×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przywrócić Madeja


Właśnie zauważyłem że konto kolegi Madeja zostało zablokowane. Mimo wielu kontrowersyjnych wypowiedzi Madeja myślę że dla zachowania wyrazistych i interesujących dyskusji na forum warto by było mu dać jeszcze jedną szansę :) Cenzurze mówimy stanowcze NIE !

12/01/2013 10:31,  
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

  
Na forum nikt nikogo nie łaja i nikt nie ma zapędów nauczycielskich... zwracamy tylko uwage informując o łamaniu regulaminu. Ponadto mamy w zwyczaju informować użytkowników jak coś jest nie tak i łamany jest regulamin. Czujemy się także w obowiązku wobec innych użytkowników aby wszystko było transparentne i aby inni wiedzieli za co użytkownik poniósł ew. konsekwencje. A interwencja (via email) w przypadku madeja nastąpiła i to dwukrotnie - bez skutku.
23/01/2013 00:57  

  
Szkoda, ze moderator w swoich zapedach nauczycielskich nie rozumie, ze publiczne polajanki tez sa forma ataku personalnego. Raz jeszcze powtórzę - rola moderatorow jest dbałość o przestrzeganie reguł i eliminacja "wypaczeń", a nie publiczne próby wychowywania kogokolwiek przez pouczanie go na forum. Przykre, ze moderator (moderatorzy?) tego forum nie rozumieją tej prostej zasady. Mozna usunąć post, mozna komuś zablokować konto, ale do wiadomości innych nie powinno pójść nic poza informacja, ze jest to wynik naruszenia regulaminu. Natomiast publiczne polajanki sa wyjściem z roli, które jest tak samo nie na miejscu jak naruszenia regulaminu.
23/01/2013 00:44  

  
humbaka przywrócili..
19/01/2013 23:34  

  
Po co upomnienia, zmiana koloru opatrzona komentarzem, dawała jasny przekaz tak zainteresowanemu (by przystopował) jak i innym, że user (czasami dwóch jednocześnie!) jest już na ostrzu noża ;)
14/01/2013 14:54  

  
Ja jestem zadowolony z tej reakcji. Rolą moderatora jest również zwracanie uwagi na forum publicznym jeśli łagodniejsze metody zawodzą.
14/01/2013 00:53  

  
Przykre są ataki personalne, a nie zwracanie uwagi łamiącym regulamin w jakiejkolwiek formie.
13/01/2013 23:48  

  
Jeśli madej był upominany w wiadomościach prywatnych to ok, w takiej sytuacji dawało to podstawę do podjęcia działań, co w niczym nie zmienia faktu, że połajanki na forum publicznym były moim zdaniem nie na miejscu, rolą moderatora nie jest wychowywanie członków społeczności, a dbanie o porządek na forum i w tej materii niestety moderator nie stanął na wysokości zadania. Przykre, ale prawdziwe.
13/01/2013 23:29  

  
ssak: madej był upominany i tu na forum i poprzez wiadomości prywatne jak i przez email. bez odzewu i bez rezultatu. Proszę o wstrzemięźliwość w ocenie działań moderatora - gdyż nie posiadając pełnej wiedzy rzucasz nietrafione oskarżenia w nasza stronę. Ponadto znów zaczyna się dyskusja z użyciem niepotrzebnych epitetów typu 'gdyby moderator miał choć trochę więcej oleju w głowie' czy 'zapędy domorosłej przedszkolanki'. Merytoryczniej proszę, a wszystkim będzie się milej dyskutowało.
13/01/2013 23:13  

  
Blokowanie adresu IP jest cokolwiek bez sensu. Po pierwsze, większość providerów przydziela IP dynamicznie i żadnym problemem jest jego zmiana, a w takiej sytuacji możliwość wejścia zamknie się dla kogoś zupełnie przypadkowego. Po drugie uważam, że w takiej sytuacji jeśli już nawet mowa jest o blokowaniu dostępu to co najwyżej na jakiś czas, choć moim zdaniem tego typu zachowania są trochę dziecinne - bawienie się w blokowanie dostępu, pouczenia na forum ogólnym itp. Gdyby moderator miał choć trochę więcej oleju w głowie, a nie tylko zapędy domorosłej przedszkolanki, to powinien sprawę załatwić w prywatnej korespondencji z madejem. Natomiast odnoszę nieodparte wrażenie, że chodziło o to, by moderator mógł się popisać swoimi możliwościami, a że madej sam się podłożył, to tym wygodniejsze dla moderatora.
13/01/2013 22:09  

  
Od paru dni z niesmakiem śledziłem kolejne wypowiedzi madeja. Niestety, mimo iż np. politycznie jest mi z nim po drodze, jego styl wypowiedzi był poniżej wszelkiego poziomu. Wszystkich, którzy się z nim nie zgadzali, wyzywał od idiotów, bydła etc. i nie tylko, a jego podstawowym 'argumentem' merytorycznym w wersji najłagodniejszej było 'bzdury'. Na tle jego wypowiedzi nawet najostrzejsze sformułowania niezalogowanego uczestnika były wręcz niewidoczne (o ile w ogóle takie były). Niemal w każdej dyskusji, w której brał udział madej, dostawał ostrzeżenie od moderatora z wykasowaniem najbardziej obraźliwej części wypowiedzi, lub całej. Naprawdę niezalogowani uczestnicy nie stanowią żadnego w porównaniu z 'kulturą wypowiedzi' madeja. Jestem na tym forum od 2004 r. (rejestracja od 2005) i nie pamiętam takiej sytuacji. Co do obowiązku rejestracji - przywracając madeja na pewno zalogowanych uczestników nie zyskamy. Poza tym każdy może sobie założyć kilka profili - klonów, jak to np. zdarza się na serwisach foto z konkursami i głosowaniami. Jeśli jakiś user kogoś obraża, to moderator po uprzednim ostrzeżeniu powinien nie tylko wykasować profil, ale zablokować posty z danego adresu IP.
13/01/2013 21:54  

  
moderator: a co się stało się z kolorowym tłem postów jako pierwsze ostrzeżenie "zółta kartka"? Jest to jeszcze, czy tylko wersja od razu "czerwona kartka"? ;/
13/01/2013 08:44  

  
Regulamin dotyczy wszystkich w takim samym stopniu. Wpis o gościach uzupełniliśmy. Wpisy gości są moderowane przez redakcję i wybranych użytkowników. W praktyce wygląda to tak, że o ile wpisy gości łamiące regulamin nie są dopuszczane do publikacji, o tyle zdarza się, że niektórzy użytkownicy akceptują niestety posty gości niezgodne z regulaminem. Zdecydowaliśmy, że od teraz posty gości będą akceptowane tylko przez redakcję i wszelakie personalne ataki nie będą dopuszczane do publikacji na forum. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie pozwoli na uniknięcie kolejnych niepotrzebnych pyskówek.
13/01/2013 00:40  

  
To zabawne, właśnie poczytalem sobie dokładnie regulamin forum i wynika z niego, ze dotyczy on tylko zarejestrowanych użytkowników, zatem (co widać i w praktyce) niezarejestrowanym wolno wszystko, tylko dla zarejestrowanych przewidziane sa ograniczenia i kary. Szkoda, ze tak aktywny admin nie ma odwagi cywilnej, by zabrać głos w tym wątku. Aż tak mało argumentów? Aż taka obawa stanąć twarzą w twarz z prawda, ze trochę ambicja poniosła i w oku jednych admin belki nie widzi, a innym każde zdzblo wytknie? Szkoda, ze oprócz banowania i pseudomoralizowania w miejscu wycietycb postów, admin nie ma nic wiecej do powiedzenia, wydawałoby sie, ze powinien. Ale do tego trzeba odwagi cywilnej...
12/01/2013 23:35  

  
a ja uważam, że usunięcie jego profilu było dobrą decyzją:) brawo admin :)
12/01/2013 21:15  

  
flight007eu: rejestracja na forum w celu wypowiedzenia się nie boli. Boli natomiast jak większość userów tegoż forum, którzy mają cokolwiek mądrego do powiedzenia, ucieka stąd przed chamskimi pyskówkami poziomu ONET-u czy WP.
12/01/2013 18:07  

  
Uwazam ze przywocenie rejestracji na forum jest czyms jak najbnardziej porzadanym! Duzo tzw gosci epatuje jadem saczacym sie z ich ust i uchodi im to na sucho! Forum lotnicze jest jak mi sie zawsze wydawalo dla KULTURALNYCH ludzi , nawet z roznymi pogladami. Jesli ktos tego nie akceptuje lub nie chce zrozumiec powinien dostacBANA. Nie potrzebujemy chamow w naszym towarzystwie, nieprawdaz? A co do przywrocenia madeja...decyzja naalezy do administratora czy udzieli aktu laski:)))) Tylko konta ZAREJESTEOWANE na forum-POPIERAM , to nie onet czy wp gdzie ludzie obrzucaja sie go***em!
12/01/2013 15:56  

  
Moim zdaniem domaganie się łaski mogłoby mieć miejsce, gdyby rzeczony użytkownik dostał bana bez żadnego ostrzeżenia. Jeśli nastomiast lojalnie się go próbuje przywołać do porządku i nie odnosi to skutku, to chyba nie ma nad czym załamywać rąk? ///// Rozumiem, że portal jest rozdarty pomiędzy chęcią nabijania liczników odsłon stron dyskusjami na poziomie onetowej pyskówki (stąd dopuszczenie do głosu "gości"), a jawieniem się jako profesjonalny portal dla ludzi na poziomie, ale może wypadałaby się zdecydować? Takie "rozdarcie" nie może trwać wiecznie!
12/01/2013 15:30  

  
Szanowny Panie Moderatorze!

Jestem ZA:
- przywróceniem usera "madej" na forum (dać mu drugą szansę);
- przywróceniem obowiązku rejestracji na forum jeśli ktoś się chce wypowiedzieć, bo jeśli piszą tzw.Goście, to nie wiemy czy piszemy z tą samą osobą X, czy z jakąś inną osobą Y albo Z
- większą ilością moderatorów - jeśli chcecie mieć lepszą kontrolę forum - powinno być więcej moderatorów niż jeden, proponuję zrobić ankietę, którzy z zarejestrowanych użytkowników tego forum powinno być moderatorami. W polskim oddziale Skyscrapercity jest PONAD 15 moderatorów.
12/01/2013 15:26  

  
w takim przypadku innych tez powinno sie kasowac, jestem za tym. padło na madeja i poninien dostac druga sznase bo dobrze sie z nim pisalo, ale musi sie kontrolowac, tych co sa nie zalogowani to za mniejsze przewinienia powinniśmy kasowac.
12/01/2013 14:20  

  
ssak ma racje , madej pisze mądrze a inni w odpowiedziach do niego nie byli bez winy
12/01/2013 14:13  

reklama
reklama
  


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie