USA - połączenia wewnętrzne

Poszukuję wskazówki jak najlepiej kupować bilety lotniczne na wewnętrzne połączenia w USA: przez internet (strony własne linii, wyszukiwarki) czy też przez agentów (biura podróży)? Może jakieś rekomendacje? Uprzejmie dziękuję!
30/05/2012 16:40  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2012-05-30 20:27   
4tech - Profil 4tech
spokojnie na stronach DL, Jet Blue, NK, i wielu innych spokojnie kupisz bilet podając adres w Polsce.
ftlmm 2012-05-30 20:24   
ftlmm - Profil ftlmm
Jeśli chodzi o naszych agentów lotniczych to dwa biura odmówiły mi sprzedaży przelotów wewnątrz USA (nie połączonych z biletem do USA) grzecznie tłumacząc się komplikacjami przy taryfach i wystawianiu biletu. Jestem pewien, że są biura, które mają w tym większe doświadczenie.
ftlmm 2012-05-30 20:21   
ftlmm - Profil ftlmm
ordos: sprawdzałem kilka stron przewoźników (pewnie mam jeszcze dużo do sprawdzenia) i za zdziwieniem zauważyłem, że nie jest możliwy zakup biletu przez mieszkańca Polski (na stronie transakcyjnej jest tzw scroll down wielu krajów, lecz Polska i inne kraje dawnego "wszchodu" nie istnieją)
4tech 2012-05-30 20:20   
4tech - Profil 4tech
ftlmm, bo nigdzie tego nie ma zapisanego :) ostatnio przylatywałem KLM wracałem AF a latałem DL z bagażem za free.
ftlmm 2012-05-30 20:19   
ftlmm - Profil ftlmm
4tech: z tego co wyczytałem, jeśli mam osobny bilet translatlantycki (a tak właśnie jest) to na każdym wewnętrznym przelocie muszę płacić za bagaż. Nie znalazłem informacji, że linie a tego samego aliansu przewiozą mi bagaż za darmo.
4tech 2012-05-30 20:15   
4tech - Profil 4tech
wyjątek stanowi Delta, gdzie na lotach krajowych oprócz napoi podają snack-i :) gdy podróżujesz po USA z bagażem to staraj wybierać linie które są w sojuszu z linią jaką przyleciałeś do USA bo wtedy bagaż jest free i zawsze miej bilet RT do Europy przy sobie. Bilety kupuj na wyszukiwarkach linii lotniczych. Czasami warto poszukać czegoś z przesiadką ( np. w opcji multicity) wychodzi taniej.
ordos 2012-05-30 20:02   
ordos - Profil ordos
czesc, najlepiej bezposrednio na stronach internetowych przewoznikow. Musisz pamietac ze w usa sa tez przeowznicy low-cost jak min. jet blue czy virgin america a standardem wlasciwie jest to ze bagaz w klasie ekonomicznej nie jest w cenie biletu oraz brak jest bezplatnego cateringu, sa tylko darmowe napoje
ftlmm 2012-05-30 16:40   
ftlmm - Profil ftlmm
Poszukuję wskazówki jak najlepiej kupować bilety lotniczne na wewnętrzne połączenia w USA: przez internet (strony własne linii, wyszukiwarki) czy też przez agentów (biura podróży)? Może jakieś rekomendacje? Uprzejmie dziękuję!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy