Wizz Air - problem z profilem

Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed oszustami z WIZAIR .Sprawa wygląda następująco posiadasz profil na WIZAIR na swoje nazwisko i imię oczywiście, kupując bilet przez internet dla rodziny musisz zmienić cały profil na daną osobę jeśli tego nie zrobisz a wpiszesz tylko w rubryce podróżujący imię i nazwisko danej osoby to w efekcie końcowym wyskakuje na bilecie nazwisko i imię właściciela konta jak by było mało tego brak możliwości kontroli i weryfikacji danych przed zakończeniem transakcji,po wykonaniu odprawy online BO INACZEJ SIĘ OCZYWIŚCIE NIE DOWIESZ to całkiem pozamiatane twierdzą ze JEST TO NIEMOŻLIWE dokonać zmiany tylko imienia, bo bilet był kupiony na córkę czyli nazwisko te same nie mówiąc o nazwisku.W Związku zaistniałą sytuacją kupiłem jeszcze jeden bilet tylko operacje zarejestrowałem i chcę skierować sprawę do sądu co o tym myślicie ? POZ .
27/09/2012 18:38  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_f2d1d 2015-04-11 18:33   
gość_f2d1d - Profil gość_f2d1d
zgadzam się w 100% ze slawerem ,dokładnie spotkał mnie to samo ,jest tak specjalnie skonstruowana strona internetowa aby klient płacił podwonie raz za bilet potem za zmianę pasażera ,najwyższa pora zmienić tę stronę
ktgracz 2012-10-12 10:02   
ktgracz - Profil ktgracz
Dyskusja była po to, by okazało się wreszcie po co jest ten haczyk ;) //
Może nie setki, ale kilkadziesiąt biletów rezerwowałem ze swojego konta
imiennego np. znajomym i po odhaczeniu mnie nigdy nie było na bilecie moich danych. (Firefox wer. 11.0 ze wszystkimi flash'ami, java, Silverlightami, etc. czasami IE np. w FRajanie jak mnie za'lock'uje).
Co do niewidzenia na kogo kupujemy bilet, po tym jak przeszliśmy do
kroku z płatnością, to FRyanair jest tak samo tricky, więc trzeba się pilnować. Jak płacisz w sklepie za zakupy kartą i w terminalu zamiast 55zł jest wyświetlone 555zł i nie patrząc zatwierdzisz PINem, zgadnij do kogo
możesz mieć pretensje? Tak samo w banku jak wpłacasz cash na konto, po co Pani podaje papierek do podpisu? --> ja poinstruowałem moich seniorów by sprawdzali, bo jak podpiszesz, a kasjerka wpisała w Nr konta 2 zamiast 5, nie jej wina że zrobiłeś komuś darowiznę - odpowiedzialność zawsze jest zrzucana na interesanta ]:-> Zamiast oszukano mnie, dałem się oszukać! Trza się pilnować na każdym kroku i tyle.
ktgracz 2012-10-12 09:22   
ktgracz - Profil ktgracz
slawer: od strony IT, powiem tak, że dopuszczam możliwość, że przeglądarka (jak Firefox lub IE, to może stara wersja, lub brak jej jakiegoś flasha i innego syfu, który jest obecnie wymagany przez strony linie lotniczych) robi Tobie takie numery. Informatycy robią stronę pod dwie najpopularniejsze (czasami jeszcze pod Mac'a) i z czystego lenistwa nie będą za każdym razem optymalizować kodu pod Safari, Operę i całą resztę - ot taka dyskryminacja :)
dareck 2012-09-28 00:07   
dareck - Profil dareck
Dyskusja była owocna, bo przynajmniej dowiedzieliśmy się, że jesteśmy nienormalni ;)
forplay 2012-09-27 23:20   
forplay - Profil forplay
@dareck - masz zupełną rację - slawer nie rozumie po co jest haczyk przy słowie podróżuję więc dyskusja wydaje się zbędna.
slawer 2012-09-27 22:12   
slawer - Profil slawer
no właśnie ten haczyk podróżuję zmienia imię co to w ogóle ma być ten haczyk i czemu ma służyć to nie wiem dzięki kobek za posta jedna osoboa normalna i wie o co chodzi
dareck 2012-09-27 22:01   
dareck - Profil dareck
forplay: myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, slawer się uparł i tyle... nie przetłumaczysz!
kobek 2012-09-27 21:53   
kobek - Profil kobek
@slawer: nie ma żadnego oszustwa, przed chwilą założyłem rezerwację testową (na płatność przelewem). Login jest na mnie, dane kontaktowe na mnie a dane pasażera na inną osobę. Nie ma najmniejszego problemu, żeby założyć rezerwację na inną osobę ze swojego profilu na wizz. Dodam, że nie posiadam wizz xclusive club.
Dane z profilu nie wpisały się automatycznie w pole danych pasażera na żadnym etapie, chociaż jest opcja by tak się stało - wystarczy przy danych pasażera odhaczyć "Podróżuję"
slawer 2012-09-27 21:10   
slawer - Profil slawer
forplay wykonaj symulacje kupna biletu po zalogowanu na profil znać bilet jaki tam chcesz nawet do harvardu gdzie się kształciłeś , następnie w polu podróżujący
wpisz imię i nazwisko inne jakie jest na profilu dalej wyskoczą ramki z adresem kontaktowym nie zmieniaj adresu kontaktowego w końcu adres kontaktowy to nie podróżujący tak czy nie dalej płacisz i zong na bilecie stoi adres kontaktowy i co to jest tak ci ciężko zrozumieć i uważasz że to jest ok regulamin nie ma tu nic do rzeczy niedługo wrzuce link na YouTube z takiej transakcji CZYSTE OSZUSTWO
slawer 2012-09-27 20:47   
slawer - Profil slawer
Moim zdaniem trzeba takie tematy poruszać i zmusić linie do zmiany strony inter i poprawy takich błędów , np strona allegro.pl i dane jaki kto ma bank to moja zasługa każdy bank inaczej liczy przelewy zagraniczne i dla czego mam przepłacać ja jako potencjalny klient a ilu jest takich co nie zwraca uwagi na bank i robi przelewy z zagranicy
forplay 2012-09-27 20:34   
forplay - Profil forplay
teraz już temat nie nazywa się wizzair - oszuści tylko problem z profilem. jedna pozytywna zmiana. Teraz moja ostatnia uwaga - jeżeli kupowałeś bilet za pomocą profilu to TY jesteś pierwszą osobą na bilecie - i to jest proste jak 2x2. Jeżeli chciałeś kupić bilet komuś to się nie logujesz tylko wypełniasz pola - wtedy nie ma problemu. Zawaliłeś na etapie logowania i zostałeś automatycznie pierwszym na bilecie. Jeżeli to jest za trudne to ja już nie wiem jak prościej to wytłumaczyć - przekombinowałeś i taka jest prawda a teraz zrzucasz winę na linię lotniczą a nie masz racji. od 3 różnych osób to przeczytałeś a dalej uważasz że zostałeś oszukany. Prawda jest taka że trzeba czytać warunki korzystania z serwisu przed użyciem a nie po a w Twoim przypadku to nawet widać że wcale się nie pofatygowałeś.
slawer 2012-09-27 20:32   
slawer - Profil slawer
zobacz link
posiadacz konta musi być jednym z podróżujących w ramach danej rezerwacji
NIE MA NIC WSPÓLNEGO ZE SPRAWĄ
slawer 2012-09-27 20:23   
slawer - Profil slawer
nie kochany wypłakać tylko ostrzec ludzi i sprawę rozdmucham na cały kraj za szwindel, kupowałem setki razy bilety tych Lini i tu taki numer może błąd programistów strony inter hmmmmm
ps do forplay zaznaczam ze ty mnie obrzuciłeś gó........ pierwszy poczytaj sobie posty a najlepiej zrobisz jak pójdziesz do wizira do pracy bo byś tam pasował
forplay 2012-09-27 20:00   
forplay - Profil forplay
slaver - może posłuchaj co maja do powiedzenia ci którzy korzystają z wizzair kilka razy w miesiącu i wiedzą jak to działa. Tak się składa że w przeciwieństwie do Ciebie korzystam często i wiem jak zarezerwować poprawnie bilet. Problem polega na tym że zatrzymałeś się w rozwoju sądząc po inwektywach jakimi obrzucasz ludzi którzy pozwolili sobie zwrócić uwagę że nie przeczytałeś regulaminu linii z której usług chciałeś skorzystać, a dodatkowo psujesz opinię tej linii na forum. Założyłeś konto tylko po to żeby się wypłakać i pokazać jaki to WIZZ jest zły i bee a w momencie kiedy pokazano CI że sie mylisz zaczynasz się wymądrzać. W sumie lepiej dla WIZZ że się na nich obraziłeś, bo jest szansa że nie bedziesz nimi latał. Polecam Ryana - idealna linia dla Ciebie :)
ktw 2012-09-27 19:59   
ktw - Profil ktw
Otóż to jak napisał Dareck: "posiadacz konta musi być jednym z podróżujących w ramach danej rezerwacji" Posiadacz konta może podróżować maksymalnie z 9 osobami, ale jeden bilet musi być posiadacza konta. Bardzo częsty błąd który ludzie popełniają bo nie czytają ze zrozumieniem regulaminu. Do lotniskowych biur sprzedaży biletów kilka osób na tydzień przychodzi z takim problemem !!!
slawer 2012-09-27 19:53   
slawer - Profil slawer
forplay kup sobie bilet to zobaczysz i nie wymądrzaj się ty bo nawet nie wiesz o czym pisze bo twoje zakupy najwyraźniej ograniczają się do zakupu cukru w sklepie
forplay 2012-09-27 19:47   
forplay - Profil forplay
slawer jest najmądrzejszy i ma wyrobioną opinię na temat - dodatkowo opieprza w prywatnej wiadomości a sam nie wie jak działa WIZZAIR - dareck dobrze napisał - ale po co słuchać skoro ma się 39 lat i zjadło wszystkie rozumy
slawer 2012-09-27 19:43   
slawer - Profil slawer
dodatkowo opisuje wpiszesz dane pasażera na pierwszej stronie i w w następnym kroku nie zmienisz danych kontaktowych to wtopa strona int wybiera dane kontaktowe do biletu
slawer 2012-09-27 19:37   
slawer - Profil slawer
OPISUJE PROBLEM KTÓRY JEST CELOWO ZROBIONY PRZEZ PROGRAMISTÓW STRONY INTERNETOWEJ ,
KTW NIE TRZEBA MIEĆ WXC ABY MIEĆ PROFIL I Z NIEGO DOKONYWAĆ REZERWACJI
dareck 2012-09-27 19:37   
dareck - Profil dareck
slawer: posiadacz konta musi być jednym z podróżujących w ramach danej rezerwacji. Zatem zanim zaczniesz publicznie zarzucać Wizzowi oszustwa i straszyć procesem (!) to przeczytaj chociaż raz regulamin...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy