 2008-03-20 00:11   
marian - Profil marian
miałem tak przy pracy dyplomowej, autor poczuł się urażony :) ale na całe szczęście okazał się też bardzo wyrozumiały i doszliśmy do porozumienia. Ile ja się musiałem wszystkiego nasłuchać, ech...
cezary 2008-03-20 00:11   
cezary - Profil cezary
aynis nigdy nie leciałem z Twojego gdanskiego lotniska. Ale z tego co wiem od tych co lecieli to jest kiepskie połączenie do głównego dworca PKP. Większość bierze taksówke.
miras 2008-03-20 00:05   
miras - Profil miras
aynis: mnie to w ogóle nie razi. Rób jak uważasz za stosowne. Ale autor jakiegoś wklejonego tekstu może poczuć się "urażony". :)
aynis 2008-03-20 00:00   
aynis - Profil aynis
W końcu to ani plagiat ani nie przywłaszczam sobie tekstu jako mojego - tutaj są strasznie wrażliwi na tym punkcie ;) Postaram się w takim razie podawać źródła...
marian 2008-03-19 23:57   
marian - Profil marian
mnie osobiście troszke razi, ale nie na tyle co by się bardzo o to sprzeczać... bez urazy aynis :)
aynis 2008-03-19 23:54   
aynis - Profil aynis
Rozumiem, że dotyczy to tylko panów? Nie brałam pod uwagę, że kogoś razi brak źródła pod danym artykułem - w końcu widać na pierwszy rzut oka co się pisze samemu a co jest artykułem z prasy. Od tej pory mogę umieszczać źródło swoich danych...
marian 2008-03-19 23:51   
marian - Profil marian
Już nie raz zwracałem na to uwagę, ale tylko sam sobie i w myślach - bo jakoś nie szukam wrogów na forum. Skoro ktoś już o tym napisał to i ja sie podpinam pod to...
miras 2008-03-19 23:48   
miras - Profil miras
marian: ja też nie chciałem się tego czepiać wcześniej. Ale w przypadku kopiuj/wklej należałoby podać źródło. W końcu to co się pisze lub wkleja umieszcza się pod własnym nazwiskiem lub nickiem.
marian 2008-03-19 23:44   
marian - Profil marian
dokładnie panowie. ctrl c + ctr v nacisnąć jest banalnie, ale dopisać kto jest autorem lub z jakiego portalu to już inna bajka - nie to abym był zgryźliwy.
miras 2008-03-19 23:38   
miras - Profil miras
dareck: fajnie, że pierwszy poruszyłeś ten temat, bo już kiedyś zastanawiałem się jak to się ma do USTAWY z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
dareck 2008-03-19 23:01   
dareck - Profil dareck
Kilka szczegółów, o których zapomniałaś napisać: Autor artykułu: Jacek Stańczyk
j.stanczyk@trojmiasto.pl, tekst zamieszczony dziś wieczorem na zobacz link
aynis 2008-03-19 22:33   
aynis - Profil aynis
Kto skorzysta na rozbudowie trójmiejskiego portu lotniczego, w jakich godzinach powinny latać samoloty, czy po rozbudowie dojazd do lotniska sie poprawi, czy pogorszy? - na te i inne pytania można odpowiedzieć biorąc udział w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej portu lotniczego. Można również zaproponować własne rozwiązania problemów okołolotniskowych, wskazać co i jak zmienić, a czego nie dotykać.

- Musimy zasięgnąć opinii mieszkańców na temat problemów, którymi należy się zająć w raporcie o odziaływaniu rozbudowanego lotniska na środowisko. To wymóg prawny, który nakłada na nas ustawa Prawo Ochrony Środowiska - mówi kierownik działu eksploatacji Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Grzegorz Trzoska.

Raport musi powstać w kwietniu, kiedy trafi do wydziału środowiska Urzędu Miasta w Gdańsku. Na podstawie tego dokumentu wydana zostanie decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych, stanowiąca de facto zgodę na realizację przedsięwzięcia z punktu widzenia spełnienia wymagań ochrony środowiska. Po niej można już wystąpić z właściwym wnioskiem o pozwolenie na budowę.

- Myślę, że nastąpi to na przełomie czerwca i lipca, może trochę wcześniej - dodaje Grzegorz Trzoska.

Jesienią powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę rozbudowy lotniska, natomiast początek prac przypadnie najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W ramach rozbudowy lotniska w Rębiechowie powstanie nowy terminal pasażerski wraz z towarzyszącą infrastrukturą (hotel, parking), zbudowana zostanie droga kołowania samolotów, stanowiska do ich odladzania i system odprowadzania wód opadowych. Rozbudowane będą również płyty postojowe maszyn.

Dla potrzeb inwestycji ul. Słowackiego na wysokości lotniska zostanie zamknięta. Ruch samochodowy po rozbudowie w kierunku Rębiechowa będzie przebiegał ulicami Budowlanych i Nowatorów.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy