Rekompensata za odwołany LOT

Czy ktos z Was moze zdolal uzyskac rekompensate za odwolany lot w Locie? Ja juz stracilem cierpliwosc i tym razem nie chce im odpuscic. Dzis otrzymalem odpowiedz na reklamacje i napisali m .in: "Z ustalen przewoznika wynika, ze byla to usterka nietypowa w swej naturze i czestotliwosci wystepowania, mogaca miec wplyw na bezpieczenstwo lotu, co wskazuje na zaistnienie nadzwyczajnych okolicznosci, o ktorych jest mowa w motywie 14, Rozporzadzenia WE 261/2004. W swietle powyzszego, brak jest podstaw do rekompensaty finansowej..." Motyw 14... Na tej podstawie wyglada na to, ze zawsza moga sie wykpic i nigdy nic nie wyplacac. Ide do ULC, rzecz jasna, ale czy da rade bez pojscia do sadu? Macie jakies doswiadczenia?
12/05/2011 16:59  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_746dc 2016-11-29 10:34   
gość_746dc - Profil gość_746dc
Linie lotnicze najczęściej piszą, że odszkodowanie się nie należy bo wystąpiły okoliczności nadzwyczajne. W praktyce okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Korzystam z usług firmy, która zajmuje się tym na co dzień. Prowadziła 4 moje sprawy, jedna zakończyła się w sądzie. Nie wiem czemu ludzie tak bardzo boją się sądów. FLY&I nie obciąża klientów kosztami sądowymi nawet w przypadku przegranej. Bierze koszty na siebie. Na 4 opóźnione loty 4 razy dostałam odszkodowanie.
Podsyłam link gdyby komuś się miał przydać flyandi.pl
Z tego co wiem jest kilka firm, które się tym zajmują, można sobie pogooglować.
aga73 2014-09-30 16:26   
aga73 - Profil aga73
Można uzyskać odszkodowanie za odwołany lot, czego jestem doskonałym przykładem. Z pomocą kancelarii prawnej odzyskałam 400 euro rekompensaty, po prostu trzeba wiedzieć jak walczyć o swoje prawa. Odsyłam na stronę zobacz link tych wszystkich, którzy nie wierzą w powodzenie takiej sprawy :)
chmurka 2012-10-07 20:38   
chmurka - Profil chmurka
Uff, troche czasu minelo. Myslalem, ze posty sa niekomentowalne po 3 miesiacach. Ale forse oddali, dzieki pomocy ULC, poprowadzili sprawe i poszlo gladko, zdazylem zapomniec a przede wszystkim opisac tutaj, za co przepraszam. Wystarczyl ten standardowy druczek z ich strony wypelniony pieczolowicie przeze mnie , jeden znaczek na list polecony troche cierpliwosci ( cos ok 2 miesiecy) i git. Generalnie licza na odpuszczanie po pierwszej spychologicznej i negatywnej odpowiedzi ale jak juz ktos ich potrzaska ULCem to grzecznie kula ogonek pod siebie, placza i placa.
ssak 2012-10-07 14:07   
ssak - Profil ssak
chmurka - na teksty o nietypowej usterce trzeba wysłać zadanie ponownego rozpatrzenia z powołaniem sie na wyrok bodaj z Monachium (dostępne na stronie ULC) gdzie nawet najbardziej nietypowa awaria nie jest powodem do odmowy wypłaty. Po takim dictum po miesiącu dostaniesz odszkodowanie. Wypraktykowane już cztery razy w locie, za każdym razem z pozytywnym skutkiem.
chmurka 2011-05-13 16:31   
chmurka - Profil chmurka
niecale 8 godzin przed odlotem, zrobili pobudke po 12 w nocy a samolot byl o 7.30 rano. Miodzio. A konferencja o 9.00.
mleko 2011-05-13 08:36   
mleko - Profil mleko
@chmurka: a ile dni przed lotem ci odwołali lot ?
humbak 2011-05-12 22:53   
humbak - Profil humbak
Z tego co wiem, to niektórzy od LOTu dostali ze znajomych.
chmurka 2011-05-12 20:47   
chmurka - Profil chmurka
Mleko: tak jak napisali w odp: usterka nietypowa w swojej naturze i czestotliwosci wystepowania... Zaiste, poetycko.
Jurek:no to kiepsko. Do ULC pojde, ale tez sie obawiam, ze nic z tego nie bedzie. Dolaczam link z wyroku sadu, ale chyba nie bede mial tyle zaparcia, zeby sie szlajac po sadach.
Tak wiec Dyrektywa jest o kant tylka potluc, bo LOT zawsze bedzie gadal, ze nagla usterka i nigdy nic nie zabuli.
Ciekaw jestem, czy w ogole ktos cos od nich dostal.

zobacz link
jurek 2011-05-12 19:59   
jurek - Profil jurek
Też z powodu usterki nie poleciałem (w trakcie przesiadki w WAW dowiedziałęm się, że dalej nie polecę) ale nic nie wskórałem nawet w ULC. Zwrot kasy za niewykorzystany odcinek i to wszystko.
tomcat_bzg 2011-05-12 19:50   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
A może skrzyknąc się i pozew zbiorowy wnieśc?
mleko 2011-05-12 18:11   
mleko - Profil mleko
przeciez oni zawsze tak odpisują. Pisz do ULC.
BTW - czemu lot zostal odwolany ?
chmurka 2011-05-12 16:59   
chmurka - Profil chmurka
Czy ktos z Was moze zdolal uzyskac rekompensate za odwolany lot w Locie? Ja juz stracilem cierpliwosc i tym razem nie chce im odpuscic. Dzis otrzymalem odpowiedz na reklamacje i napisali m .in: "Z ustalen przewoznika wynika, ze byla to usterka nietypowa w swej naturze i czestotliwosci wystepowania, mogaca miec wplyw na bezpieczenstwo lotu, co wskazuje na zaistnienie nadzwyczajnych okolicznosci, o ktorych jest mowa w motywie 14, Rozporzadzenia WE 261/2004. W swietle powyzszego, brak jest podstaw do rekompensaty finansowej..."

Motyw 14... Na tej podstawie wyglada na to, ze zawsza moga sie wykpic i nigdy nic nie wyplacac.
Ide do ULC, rzecz jasna, ale czy da rade bez pojscia do sadu?
Macie jakies doswiadczenia?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy