Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.

lub

Rekompensata za odwołany LOT

Czy ktos z Was moze zdolal uzyskac rekompensate za odwolany lot w Locie? Ja juz stracilem cierpliwosc i tym razem nie chce im odpuscic. Dzis otrzymalem odpowiedz na reklamacje i napisali m .in: "Z ustalen przewoznika wynika, ze byla to usterka nietypowa w swej naturze i czestotliwosci wystepowania, mogaca miec wplyw na bezpieczenstwo lotu, co wskazuje na zaistnienie nadzwyczajnych okolicznosci, o ktorych jest mowa w motywie 14, Rozporzadzenia WE 261/2004. W swietle powyzszego, brak jest podstaw do rekompensaty finansowej..." Motyw 14... Na tej podstawie wyglada na to, ze zawsza moga sie wykpic i nigdy nic nie wyplacac. Ide do ULC, rzecz jasna, ale czy da rade bez pojscia do sadu? Macie jakies doswiadczenia?

12/05/2011 16:59,  
<>

gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5

gość_746dc - Profil
gość_746dc

Linie lotnicze najczęściej piszą, że odszkodowanie się nie należy bo wystąpiły okoliczności nadzwyczajne. W praktyce okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Korzystam z usług firmy, która zajmuje się tym na co dzień. Prowadziła 4 moje sprawy, jedna zakończyła się w sądzie. Nie wiem czemu ludzie tak bardzo boją się sądów. FLY&I nie obciąża klientów kosztami sądowymi nawet w przypadku przegranej. Bierze koszty na siebie. Na 4 opóźnione loty 4 razy dostałam odszkodowanie.
Podsyłam link gdyby komuś się miał przydać flyandi.pl
Z tego co wiem jest kilka firm, które się tym zajmują, można sobie pogooglować.
29/11/2016 10:34  

Można uzyskać odszkodowanie za odwołany lot, czego jestem doskonałym przykładem. Z pomocą kancelarii prawnej odzyskałam 400 euro rekompensaty, po prostu trzeba wiedzieć jak walczyć o swoje prawa. Odsyłam na stronę zobacz link tych wszystkich, którzy nie wierzą w powodzenie takiej sprawy :)
30/09/2014 16:26  

Uff, troche czasu minelo. Myslalem, ze posty sa niekomentowalne po 3 miesiacach. Ale forse oddali, dzieki pomocy ULC, poprowadzili sprawe i poszlo gladko, zdazylem zapomniec a przede wszystkim opisac tutaj, za co przepraszam. Wystarczyl ten standardowy druczek z ich strony wypelniony pieczolowicie przeze mnie , jeden znaczek na list polecony troche cierpliwosci ( cos ok 2 miesiecy) i git. Generalnie licza na odpuszczanie po pierwszej spychologicznej i negatywnej odpowiedzi ale jak juz ktos ich potrzaska ULCem to grzecznie kula ogonek pod siebie, placza i placa.
07/10/2012 20:38  

chmurka - na teksty o nietypowej usterce trzeba wysłać zadanie ponownego rozpatrzenia z powołaniem sie na wyrok bodaj z Monachium (dostępne na stronie ULC) gdzie nawet najbardziej nietypowa awaria nie jest powodem do odmowy wypłaty. Po takim dictum po miesiącu dostaniesz odszkodowanie. Wypraktykowane już cztery razy w locie, za każdym razem z pozytywnym skutkiem.
07/10/2012 14:07  

niecale 8 godzin przed odlotem, zrobili pobudke po 12 w nocy a samolot byl o 7.30 rano. Miodzio. A konferencja o 9.00.
13/05/2011 16:31  

mleko - Profil
mleko

@chmurka: a ile dni przed lotem ci odwołali lot ?
13/05/2011 08:36  

Z tego co wiem, to niektórzy od LOTu dostali ze znajomych.
12/05/2011 22:53  

Mleko: tak jak napisali w odp: usterka nietypowa w swojej naturze i czestotliwosci wystepowania... Zaiste, poetycko.
Jurek:no to kiepsko. Do ULC pojde, ale tez sie obawiam, ze nic z tego nie bedzie. Dolaczam link z wyroku sadu, ale chyba nie bede mial tyle zaparcia, zeby sie szlajac po sadach.
Tak wiec Dyrektywa jest o kant tylka potluc, bo LOT zawsze bedzie gadal, ze nagla usterka i nigdy nic nie zabuli.
Ciekaw jestem, czy w ogole ktos cos od nich dostal.

zobacz link
12/05/2011 20:47  

jurek - Profil
jurek

Też z powodu usterki nie poleciałem (w trakcie przesiadki w WAW dowiedziałęm się, że dalej nie polecę) ale nic nie wskórałem nawet w ULC. Zwrot kasy za niewykorzystany odcinek i to wszystko.
12/05/2011 19:59  

A może skrzyknąc się i pozew zbiorowy wnieśc?
12/05/2011 19:50  

mleko - Profil
mleko

przeciez oni zawsze tak odpisują. Pisz do ULC.
BTW - czemu lot zostal odwolany ?
12/05/2011 18:11  

Czy ktos z Was moze zdolal uzyskac rekompensate za odwolany lot w Locie? Ja juz stracilem cierpliwosc i tym razem nie chce im odpuscic. Dzis otrzymalem odpowiedz na reklamacje i napisali m .in: "Z ustalen przewoznika wynika, ze byla to usterka nietypowa w swej naturze i czestotliwosci wystepowania, mogaca miec wplyw na bezpieczenstwo lotu, co wskazuje na zaistnienie nadzwyczajnych okolicznosci, o ktorych jest mowa w motywie 14, Rozporzadzenia WE 261/2004. W swietle powyzszego, brak jest podstaw do rekompensaty finansowej..."

Motyw 14... Na tej podstawie wyglada na to, ze zawsza moga sie wykpic i nigdy nic nie wyplacac.
Ide do ULC, rzecz jasna, ale czy da rade bez pojscia do sadu?
Macie jakies doswiadczenia?
12/05/2011 16:59  

reklama
reklama

<>

Wylot z:

Przylot do:

• Data wylotu:

• Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu: