POMOC

Witam ostatnio rezerwowalem lot Gdańsk do Bristol w liniach lotniczych ryanair rezerwacja przeszla pomyslnie tylko nie dostalem maila ani nie zostala pobrana oplata za lot wiec poszedlem do banku i okazalo sie ze takie tranzakcje nie so mozliwe i teraz moje pytanie co ja mam KU*** zrobic
29/08/2011 12:40  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szumny 2011-08-30 10:07   
szumny - Profil szumny
Czasem (mi dość często chyba z powodu łącza jakie posiadam) system FR w trakcie płacenia zawiśnie/sknoci coś. Tzn. albo pojawia się komunikat (wygląda jak potwierdzenie z nr rezerwacji) że rezerwacja niepotwierdzona. Inny przypadek to taki kiedy włącza się klasyczny komunikat że system klęczy i żeby spróbować później. Zawsze w pierwszym przypadku warto przynajmniej zapisać nr rezerwacji. Później (w obydwu przypadkach) zaczynam mozolnie sprawdzać:1)przez stronę internetową czy jest obciążenie karty, 2)przez infolinię banku czy jest obciążenie lub czy była próba obciążenia, 3)Samą rezerwację na stronie FR i wtedy właśnie dobrze jest mieć numer rezerwacji bo jak się robi dwie lub więcej osobnych rezerwacji na ten sam lot to po wprowadzeniu maila i daty system FR ich nie widzi. Natomiast duży plus dla systemu FR że w obciążeniu karty podaje nr rezerwacji.Nieco zakamuflowany ale jest. Generalnie często nie dostaję maila z potwierdzeniem tuż po dokonaniu rezerwacji więc czynię jak wyżej. Czasem w przypadku gdy tanich biletów na daną trasę jest kilka (co widać na stronie FR) żeby wstępnie upewnić się czy może rezerwacja została założona, można spróbować jescze raz dokonując rezerwacji sprawdzić czy pula biletów zmniejszyła się o te nasze.
grzegorzw 2011-08-29 13:21   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Nie leciałem nigdy rynairem ale ostatnio tyle się czyta o tej linii i ich dziwnych praktykach że nie wiem czy bym się skusił na nich. A w tanich liniach denerwują mnie godziny odlotów co często zmusza do oczekiwania całą noc aby odlecieć wcześnie rano na przykład
mayor 2011-08-29 13:19   
mayor - Profil mayor
z tego co przed chwila przeczytalem: gdy system księgujący usiłuje przeprowadzić ponownie operację zapłaty, jeśli nie otrzyma autoryzacji z banku, rezerwacja jest anulowana a e-mail potwierdzający nie zostanie wysłany PRAWDA ? :)
kero 2011-08-29 13:17   
kero - Profil kero
Proponuję zachować spokój i czytać każdą "duperele" a unikniesz niespodzianek. Moje pierwsze rezerwacje zabierały sporo nerwów ale wcale nie powiem, że obecnie wszystko idzie jak po maśle. Czasem strona www. fiksuje, czasem jest to nowa nieznana strona innego przewoźnika. Nauka, czas i spokój. Pozdrawiam.
mayor 2011-08-29 13:10   
mayor - Profil mayor
pierwsza i chyba ostatnia
kero 2011-08-29 13:08   
kero - Profil kero
To była Twoja pierwsza rezerwacja czy masz już za sobą jakieś inne - udane?
mayor 2011-08-29 13:08   
mayor - Profil mayor
na stronie ryanair bylo tak napisane
humbak 2011-08-29 13:07   
humbak - Profil humbak
mayorze: Kto Ci coś takiego wysłał????
mayor 2011-08-29 12:55   
mayor - Profil mayor
Wnosze tym ze bylo napisane ze wystarczy potwierdzic mailem rezerwacje a pobranie oplaty "oczekuje"
nederland 2011-08-29 12:53   
nederland - Profil nederland
Jest kasa nie ma lotu :D
humbak 2011-08-29 12:53   
humbak - Profil humbak
A masz kilka wyjść: 1. Kupić sobie kartę MC Prepaid w BZ WBK (lub na podróżniczych portalach jak ten, bo one oferują taką kartę). 2. Poprosić kogoś innego, kto ma kartę o zakup. 3. Poprosić kogokolwiek z kartą płatniczą o zakup biletu. Nie ma znaczenia, kto kupuje bilet.
humbak 2011-08-29 12:51   
humbak - Profil humbak
Smayorze: Skoro nie została pobrana opłata za lot, a tym bardziej kartą, jaką próbowałeś to zrobić, nie służy do transakcji internetowych, to jak możesz wnosić, że "rezerwacja przeszła pomyślnie"? :o)))))
mayor 2011-08-29 12:51   
mayor - Profil mayor
zastosowalem cenzure :)
humbak 2011-08-29 12:50   
humbak - Profil humbak
Przede wszystkim nie kląć publicznie tutaj, bowiem to jest zakazane.
mayor 2011-08-29 12:40   
mayor - Profil mayor
Witam
ostatnio rezerwowalem lot Gdańsk do Bristol w liniach lotniczych ryanair rezerwacja przeszla pomyslnie tylko nie dostalem maila ani nie zostala pobrana oplata za lot wiec poszedlem do banku i okazalo sie ze takie tranzakcje nie so mozliwe
i teraz moje pytanie co ja mam KU*** zrobic
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy