Po co mi ubezpieczenie za zaginiony bagaż?

Pytanie może trochę dziwne ale zacząłem się nad nim zastanawiać kiedy moja koleżanka wróciła z Barcelony. Otóż na lotnisku w Barcelonie stwierdziła że zaginął jej bagaż. Oczywiście złożyła reklamacje i w hotelu oczekiwała na dostarczenie odnalezionego bagażu aż 3 dni - koszmar nie móc korzystać z potrzebnych rzeczy przez tyle dni. W ramach rekompensaty za uszkodzoną walizkę linie lotnicze podarowały jej nową torbę ale aby oczymać jakieś świadczenia pieniężne musi przedstawić paragony za zakupione rzeczy, dla mnie to idiotyzm bo przecież nikt nie przechowuje paragonów ani nie kupuje rzeczy przed wyjazdem. Po co w takim wypadku płacić i bagaż ubezpieczać, mnie wydaje się to zbędne bo przecież bez ubezpieczenia linie i tak muszą chyba bagaż odszukać no chyba że się mylę ? Już 9.09 lecę w moją pierwszą samodzielną podróż lotniczą właśnie do Barcelony i mam nadzieję że nie będę musiał szukać mojego bagażu a linie PLLOT są solidne ?
29/08/2011 11:24  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
czester 2011-08-29 20:59   
czester - Profil czester
Zajrzałem właśnie do mojego zbioru paragonów z ostatnich 5 lat (zachowuję te na towary droższe niż 50 zł). Na kilkadziesiąt tylko jeden jest wyblakły, ale nadal patrząc pod światło da się go odczytać (papier jest błyszczący a miejsca gdzie była farba są matowe). Może to kwestia przechowywania? Trzymam bez dostępu światła i powietrza (w plastikowej koszulce wewnątrz plastikowej teczki).
grzegorzw 2011-08-29 13:27   
grzegorzw - Profil grzegorzw
"dla dwóch osób" Tak ale jak zaznaczyłeś jest to dla dwóch osób i tylko na tydzień. U mnie zawsze prze-draża konieczność rezerwacji pokoju jednoosobowego (jestem samotny, nigdy nie udało mi się nikogo do towarzystwa znaleźć a sponsorować nikomu nie mam zamiaru bo wyjdzie na to samo lub drożej). Na szczęście coraz więcej biur podróży zauważa że i ludzie samotni podróżują i są oferty dla samotnych bez dopłat do jedynek.
kero 2011-08-29 13:22   
kero - Profil kero
A ja będę Cię przestrzegał grzegorzw przed kupnem kolejnych wczasów w tej propozycji. Obecnie mam wykupiony pobyt siedmiodniowy dla dwóch osób. Lot, pobyt, dwa posiłki wszystko w cenie 2930PLN za dwie osoby.
grzegorzw 2011-08-29 13:11   
grzegorzw - Profil grzegorzw
"Musiałbym być Paris Hilton, biorąc pod uwagę mój kalendarz lotów" No ja mogę sobie raz do roku pozwolić na polecenie gdzieś. Do tej pory latałem zorganizowanie z biurami podróży ale w tym mam wczasy z dojazdem własnym i nie wiem czy mi się wydaje czy rzeczywiście te loty tak bardzo przedrażają w biurach podróży bo za pobyt w hotelu, wyżywienie al, dwa tygodnie pobytu i pokój jednoosobowy zapłaciłem 1540 plus 600 zł bilet. To wydaje mi się tanio, zawsze nie schodziło poniżej 3000 zł.
humbak 2011-08-29 12:50   
humbak - Profil humbak
grzegorzuwu: To mamy tak samo.
grzegorzw 2011-08-29 12:46   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Ależ paragon nie zdąży Ci wyblaknąć w .... Miałem na myśli moje następne podróże, jak napisałem nie kupuję rzeczy przed każdą lotniczą podróżą
humbak 2011-08-29 12:44   
humbak - Profil humbak
"w zależności co ile czasu gdzieś lecisz kupujesz nowe rzeczy na swoją lotniczą podróż" Musiałbym być Paris Hilton, biorąc pod uwagę mój kalendarz lotów. :o)
humbak 2011-08-29 12:43   
humbak - Profil humbak
grzegorzuwu: Ależ paragon nie zdąży Ci wyblaknąć w czasie jaki minie między zakupem po zagubieniu bagażu a wysłaniem jego do linii lotniczej. To kwestia tygodnia/dwóch.
grzegorzw 2011-08-29 12:34   
grzegorzw - Profil grzegorzw
No fakt o ksero nie pomyślałem. Człowiek uczy się całe życie
kero 2011-08-29 12:25   
kero - Profil kero
Jeśli ktoś rzeczywiście starannie przechowuje paragony a ich trwałość jest niska to warto robić sobie ksero, do którego przypinamy paragon. Ksero jest zdecydowanie trwalsze.
grzegorzw 2011-08-29 12:21   
grzegorzw - Profil grzegorzw
"A nie mów, że "wszyscy", bowiem ja paragony zbieram." A wiesz co z takim paragonem się dzieje z upływem czasu ? Staje się całkowicie nieczytelny. No chyba że co roku albo w zależności co ile czasu gdzieś lecisz kupujesz nowe rzeczy na swoją lotniczą podróż. Mnie nie stać i na każde wczasy zaczynam zbierać zaraz po powrocie aby mieć na następne.
kero 2011-08-29 12:21   
kero - Profil kero
Jak powiedziałem nie bardzo chcę podawać szczegóły bo coś mogę namieszać Firma świadczy usługę w odnajdywaniu zagubionego bagażu. Zupełnie o to nie zabiegałem - zaproponował mi to gość, który sprzedawał mi bilety. Nic dodatkowo nie płaciłem bo za bilety już zapłaciłem kiedy mi to zaproponowano. Ale jeśli idzie o szczegóły to info pod tel. 800 800 110 lub 22 539 49 00 lub zobacz link
humbak 2011-08-29 12:02   
humbak - Profil humbak
kero, możesz nieco rozwinąć wątek "return service", bo to ciekawe.
humbak 2011-08-29 11:57   
humbak - Profil humbak
A swoją drogą, to porządna linia daje zestaw "ratunkowy" zawierający zestaw kosmetyków na czas oczekiwania na bagaż.
humbak 2011-08-29 11:56   
humbak - Profil humbak
A nie mów, że "wszyscy", bowiem ja paragony zbieram. To sie opłaca. Poza tym mowa o zbieraniu paragonów za zakupy dokonanych PO ZAGUBIENIU bagażu. a to chyba nie taki problem czy "idiotyzm"?
humbak 2011-08-29 11:55   
humbak - Profil humbak
grzegorzuw: Linie lotnicze odpowiadają za zagubiony lub uszkodzony bagaż w ramach przepisów Konwencji Warszawsko-Montrealskiej. Natomiast bagaż ubezpieczyć można u firmy zewnętrznej, ale to z nią się kontaktujesz jak coś z bagażem się stanie. W moim przekonaniu to najzupełniej niepotrzebny dodatkowy wydatek.
kero 2011-08-29 11:49   
kero - Profil kero
Skontaktuj się z LOT-em i poproś o zawieszki do bagażu RETURN SERVICE. Jest to bezpłatna usługa ale nie pytaj mnie o szczegóły bo nie chcę przekłamać czegoś. Dotyczy to właśnie utraconego bagażu. Ja otrzymałem to bezpłatnie kupując bilet na rejs LOT a usługa jest ważna 30 dni także na jakiekolwiek inne loty niekoniecznie LOT-u.
grzegorzw 2011-08-29 11:24   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Pytanie może trochę dziwne ale zacząłem się nad nim zastanawiać kiedy moja koleżanka wróciła z Barcelony. Otóż na lotnisku w Barcelonie stwierdziła że zaginął jej bagaż. Oczywiście złożyła reklamacje i w hotelu oczekiwała na dostarczenie odnalezionego bagażu aż 3 dni - koszmar nie móc korzystać z potrzebnych rzeczy przez tyle dni. W ramach rekompensaty za uszkodzoną walizkę linie lotnicze podarowały jej nową torbę ale aby oczymać jakieś świadczenia pieniężne musi przedstawić paragony za zakupione rzeczy, dla mnie to idiotyzm bo przecież nikt nie przechowuje paragonów ani nie kupuje rzeczy przed wyjazdem. Po co w takim wypadku płacić i bagaż ubezpieczać, mnie wydaje się to zbędne bo przecież bez ubezpieczenia linie i tak muszą chyba bagaż odszukać no chyba że się mylę ? Już 9.09 lecę w moją pierwszą samodzielną podróż lotniczą właśnie do Barcelony i mam nadzieję że nie będę musiał szukać mojego bagażu a linie PLLOT są solidne ?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy