Niepunktualne linie lotnicze będą karane

Chińskie władze zapowiedziały nałożenie surowych sankcji na linie lotnicze, których samoloty będą się opóźniały w trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie - powiadomiła w czwartek agencja Xinhua. Loty przewoźników, którzy naruszą standardy punktualności w okresie od lipca do września br., zostaną zawieszone na cały kwartał. Natomiast linie lotnicze, które dopuszczą się poważnych zaniedbań, przez dwa lata nie będą mogły ubiegać się o pozwolenie na rozszerzenie usług - postanowił szef chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego Li Jiaxiang. Surowe kary mają sprawić, że notorycznie niesprawny chiński transport lotniczy będzie funkcjonował wydajnie podczas pekińskich igrzysk olimpijskich. Przedsięwzięte zostaną również inne środki: ruch na lotnisku w Pekinie zostanie ograniczony do 1350 samolotów dziennie, aby uniknąć tłoku w terminalach, a linie lotnicze będą zobowiązane do posiadania co najmniej jednej maszyny w rezerwie. Główny pekiński port lotniczy, zajmujący dziewiąte miejsce na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, w badaniach zadowolenia podróżnych plasuje się dopiero na 62 lokacie.
11/01/2008 11:34  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk 2008-01-11 14:29   
tomekk - Profil tomekk
Ciekawe, kiedy loty C0 zostałyby zawieszone przez chińskie władze, gdyby latali do Pekinu ;).
aynis 2008-01-11 14:22   
aynis - Profil aynis
Nie chce zakladac nowego watku, wiec bedzie troche OT: 11.01 w Tuluzie linie Sinagpore Airlines odebrały drugi samolot Airbus A380 ozn. 9V-SKB. Obecnie jest to jedyny A380 latający latający w służbie linii lotniczych, gdyż pierwszy egzemplarz dostarczony temu przewoźnikowi (9V-SKA) 10.01 został tymczasowo wycofany z eksploatacji z uwagi na uszkodzenie podwozia głównego na lotnisku Changi podczas wypychania go przed rejsem SQ221 do Sydney.
hamburg 2008-01-11 14:17   
hamburg - Profil hamburg
no to w libpcu zobacze sobie ten ,,mega´´-airport ;-) i jestem ciekawy czy bedzei wszystko punktualnie ;-)
aynis 2008-01-11 11:34   
aynis - Profil aynis
Chińskie władze zapowiedziały nałożenie surowych sankcji na linie lotnicze, których samoloty będą się opóźniały w trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie - powiadomiła w czwartek agencja Xinhua.

Loty przewoźników, którzy naruszą standardy punktualności w okresie od lipca do września br., zostaną zawieszone na cały kwartał. Natomiast linie lotnicze, które dopuszczą się poważnych zaniedbań, przez dwa lata nie będą mogły ubiegać się o pozwolenie na rozszerzenie usług - postanowił szef chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego Li Jiaxiang.

Surowe kary mają sprawić, że notorycznie niesprawny chiński transport lotniczy będzie funkcjonował wydajnie podczas pekińskich igrzysk olimpijskich. Przedsięwzięte zostaną również inne środki: ruch na lotnisku w Pekinie zostanie ograniczony do 1350 samolotów dziennie, aby uniknąć tłoku w terminalach, a linie lotnicze będą zobowiązane do posiadania co najmniej jednej maszyny w rezerwie.

Główny pekiński port lotniczy, zajmujący dziewiąte miejsce na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, w badaniach zadowolenia podróżnych plasuje się dopiero na 62 lokacie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama