Nagrano pilotów, którzy zasnęli w trakcie lotu

Piloci samolotu lecącego z Honolulu do Hilo najprawdopodobniej zasnęli za sterami. Na nagraniu ujawnionym przez amerykańską telewizję KGMB słychać, jak kontrolerka lotów 11 razy usiłuje skontaktować się z pilotami. Maszyna linii go! (lot 1002) wyleciała z Honolulu 13 lutego. Teraz stacja KGMB ujawniła nagranie. Kontrolerka lotów monitorująca przestrzeń nad Maui po raz pierwszy próbowała skontaktować się z pilotami około 15 minut po starcie maszyny. Później jeszcze wielokrotnie usiłowała nawiązać kontakt. Udało się dopiero po 30 minutach, gdy maszyna minęła już docelowe lotnisko. - Lot 1002, próbowałam się z wami skontaktować przez ostatnie 100 mil. Minęliście już Hilo, zawrócę was na północny wschód, żeby zabrać was z powrotem do Hilo. Co się z wami działo - pytała kontrolerka. - Eee, nic. Wszystko w porządku - na taśmie słychać odpowiedź pilota. - Kiedy zbliżasz się do celu na odległość 60 mil, musisz zacząć obniżać lot. Z pilotami zdecydowanie było coś nie tak - skomentował Peter Foreman, specjalista od ruchu lotniczego. Piloci zostali zawieszeni do czasu zakończenia śledztwa. Maszyna, na pokładzie której było 40 osób, wylądowała bezpiecznie.
18/03/2008 16:05  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
greg 2008-03-18 16:16   
greg - Profil greg
Moj blad - nie przegladalem ostatnio ciekawostek.
wojtek 2008-03-18 16:12   
wojtek - Profil wojtek
Nie jest to zbyt odkrywczy news niestety -> od (chyba) dwóch dni jest w ciekawostkach.
greg 2008-03-18 16:06   
greg - Profil greg
Piloci samolotu lecącego z Honolulu do Hilo najprawdopodobniej zasnęli za sterami. Na nagraniu ujawnionym przez amerykańską telewizję KGMB słychać, jak kontrolerka lotów 11 razy usiłuje skontaktować się z pilotami.
Maszyna linii go! (lot 1002) wyleciała z Honolulu 13 lutego. Teraz stacja KGMB ujawniła nagranie.

Kontrolerka lotów monitorująca przestrzeń nad Maui po raz pierwszy próbowała skontaktować się z pilotami około 15 minut po starcie maszyny. Później jeszcze wielokrotnie usiłowała nawiązać kontakt. Udało się dopiero po 30 minutach, gdy maszyna minęła już docelowe lotnisko.

- Lot 1002, próbowałam się z wami skontaktować przez ostatnie 100 mil. Minęliście już Hilo, zawrócę was na północny wschód, żeby zabrać was z powrotem do Hilo. Co się z wami działo - pytała kontrolerka. - Eee, nic. Wszystko w porządku - na taśmie słychać odpowiedź pilota.

- Kiedy zbliżasz się do celu na odległość 60 mil, musisz zacząć obniżać lot. Z pilotami zdecydowanie było coś nie tak - skomentował Peter Foreman, specjalista od ruchu lotniczego. Piloci zostali zawieszeni do czasu zakończenia śledztwa. Maszyna, na pokładzie której było 40 osób, wylądowała bezpiecznie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy