Warszawa - Katmandu

znalazłam połączenie Warszawa-belgrad LOT, Belgrad- Katmandu Flydubay. Pomóżcie w następujących kwestiach: muszę zabookować dwa bilety? oddzielne na każdy odcinek? Na stronie przewoźnika Flaydubay lot Belgrad- Katmandu przez Dubaj widoczna jest przerwa w locie- mianowicie wylot z belgradu o 13.25- przylot do dubaju o 20.40 wylot z Dubaju rano następnego dnia 0 7.00- przylot do Katmandu o 13 ale w okienku stops pokazano 0- jak to rozumieć, czy przelot będzie na jednym bilecie?, czy potrzebuję wizę w Dubaju, dokąd udać się po przylocie do Dubaju, czy ktoś mną pokieruje na dalszy lot do Katmandu? lecę z bagażem podręcznym- ile mogę zabrać w podręcznym, czy odprawa jest możliwa przez internet, jeżeli nie to gdzie udać się na lotnisku w Belgradzie? Proszę o podpowiedź
04/12/2011 18:38  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mono01 2012-03-19 22:31   
mono01 - Profil mono01
Bardzo dziękuję za info, przedzwonię jeszcze do biura, w którym dokonywałam rezerwacji aby określili się czy dostanę vouchery żywieniowe i czy coś jeszcze ciekawego oferują na czas oczekiwania na następny lot
rafalpd 2012-03-19 22:09   
rafalpd - Profil rafalpd
Depending on the duration of a passenger's stay at DIA Transit area, transfer passenger's may be issued meal vouchers by the Transfer Desk.

With exception to only a few cities, you are eligible to a transit hotel accommodation in Qatar, if you meet the following criteria:

Are travelling with Qatar Airways*
Have a transit time of between 8 and 24 hours at Doha International Airport.
There are no other Qatar Airways flights with immediate connection (for the required date).

The type and level of airfare that you pay will govern whether you receive the service free of charge (Complimentary) or for a fee (Paid).
To learn of your entitlement, please contact your local Qatar airways office or a travel agent when making your booking.
kobek 2012-03-19 21:42   
kobek - Profil kobek
Lotnisko jest małe i przez 9 h to się tam zapewne pomęczysz. Sklepów kilka na krzyż (2 wolnocłowe, 1 knajpa i po jednym z biżuterią, zegarkami i elektroniką). Na górze jest sekcja z rozłożonymi fotelami (pozycja pół leżąca) gdzie można się przespać (zostawia się obsłudze informację, o której masz lot i Cię obudzą o odpowiedniej porze, usługa bezpłatna). Gdzieś słyszałem, że podobno Qatar Airways rozdają jakieś vouchery żywieniowe przy dłuższych postojach, my takich nie dostaliśmy (odpowiednio 2,5 oraz 3h w Dausze), poszukaj informacji na stronie Qatar Airways w sekcji Transfer in Doha.
rafalpd 2012-03-19 21:26   
rafalpd - Profil rafalpd
link do lotniska Doha ponizej
zobacz link
mono01 2012-03-19 20:46   
mono01 - Profil mono01
Potrzebuję informacji o lotnisku w Doha zmienił mi się plan podróży i nie w Dubaju a w Doha spędzę 9 godzin. Wizy nie mam więc nie wyjdę z terminalu. Przelot na kilku odcinkach mam na jednym bilecie, pierwszy odcinek LOT dwa następne QATAR mam pytanie czy przysługuje mi na lotnisku jakiś darmowy posiłek? może ktoś zna to lotnisko i napisze co nieco?
kobek 2011-12-12 09:26   
kobek - Profil kobek
Jeżeli lecisz tylko z podręcznym to nie ma problemu. Po przylocie do terminala 2 udaj sie do punktu informacji (zaraz po lewej stronie) tam dostaniesz kartkę uprawniającą do przejazdu do Terminala 1 bezpłatnym autobusem (nie potrzebujesz do tego wizy bo wszystko się odbywa po stronie płyty lotniska). W tym samym punkcie dokonasz odprawy na drugi odcinek podróży. Nie wiem jak jest z punktami gastronomicznymi w T2 bo tam tylko przylatywałem, wylot miałem z T1, natomist nie spodziewałbym się zbyt dużego wyboru. Co innego w T1 które jest jak wielkie centrum handlowe, pełno knajp, restauracji i sklepów wszelkiej maści. Praktycznie wszedzie można płacić kartą, ewentualnie jest kilka bankomatów lub punktów wymiany walut. W T1 były także wystawione komputery z darmowym dostępem do internetu, są tam również wygodne fotele na których mozna się położyć i przespać (niestety z regóły zajęte). Pamiętaj aby wrócić do T2 odpowiednio wcześnie, bus jedzie między T1 i T2 ok 30 min 2x na godzinę.
mietek 2011-12-12 09:11   
mietek - Profil mietek
W Dubaju powinny być stanowiska transfer center lub coś w tym celu i tam powinnaś dostać karte pokładową na lot do Kathmandu. Z walutą lepiej sie nie bawić, zapłać kartą, a jeżeli chodzi o terminal 1 to nie wiem.
mono01 2011-12-11 22:38   
mono01 - Profil mono01
Otóż przylatuję z Belgradu i w Dubaju mam 9h przerwy do wylotu do Kathmandu. Przylot i wylot są z terminala 2, z tego co doczytałam w Belgradzie nie dostanę karty pokładowej na cały lot ale na jego fragment do Dubaju, gdzie mam odebrać drugą kartę pokładową na lot do Kathmandu, czy warto i można bez wizy przemieścić się na terminal 1 jeżeli tak to jak to zrobić?, jeżeli jednak zdecydowałabym czekać na terminalu 2 to czy przed wylotem do kathmandu ponownie przejdę odprawę bezpieczeństwa?, czy na terminalu 2 można wymienić trochę grosza na lokalną walutę na jakiś posiłek? z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
kobek 2011-12-05 18:08   
kobek - Profil kobek
Masz osobne bilety w LOT i osobne we fly dubai. Możesz lecieć z bagażem, zostanie przetransportowany z belgradu do kathmandu, bedziesz musiał go tylko nadać osobno w Warszawie i osobno w belgradzie. W Dubaju nie odbierasz i nie nadajesz bagażu. Na rezerwacjach z europy we FlyDubai bagaż jest wliczony w cenę. 0 w okienku oznacza, że zarówno połaczenie Belgrad - Dubaj jak i dubaj Kathmandu są bez miedzylądowań na dotankowanie. FlyDubai korzysta z terminalu 2 w Dubaju, jest to bardzo mały budynek (w zasadzie barak) nie można się w nim zgubić. Jeżeli nie opuszczasz lotniska to nie potrzebujesz wizy do UAE, gdybyś jednak chciał wyjść to wiza standardowa załatwiana w PL to ok550-600 PLN, wiza tranzytowa na 96h to ok 150 USD, mozliwa przy tranzycie przekraczającym 8h. Patrząc na wspomniane przez Ciebie godziny to nie wychodziłbym z lotniska, za duzy koszt. Skorzystaj z bezpłatnego busa, którym mozesz podjechać do terminala 1, gdzie jest pełno sklepów. Bus jeździ raz na godzinę po stronie płyty (więc znowu nie ma konieczności wizy) a czas przejazdu miedzy terminalami to 25-30 min. Przygotuj się na pewien chaos informacyjny na lotnisku tzn. możesz uzyskać wzajemnie się wykluczające informacje od różnych pracowników lotniska. Pamietaj, że godziny szczytu na lotnisku w Dubaju wypadają właśnie w nocy i są tam wówczas tłumy ludzi.
nederland 2011-12-04 20:25   
nederland - Profil nederland
nie potrzebujesz wizy. tyle mogę pomóc.
mono01 2011-12-04 18:38   
mono01 - Profil mono01
znalazłam połączenie Warszawa-belgrad LOT, Belgrad- Katmandu Flydubay. Pomóżcie w następujących kwestiach: muszę zabookować dwa bilety? oddzielne na każdy odcinek?
Na stronie przewoźnika Flaydubay lot Belgrad- Katmandu przez Dubaj widoczna jest przerwa w locie- mianowicie
wylot z belgradu o 13.25- przylot do dubaju o 20.40 wylot z Dubaju rano następnego dnia 0 7.00- przylot do Katmandu o 13 ale w okienku stops pokazano 0- jak to rozumieć, czy przelot będzie na jednym bilecie?, czy potrzebuję wizę w Dubaju, dokąd udać się po przylocie do Dubaju, czy ktoś mną pokieruje na dalszy lot do Katmandu? lecę z bagażem podręcznym- ile mogę zabrać w podręcznym, czy odprawa jest możliwa przez internet, jeżeli nie to gdzie udać się na lotnisku w Belgradzie? Proszę o podpowiedź
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy