×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niepunktualne linie lotnicze będą karane


Chińskie władze zapowiedziały nałożenie surowych sankcji na linie lotnicze, których samoloty będą się opóźniały w trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie - powiadomiła w czwartek agencja Xinhua. Loty przewoźników, którzy naruszą standardy punktualności w okresie od lipca do września br., zostaną zawieszone na cały kwartał. Natomiast linie lotnicze, które dopuszczą się poważnych zaniedbań, przez dwa lata nie będą mogły ubiegać się o pozwolenie na rozszerzenie usług - postanowił szef chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego Li Jiaxiang. Surowe kary mają sprawić, że notorycznie niesprawny chiński transport lotniczy będzie funkcjonował wydajnie podczas pekińskich igrzysk olimpijskich. Przedsięwzięte zostaną również inne środki: ruch na lotnisku w Pekinie zostanie ograniczony do 1350 samolotów dziennie, aby uniknąć tłoku w terminalach, a linie lotnicze będą zobowiązane do posiadania co najmniej jednej maszyny w rezerwie. Główny pekiński port lotniczy, zajmujący dziewiąte miejsce na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, w badaniach zadowolenia podróżnych plasuje się dopiero na 62 lokacie.

11/01/2008 11:34,  
<>

gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

  
Ciekawe, kiedy loty C0 zostałyby zawieszone przez chińskie władze, gdyby latali do Pekinu ;).
11/01/2008 14:29  

  
Nie chce zakladac nowego watku, wiec bedzie troche OT: 11.01 w Tuluzie linie Sinagpore Airlines odebrały drugi samolot Airbus A380 ozn. 9V-SKB. Obecnie jest to jedyny A380 latający latający w służbie linii lotniczych, gdyż pierwszy egzemplarz dostarczony temu przewoźnikowi (9V-SKA) 10.01 został tymczasowo wycofany z eksploatacji z uwagi na uszkodzenie podwozia głównego na lotnisku Changi podczas wypychania go przed rejsem SQ221 do Sydney.
11/01/2008 14:22  

  
no to w libpcu zobacze sobie ten ,,mega´´-airport ;-) i jestem ciekawy czy bedzei wszystko punktualnie ;-)
11/01/2008 14:17  

  
Chińskie władze zapowiedziały nałożenie surowych sankcji na linie lotnicze, których samoloty będą się opóźniały w trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie - powiadomiła w czwartek agencja Xinhua.

Loty przewoźników, którzy naruszą standardy punktualności w okresie od lipca do września br., zostaną zawieszone na cały kwartał. Natomiast linie lotnicze, które dopuszczą się poważnych zaniedbań, przez dwa lata nie będą mogły ubiegać się o pozwolenie na rozszerzenie usług - postanowił szef chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego Li Jiaxiang.

Surowe kary mają sprawić, że notorycznie niesprawny chiński transport lotniczy będzie funkcjonował wydajnie podczas pekińskich igrzysk olimpijskich. Przedsięwzięte zostaną również inne środki: ruch na lotnisku w Pekinie zostanie ograniczony do 1350 samolotów dziennie, aby uniknąć tłoku w terminalach, a linie lotnicze będą zobowiązane do posiadania co najmniej jednej maszyny w rezerwie.

Główny pekiński port lotniczy, zajmujący dziewiąte miejsce na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, w badaniach zadowolenia podróżnych plasuje się dopiero na 62 lokacie.
11/01/2008 11:34  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie