Naliczanie mil w Mile & Bonus

Linie Aegean Airlines mają swój słynny program z łatwym goldem (20k mil). Warte uwagi, ale jesli dobrze rozumiem złozonośc systemu klas biletu itp: Na swojej stronie podają, że najniższe klasy podróży które dają mile to w przypadku linii LUFTHANSA V, W, S. Poszukałem połączenia do SIN i okazuje się, że że wszystkie tańsze bilety się na to nie łapią w ogóle, dopiero tam gdzie Lufa daje 100% mil, można liczyć na 25% mil w Aegean. Albo czegoś nie rozumiem? Tym sposobem - nie jest jednak tak łatwo. Drugie pytanie - jak sprawdzić klasę podróży w LOT? mam na ich stronie jakieś..hasła typu "GREEN" a chciałbym zobaczyć literki typu L, S, W ?? Dodam jeszcze że ten Gold praktycznie_nie_wygasa_ przynajmniej na razie. Tzn. wystarczy jeden zakwalifikowany lot na 3 lata! Przynajmniej tak rozumiem opis i wpisy na różnych forach... ciekawe czy to wszystko na stałe, czy taka promocja.
19/07/2012 13:16  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
patrick 2012-08-01 00:46   
patrick - Profil patrick
napisalem "wydawalo mi sie ze...". Nie badz jak pewna gazeta i nie cytuj wybiorczo.
humbak 2012-07-31 19:47   
humbak - Profil humbak
"kazdy partner SA ma te same warunki"? Nie no ubawiłem się setnie! :o)
patrick 2012-07-23 16:45   
patrick - Profil patrick
Jeden bilet, tam i spowrotem. No wlasnie kazdy ma cos innego. Wydawalo mi sie ze kazdy partner SA ma te same warunki, a tu nie dosc ze ma inne naliczanie to rowniez rozne programy w roznych liniach i nikt nie jest pewien jak naliczyc mile przy locie roznymi liniami, nawet w obrebie tego samego sojuszu.
Ale dziekuje za informacje, tez mi sie tak wydaje.
krzysiekl 2012-07-23 11:46   
krzysiekl - Profil krzysiekl
to sa dwa oddzielne bilety? czy jeden?
nie mam pojęcia jak to się zlicza.

ale ze strony Aegana, za loty europejskie w LH jest 500 mil, a za Q w ANA jest 100% mil.
Co ciekawa ANA za Q swoim programie daje 70% wiec albo cos pokrecilem, albo jest niezle;) Z fra do hnd w tyo jest 5,832 czyli razem bedzie 6332mil w jedna strone.
patrick 2012-07-23 10:40   
patrick - Profil patrick
Czy wie ktos moze ile mil zostanie naliczonych w tym programie za dolot LH do FRA (S) i przelot ANA do TYO (Q) ?

W MM bedzie 1500mil, a jezeli chodzi o program MB to na zadnej infolinii do ktorej dzwonilem, nie znali odpowiedzi.
LH odeslala do Aegana, ANA to samo.
Aegan twierdzi ze 100% tego co w LH. Ale 100% w LH to ponad 13000 (LH LH) a przy LH ANA 100% to tylko 1500.
mpawelec 2012-07-20 22:20   
mpawelec - Profil mpawelec
Czyli znowu zmieniono przeliczanie
krzysiekl 2012-07-20 21:40   
krzysiekl - Profil krzysiekl
i tak jest różnica bo za W jest 100%mil w M&M a 50% w M&B.

Jeszcze oprócz E jest taryfa K, na niej jest ta promocja "odkryj świat z A380" i tez nie ma mil M&B.
mpawelec 2012-07-20 21:20   
mpawelec - Profil mpawelec
To nowosc ta klasa E, ja zawsze jak lece do KUL to mam klase W
krzysiekl 2012-07-20 21:10   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jesteś pewien LH? Sprawdzałem np. FRA-SIN. na wrzesień. 820EUR, klasa E w M&M 50%mil, na stronie Aegean przy przewoźniku LUFTHANSA w ogóle nie ma takiej taryfy wymienionej, dopiero za V,W, S są mile.
zobacz link
mpawelec 2012-07-20 20:04   
mpawelec - Profil mpawelec
natomiast za bilety w LH widze ze w Aegean dostanie sie podobnie mile jak w Miles&More
mpawelec 2012-07-20 20:01   
mpawelec - Profil mpawelec
jesli ktos kupuje w LO bilety w promocji nie dostanie zadnych mil bo za klase O i U nie ma Aegean mil
krzysiekl 2012-07-20 10:22   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jestem już trochę mądrzejszy ;)
większość linii działa jak Lufthansa - za tańsze bilety dają mile tylko 'swoim'. Podobnie w Singapore Airlines. Nici z mil w Aegean za tańsze bilety, a tam gdzie gdzie 'własny' dostaje 100% to klient z programu linii współpracującej dostanie czasem tylko 50%..

podsumowanie: jak ktoś lata dużo ale na tańszych biletach to czasem może się okazać, że łatwiej uzbiera niby droższy status w M&M niż tańszy w M&B.
pcharasz 2012-07-19 15:38   
pcharasz - Profil pcharasz
No właśnie do końca nie wiadomo... a ja ciągle czekam na naliczenie mil, 22 dni za jeden lot, 15 dni za drugi lot... a potem się może okazać, że nie dostanę nic..
krzysiekl 2012-07-19 13:16   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Linie Aegean Airlines mają swój słynny program z łatwym goldem (20k mil).
Warte uwagi, ale jesli dobrze rozumiem złozonośc systemu klas biletu itp:
Na swojej stronie podają, że najniższe klasy podróży które dają mile to w przypadku linii LUFTHANSA V, W, S. Poszukałem połączenia do SIN i okazuje się, że że wszystkie tańsze bilety się na to nie łapią w ogóle, dopiero tam gdzie Lufa daje 100% mil, można liczyć na 25% mil w Aegean. Albo czegoś nie rozumiem? Tym sposobem - nie jest jednak tak łatwo.
Drugie pytanie - jak sprawdzić klasę podróży w LOT? mam na ich stronie jakieś..hasła typu "GREEN" a chciałbym zobaczyć literki typu L, S, W ??

Dodam jeszcze że ten Gold praktycznie_nie_wygasa_ przynajmniej na razie. Tzn. wystarczy jeden zakwalifikowany lot na 3 lata! Przynajmniej tak rozumiem opis i wpisy na różnych forach...

ciekawe czy to wszystko na stałe, czy taka promocja.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy