Wycieczka na CDG - kilka pytań

Witajcie. Temat jest banalny: wraz z siostrą postanowiłem wybrać się na małą wycieczkę na lotnisko Charles De Gaulle w Paryżu. Tak, tak - na lotnisko! Nie planujemy zwiedzać miasta itp. Plan jest taki: wylot, noc na lotnisku i powrót dnia następnego. Dla wielu może wydać się to idiotyczne, jednak dla nas to właśnie samo lotnisko jest tutaj największa atrakcją. Chcemy jest pozwiedzać, napstrykać fotek, przekąsić coś i wracać do domu. Braku funduszy i czasu na długie zwiedzanie. Nie kryjemy także, że bardzo zależy nam na zobaczeniu dużych maszyn takich jak A380, B747 itp (w Polsce chyba nie bardzo jest na nie wizja). Jest to nasza pierwsza wyprawa tego typu (pomysł zrodził się kilka dni temu) i dlatego mamy do Was - drodzy forumowicze - kilka pytań. Serdecznie proszę o zabranie głosu w tej sprawie i podzielenie się własną wiedzą i doświadczeniem. 1. Zagadnienie numer jeden to lot. Zdaje się, że najlepsze opcje na CDG z Warszawy to LOT, Lufthansa lub AirFrance. Koszt takiej wycieczki zamyka się w (około) 800-1000zł. To dużo, ale innych opcji CHYBA nie ma. No właśnie, czy możecie powiedzieć coś więcej w tej kwestii? EasyJet lata na CDG ale tylko z Krakowa, więc odpada (PKP Waw-KRK + EasyJet i wychodzi nam podobna kwota). Zaznaczam: nie jesteśmy ekspertami, więc może jednak są jakieś lepsze (tańsze) opcje. A jeśli nie, to która z ww. najlepiej wybrać? 2. Samo lotnisko - warto się na nie wybrać? Czy faktycznie możemy liczyć na obecność dużych sztuk, o których wspominałem wcześniej? Wiem, że ruch jest duży, ale jak wygląda sytuacja z punktami widokowymi itp. Pytam, żeby nie okazało się że jesteśmy tam, a jednak mało co widać (jak np. na Okęciu) bo wszystko jest pozasłaniane. 3. Noc na takim lotnisku - nie będzie problemów, przeganiania nas grzecznie spacerujących/siedzących na ławeczkach itp? Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Z tego co wiem, niektóre lotniska potrafią być częściowo zamykane na noc. My chcemy tego uniknąć, skoro to właśnie lotnisko jest tutaj główną atrakcją. 4. Inne uwagi, pomysły, sugestie - każda wiedza na ten temat która możecie się podzielić będzie tutaj bardzo pomocna. Poproszę Was więc o zabieranie głosu w temacie :) Z góry dziękuję!
11/03/2013 21:51  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mppt 2013-03-18 11:50   
mppt - Profil mppt
a nie braliście pod uwagę Londyn Heathrow? 3-4 sztuki A380 jednocześnie to nic niezwykłego i 8-12sztuk B747 jednocześnie też na terminalu 5 nikogo nie dziwi
chmurka 2013-03-15 13:08   
chmurka - Profil chmurka
Z ciekawosci sam zajrzalem i znalazlem zaskakujaco, jak dla mnie, ceny na np. 8/9.06.13
Ech, zebym mogl tak do Paryza w tych cenach poleciec. Ale tu sie klania uklad sobota/niedziela.

zobacz link
chmurka 2013-03-15 10:47   
chmurka - Profil chmurka
Sprobujcie poleciec chociaz w jedna strone LOTem, byc moze bedzie to dla Was jedyna szansa przed tak spodziewanym i oczekiwanym przez wiekszosc internautow bankructwem:-)
chmurka 2013-03-15 10:36   
chmurka - Profil chmurka
gakkari, poszperaj w necie.
Najprosciej jest skyskanner.pl, lub lataj.pl wyskocza Ci miliony opcji w roznych konfiguracjach a uzywajac filtrow szybciej cos znajdziecie.Na pewno musisz wziac weekend, noc z soboty na niedziele, ceny bedziesz mial mniej wiecej od 700zl do 14000zl. nawet przez Toronto moze Ci wypluc opcje, tak jak wlasnie do Paryza znalazlo cos w cenie 14000.--hehe. Tanszy Lot bedzie z przesiadka, co w Waszym przypadku moze byc tylko zaleta, wiecej zobaczycie...
gakkari 2013-03-15 00:44   
gakkari - Profil gakkari
decyzja zapadła: lecimy do Frankfurtu!! dzięki wszystkim za zabranie głosu i cenne rady. czym polecacie wybrać się na ten rejsik? Luft czy może coś innego. Nie kryję ze cena ma znaczenie, więc szukamy czegoś rozsądnego.
pozpiotr 2013-03-14 23:12   
pozpiotr - Profil pozpiotr
gakkari, niestety andrzejtoulon ma duzo racji; CDG jest zamykane na noc, wiec moze sie zdarzyc ze wyprosza cie z terminalu (choc to oczywiscie zalezy na kogo trafisz); samolotow raczej nie zobaczysz, bo punktow widokowych brak, tylko w niektorych miejscach (kilka restauracji) sa okna wychodzace na pas; koszty podrozy nie musza byc astronomiczne, z WAW do CDG masz mnostwo mozliwosci, czasami lot z przesiadka moze okazac sie tanszy od lotu bezposredniego
spooks 2013-03-14 17:11   
spooks - Profil spooks
Frankfurt chyba byłby najlepszą opcją. Wzdłuż jednej z części terminala ciągnie się droga kołowania, którą co chwilę coś wielkiego przejeżdża (w ciągu niespełna 0,5h przejechał mi tuż za szybą B747 i A380) i jest ładny widok na pas startowy (w oddali).
gakkari 2013-03-13 00:00   
gakkari - Profil gakkari
A jak z nocą na lotnisku we Frankfurcie? Testował ktoś, nie powinni nas wyprosić?
andrzej 2013-03-12 14:35   
andrzej - Profil andrzej
Z Gardermoen nic szczególnie dużego typu B747/A380 nie lata. Rejsów międzykontynentalnych nie ma zbyt wiele, dominują rejsy europejskie i krajowe na B737/A320. Największe co możesz zobaczyć to A330 SAS, A310 PIA, B767 Continental od czerwca A340 Norwegiana, które na razie będą zastępować Dreamlinery - i to jest chyba tyle czyli masz niewiele więcej niż w WAW. Na lotnisku można kimać bez problemu tylko ceny kawy, posiłków, itp. kosmiczne z naszego punktu widzenia.
andrzejtoulon 2013-03-12 08:13   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Na temat obslugi juz wolalem przemilczec aby tak jednak nie dokonca dolowac mlodych :)
Rowniez mysle ze Niemcy to o wiele lepsza opcja. O spaniu na lotnisku tez wiele nie powiem bo nigdy takiej potrzeby nie mialem a jezeli juz to w jakims hotelu.
chmurka 2013-03-12 07:36   
chmurka - Profil chmurka
Popieram Andrzeja. Wyjatkowo paskudne lotnisko, nic nie widac, balagan, nieuprzejma obsluga. Oslo; nie wiem jak tam jest z duzymi samolotami. Nie lepiej zaliczyc duzy hub w Niemczech typu Monachium, Frankfurt? Samolotow duzych w brod.W kwestii noclegow sie nie wypowiadam, bo za stary jestem na taka partyzantke, wiec nie mam doswiadczenia:-)
gakkari 2013-03-12 03:24   
gakkari - Profil gakkari
Dzięki serdeczne za cenne uwagi. Pisałem już czemu wybór padł na CGD ale teraz wygląda na to, że lepiej zainteresować sie innym krajem i innym lotniskiem. I tu kolejne pytanie: czy jesteście w stanie coś polecić? Po głowie chodzi nam też lotnisko Gardenmoen (Oslo). Ja i siostra bardzo liczymy na Wasze podpowiedzi.
andrzejtoulon 2013-03-12 02:40   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
gakkari: Nie uwazam ze pomysl jest idiotyczny , po prostu kreci was atmosfera lotniska jak chyba wiekszosc tutaj. Natomiast na taka wycieczke osobiscie odradzalbym CDG. Mieszkam od 23 lat we Francji i zawsze unikam tego lotniska jak moge.Chcecie spac na lotnisku ? jest to mozliwe dla osob ktore maja bardzo wczesny lot ranny,wiec mozecie byc skontrolowani przez sluzby i grzecznie poproszeni o znalezienie innego miejsca na odpoczynek. Poza tym przez konflikty z panstwami afrykanskimi jest teraz okres wzmozonych kontroli bezpieczenstwa tzw plan vigipirate.Poszukalem tez na stronach spotterow francuskich troche artykulow na temat fotografowania i dowiedzialem sie ze wyszedl z prefektury Seine Saint-Denis zakaz fotografowania dobr ruchomych i nieruchomych , w tym rowniez samolotow na terenie lotniska. To "arretee prefectoral" jest z 2006 roku i nie udalo mi sie wyszukac kiedy i czy zostalo zniesione.Nawiazujac do noclegu ,CDG jest na 9 miejscu na swiecie w rankingu najgorszych lotnisk do spania , wiec to tez o czyms swiadczy. Sami Francuzi zazwyczaj dumni ze wszystkiego co francuskie nie chlubia sie tym lotniskiem. Jezeli chodzi o duze samoloty to chyba bedziecie mieli okazje najlepiej je zobaczyc z okna waszego ladujacego samolotu.Punktow widokowych nie pamietam , byc moze dlatego ze specjalnie nie szukalem.A te wszystkie terminale sa tak skonstruowane ze guzik widac, chyba ze masz bilet na lot duzym samolotem to zobaczysz go juz po odprawie przy rekawie. Jest to tylko jak powtarzam moja osobista opinia, moze inni forumowicze maja odmiennie zdanie ? Pozdrawiam
gakkari 2013-03-11 21:58   
gakkari - Profil gakkari
Dokładnie tak. Chcemy wraz z siostrą po prostu nacieszyć oczy tym wszystkim co kochamy. Porobić możliwie dużo zdjęć itp. Wybór padł na CDG bo z radaru (i opisów) wynika, że latają tam ładne sztuki a sam obiekt także robi spore wrażenie. Początkowo myśleliśmy nad największym lotniskiem w obok Oslo (nie pamiętam już nazwy) bo jednak Norvegian może zabrać tam nas za około 200zł (wychodzi dużo taniej). Problem jest taki, że chyba nie lata tam zbyt wiele sztuk. A skoro przeznaczamy na taką wycieczkę odkładane pieniądze (o które ciężko) to... sam rozumiesz :)
usuniety 2013-03-11 21:54   
usuniety - Profil usuniety
gakkari: czy twoja wycieczka zawiera również możliwość spottingu czyli robienia zdjęć i kręcenia filmów przylatującym lub odlatującym samolotom czy tylko sama wycieczka po lotnisku?
gakkari 2013-03-11 21:51   
gakkari - Profil gakkari
Witajcie.

Temat jest banalny: wraz z siostrą postanowiłem wybrać się na małą wycieczkę na lotnisko Charles De Gaulle w Paryżu. Tak, tak - na lotnisko! Nie planujemy zwiedzać miasta itp. Plan jest taki: wylot, noc na lotnisku i powrót dnia następnego. Dla wielu może wydać się to idiotyczne, jednak dla nas to właśnie samo lotnisko jest tutaj największa atrakcją. Chcemy jest pozwiedzać, napstrykać fotek, przekąsić coś i wracać do domu. Braku funduszy i czasu na długie zwiedzanie. Nie kryjemy także, że bardzo zależy nam na zobaczeniu dużych maszyn takich jak A380, B747 itp (w Polsce chyba nie bardzo jest na nie wizja).

Jest to nasza pierwsza wyprawa tego typu (pomysł zrodził się kilka dni temu) i dlatego mamy do Was - drodzy forumowicze - kilka pytań. Serdecznie proszę o zabranie głosu w tej sprawie i podzielenie się własną wiedzą i doświadczeniem.

1. Zagadnienie numer jeden to lot. Zdaje się, że najlepsze opcje na CDG z Warszawy to LOT, Lufthansa lub AirFrance. Koszt takiej wycieczki zamyka się w (około) 800-1000zł. To dużo, ale innych opcji CHYBA nie ma. No właśnie, czy możecie powiedzieć coś więcej w tej kwestii? EasyJet lata na CDG ale tylko z Krakowa, więc odpada (PKP Waw-KRK + EasyJet i wychodzi nam podobna kwota). Zaznaczam: nie jesteśmy ekspertami, więc może jednak są jakieś lepsze (tańsze) opcje. A jeśli nie, to która z ww. najlepiej wybrać?

2. Samo lotnisko - warto się na nie wybrać? Czy faktycznie możemy liczyć na obecność dużych sztuk, o których wspominałem wcześniej? Wiem, że ruch jest duży, ale jak wygląda sytuacja z punktami widokowymi itp. Pytam, żeby nie okazało się że jesteśmy tam, a jednak mało co widać (jak np. na Okęciu) bo wszystko jest pozasłaniane.

3. Noc na takim lotnisku - nie będzie problemów, przeganiania nas grzecznie spacerujących/siedzących na ławeczkach itp? Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Z tego co wiem, niektóre lotniska potrafią być częściowo zamykane na noc. My chcemy tego uniknąć, skoro to właśnie lotnisko jest tutaj główną atrakcją.

4. Inne uwagi, pomysły, sugestie - każda wiedza na ten temat która możecie się podzielić będzie tutaj bardzo pomocna. Poproszę Was więc o zabieranie głosu w temacie :)

Z góry dziękuję!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy