Tranzyt w Pekinie

Mam prośbę o pomoc do tych kto zna aktualnie sytuację w PEK jeśli chodzi o tranzyt. Mianowicie mam pobyt w PEK z wizą 1-krotną od 10 do 13 kwietnia, przelot SU via SVO. Okazało się, że muszę w międzyczasie (12-13.04) lecieć do Seulu. Na przelot PEK-SVO-PEK będzie osobny bilet, Asiana, China Southern lub Korean. Pytanie: czy na powrocie, 13.04, mając 2 osobne bilety (ICN-PEK i PEK-WAW via SVO) wpuszczą mnie bez wizy poza security aby odebrać bagaż i odprawic się na kolejny lot? I czy mieędzy T3 a T2 funkcjonuje strefa tranzytowa bez przechodzenia security? Ewentualnie, czy ma ktoś doświadczenie w odprawie online w Aeroflocie? Z góry dzięki za pomoc :-)
15/03/2013 16:06  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
suavec 2013-03-21 21:42   
suavec - Profil suavec
Byłem tylko raz w Pekinie ale pamiętam, że przyloty z odlotami nie były połączone. Było wprawdzie przejście International Transfer, ale "smutny pan" nie mówiący zbytnio po angielsku nie wpuścił nas, mimo że mieliśmy karty pokładowe na kolejny lot. Musieliśmy zatem przejść przez Immigration, co nie stanowiło problemu gdyż podróżni tranzytowi dostają 24 godzinną niby-wizę, także w Twoim przypadku nie powinno być problemu z wyjściem i wejściem, aczkolwiek spróbuj pokazać w Seulu bilet z Pekinu - powinni odprawić Twój bagaż, aż do Warszawy - wtedy przynajmniej ten kłopot Ci odpadnie. Jeżeli będziesz się check-inował w drodze powrotnej z Pekinu do Wawy przez internet to koniecznie, najpóźniej na bramce pokaż im swój baggage tag z ICN. Pozdrawiam i wysokich lotów!
m-gdn 2013-03-15 16:08   
m-gdn - Profil m-gdn
Miało być ze PEK-ICN-PEK osobny bilet, of crs
m-gdn 2013-03-15 16:06   
m-gdn - Profil m-gdn
Mam prośbę o pomoc do tych kto zna aktualnie sytuację w PEK jeśli chodzi o tranzyt. Mianowicie mam pobyt w PEK z wizą 1-krotną od 10 do 13 kwietnia, przelot SU via SVO. Okazało się, że muszę w międzyczasie (12-13.04) lecieć do Seulu. Na przelot PEK-SVO-PEK będzie osobny bilet, Asiana, China Southern lub Korean. Pytanie: czy na powrocie, 13.04, mając 2 osobne bilety (ICN-PEK i PEK-WAW via SVO) wpuszczą mnie bez wizy poza security aby odebrać bagaż i odprawic się na kolejny lot? I czy mieędzy T3 a T2 funkcjonuje strefa tranzytowa bez przechodzenia security? Ewentualnie, czy ma ktoś doświadczenie w odprawie online w Aeroflocie? Z góry dzięki za pomoc :-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy