Odbiór bagażu na lotnisku przesiadki

Czy można zakończyć podróż na lotnisku gdzie mamy przesiadkę, odebrać bagaż i zrezygnować z dalszego lotu? Oczywiście zakładając, że bagaż nadamy informując o naszych planach. Zależy od linii lotniczej? KLM
07/06/2013 10:00  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
japko69 2013-06-14 02:23   
japko69 - Profil japko69
Dość często latam z EWR do WAW przez FRA, nadając bagaż do FRA. Poprostu mam we FRA 4 godziny, a w bagażu dużą butelkę Jacka Danielsa dla niemieckich kolegów z korporacji :) W LH nigdy nie ma z tym problemów, w UA czasem nadają do FRA, czasem nie chcą. Zresztą, jest to jednej z powodów dla których nie lubię United :)
krzysiekl 2013-06-08 01:11   
krzysiekl - Profil krzysiekl
skasowanie rezerwacji jest ok, ale znajomi którzy mają takie bilety że chcą zrezygnować z ostatniego odcinka podróży w KLM zaczeli się dopytywac czy tak mogą zrobić i KLM właśnie stwierdziło że jednak nie. że bagaż musi być nadany do końca albo trzeba zmienić rezerwację. Brzydkie, bo w niektórych liniach ponoć tak można. Oczywiście jest możliwość, że ktoś udziela błędnej informacji ale sami dodali, że jeśli ktoś spróbuje tak nadac bagaż na lotnisku to dostanie taką samą odpowiedź. Faktycznie jestem ciekawy co się stanie jeśli nadac bagaż do LHR jeśli się nie uda do AMS i nie wsiąść do ostatniego samolotu. Wyładują - i co dalej? jakies opłaty by go potem otrzymać? a jak nie wyładują;)
banan86 2013-06-07 14:49   
banan86 - Profil banan86
Pracownicy lotniska mają OBOWIĄZEK (przepisy antyterrorystyczne) wyładować twój bagaż jeśli nie wsiądziesz na pokład drugiego lotu. Ale pamiętaj, że większość linii (nie wiem jak jest w KLM) skasuje całą rezerwacje jeśli nie wykorzystach chociażby jednego przelotu, a więc jeśli masz lot powrotny to zapewne on przepadnie.
mietek 2013-06-07 13:27   
mietek - Profil mietek
Ja miałem lot HNL-LAX-LHR-WAW z czego lot do Waszawy był następnego dnia i bez problemu nadali bagaż do LHR. To co prawda co innego trochę ale babka na początku chciała mi nadać bagaż do WAW prosto. Powiedziałęm jej, że chce do LHR i nie było problemu.
marcowy 2013-06-07 13:00   
marcowy - Profil marcowy
mi się to w locie udało ( lot TLV-WAW-GDN ) ale z dużymi problemami. Myślę jednak że te problemy były w związku z pewną :) specyfiką TLV
krzysiekl 2013-06-07 10:00   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Czy można zakończyć podróż na lotnisku gdzie mamy przesiadkę, odebrać bagaż i zrezygnować z dalszego lotu? Oczywiście zakładając, że bagaż nadamy informując o naszych planach. Zależy od linii lotniczej? KLM
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy