Transfer w Oslo (OSL) - alkohol dozwolony?

Hej! W najbliższą środę lecę z Gdańska do Brukseli i tak wyszło, że lot SASem z przesiadką w Oslo wyszedł najtaniej. Znajomi poprosili mnie o przywiezienie polskich specjałów (czyt. wódki). Chciałam ją nabyć w sklepie wolnocłowym na lotnisku (tak się składa, że np. Goldwasser właśnie w Baltonie jest najtańszy) i tak się teraz zastanawiam, czy po lipcowym ataku nie ma w tej dziedzinie jakichś restrykcji... Wprawdzie mam w cenie biletu bagaż rejestrowany, ale ze względu na przeprowadzkę mam zamiar wypełnić go innymi rzeczami. Kupując alkohol na lotnisku w Gdańsku zaoszczędziłabym miejsce w walizce, ale obawiam się, że w Oslo wódeczka nie zostanie wpuszczona do samolotu do Brukseli... Wiem, że w normalnych sytuacjach nie ma problemu, ale po tym ataku mam pewne obawy. Co myślicie?
06/08/2011 01:29  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2011-08-06 17:01   
humbak - Profil humbak
isa_lemuar: W Oslo nawet nie wyjdziesz poza strefę tranzytową, zatem kontroli bezpieczeństwa być nie powinno. No chyba, ze sama zechcesz wyjść na strefę ogólną. Tak czy siak, zrób tak jak radzi jsg, bo to jest bardzo ważne, aby w GDN zapakowali przepisowo Twoją wódeczkę. :o)
jsg 2011-08-06 11:34   
jsg - Profil jsg
Powinni byc OK. Popros tylko w Gdansku na bezclowce o odpowiednie zapakowanie cennego ladunku i nie otwieraj siatki az do Brukseli.
isa_lemuar 2011-08-06 01:29   
isa_lemuar - Profil isa_lemuar
Hej!

W najbliższą środę lecę z Gdańska do Brukseli i tak wyszło, że lot SASem z przesiadką w Oslo wyszedł najtaniej. Znajomi poprosili mnie o przywiezienie polskich specjałów (czyt. wódki). Chciałam ją nabyć w sklepie wolnocłowym na lotnisku (tak się składa, że np. Goldwasser właśnie w Baltonie jest najtańszy) i tak się teraz zastanawiam, czy po lipcowym ataku nie ma w tej dziedzinie jakichś restrykcji...
Wprawdzie mam w cenie biletu bagaż rejestrowany, ale ze względu na przeprowadzkę mam zamiar wypełnić go innymi rzeczami. Kupując alkohol na lotnisku w Gdańsku zaoszczędziłabym miejsce w walizce, ale obawiam się, że w Oslo wódeczka nie zostanie wpuszczona do samolotu do Brukseli...
Wiem, że w normalnych sytuacjach nie ma problemu, ale po tym ataku mam pewne obawy.

Co myślicie?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy