Poznań z przesiadką w Warszawie do Barcelony

Witam. Może dla niektórych pytanie będzie naiwne ale jeszcze nigdy nie leciałem samodzielnie a w tym roku zdecydowałem się na wczasy z dojazdem własnym. Wybrałem samolot LOTU z Poznania do Barcelony ale niestety z przesiadką w Warszawie (9 wrzesień) Lot mam z Poznania o 9.00 a w Warszawie mam tylko 1 godzinę i 20 minut oczekiwania na nowy lot. Wydaje się to sytuacją luksusową jednak boję się czy starczy mi czasu albo co jeśli samolot się spóźni, czy w takim wypadku ten do Barcelony poczeka ? Jak wygląda odprawa bagażu. Czy jestem odprawiany raz i bagaż jest automatycznie w Warszawie ładowany na samolot do Barcelony czy muszę z bagażem w Warszawie wyjść i ponownie nadać go na samolot do Barcelony - gdyby tak było to bardzo boję się właśnie o czas bo jest go mało. Przepraszam jeśli to pytanie wyda się naiwne ale jest tak mnie to dręczy że zwlekam z rezerwacją biletu. Proszę więc o odpowiedź.
08/02/2011 13:44  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_ce7e3 2015-10-10 09:11   
gość_ce7e3 - Profil gość_ce7e3
3
grzegorzw 2011-03-14 22:44   
grzegorzw - Profil grzegorzw
No lecę pierwszy raz. Przepłaciłem, trudno następnym razem będę dłużej rozglądać się przed kupnem biletu. Wszystkim dziękuję za odpowiedzi.
first 2011-03-14 21:55   
first - Profil first
Grzegorzuw: skoro lecisz LOTem, to po co kupowałeś na fly? Lubisz mocno przepłacać?:)
gral 2011-03-14 21:15   
gral - Profil gral
nie wystarczy, musi być kod kreskowy do zeskanowania. możliwość zapisania zależy od telefonu/przeglądarki. to ma bardzo niewiele bajtów, nawet zagranicą będzie kosztować grosze otwarcie tego.
humbak 2011-03-14 20:45   
humbak - Profil humbak
grzegorzwu: O szczegóły pytaj grala i mleko, bowiem oni korzystali z tej techniki niedawno.
grzegorzw 2011-03-14 18:25   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Tak ale interesuje mnie mobilna karta pokładowa w telefonie komórkowym. Czy to wystarczy sa Mobile Boarding Pass

Name: Mustermann, Max
Date: 29APR
Flight: FRA-HAM, LH24
Class: Business, M/M
Gate: A16
Boarding: 15:30
Seat: 19A
BN: 1
Etix: 220 217067 4822
Bo to dostaję w formie tekstowej ale oprócz tego dostaję link do otwarcia, który po otwarciu nie daje się na moim samsungu (durny skomplikowany telefon) zapisać
humbak 2011-03-14 18:07   
humbak - Profil humbak
A co do dokumentów podróży, to na 23h przed odlotem możesz odprawić się online i wtedy wydrukować wszystkie karty pokładowe. Możesz to zrobić również (albo oprócz online) offline na stanowisku na lotnisku w Poznaniu. Nie martw się o brak znajomości sprawy u personelu w Barcelonie. Odprawiali nie jeden już milion pasażerów. Poradzą sobie i z Tobą. :o) A to, co wydrukowałeś (ta "zwykła nadrukowana kartka papieru") nie jest Ci zasadniczo do niczego potrzeba, bo to tylko potwierdzenie tego, że nabyłeś bilet.
grzegorzw 2011-03-14 18:05   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Tak lecę LOTEM we wrześniu
humbak 2011-03-14 18:03   
humbak - Profil humbak
grzegorzwu: Nic nie piszesz na temat przewoźników, jakimi będziesz lecieć, a to jest sprawa kluczowa. Domyśleć się można, ze lecisz LOTem, jakkolwiek to nie jest pewne na 100%. A dosyć kluczowe na pełną odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
grzegorzw 2011-03-14 17:54   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Witam. Ostatnio zainteresowałem się mobilną kartą pokładową przesyłaną na telefon komórkowy. Jest to bardzo ciekawa opcja ale zainteresowałem się jak ona powinna wyglądać na telefonie. Zrobiłem sobie test takiej karty i w zwrotnej odpowiedzi dostałem w formie testowej wszelkie dane mojego lotu plus dodatkowo link do pobrania mobilnej karty na komórkę i tu rodzi się problem bo tego co pobrałem w żaden sposób nie mogę zapisać na komórce a nie chcę za każdym razem otwierać połączenia internetowego. W stronę do Hiszpanii nie będzie problemu bo sobie wydrukuję z emaila ale w Hiszpanii nie będę dysponować drukarką i takiej rzeczy nie będę mógł zrobić a chciałbym już przed lotem mieć taką kartę.
grzegorzw 2011-03-03 16:45   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Dziękuję za odpowiedź
aynis 2011-03-03 15:00   
aynis - Profil aynis
Bilet jako taki nie jest Ci potrzebny - na lotnisku otrzymasz kartę pokładową za okazaniem dowodu czy paszportu.
grzegorzw 2011-03-03 14:10   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Niestety mam kolejne pytanie. Lot do Barcelony mam już zarezerwowany na tego 9 września. Bilet kupiłem na fly.pl (bo tam dają punkty payback za kupno), mam bilet wydrukowany przez moją drukarkę ale to jest dla mnie zwykła nadrukowana kartka papieru. O ile w Poznaniu nie przewiduję problemów z tym biletem na kartce papieru bo znam język polski to obawiam się komplikacji w Barcelonie w drodze powrotnej bo jak się dogadać gdyby mieli jakieś wątpliwości. Moje pytanie brzmi - czy ta kartka papieru zostanie na lotnisku w Poznaniu jakoś zamieniona na coś co bilet przypomina. Zapewne przy następnych lotach już tych problemów nie będę mieć ale jak napisałem jest to mój pierwszy samodzielny lot samolotem gdzie jestem zdany sam na siebie.
grzegorzw 2011-02-09 17:27   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie aby zarezerwować lot. Pozdrawiam
lukasz86 2011-02-08 14:04   
lukasz86 - Profil lukasz86
Jeśli bilet rezerwowałeś w LOT i masz całe połączenie jako jedną rezerwację, na jedym bilecie (a tak zapewne jest) to nie masz się czym przejmować - 1,5 godziny to wystarczający czas, bagaż nadajesz w Poznaniu i odbierasz w Barcelonie. Co do spóźnienia, o ile takie by było to raczej z winy LOT, więc pełna odpowiedzialność po ich stronie, ale nie wiem, jak oni w takiej sytuacji się zachowują, czy czekają, czy przesuwają na kolejny lot. Pozdrawiam.
grzegorzw 2011-02-08 13:44   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Witam. Może dla niektórych pytanie będzie naiwne ale jeszcze nigdy nie leciałem samodzielnie a w tym roku zdecydowałem się na wczasy z dojazdem własnym. Wybrałem samolot LOTU z Poznania do Barcelony ale niestety z przesiadką w Warszawie (9 wrzesień) Lot mam z Poznania o 9.00 a w Warszawie mam tylko 1 godzinę i 20 minut oczekiwania na nowy lot. Wydaje się to sytuacją luksusową jednak boję się czy starczy mi czasu albo co jeśli samolot się spóźni, czy w takim wypadku ten do Barcelony poczeka ? Jak wygląda odprawa bagażu. Czy jestem odprawiany raz i bagaż jest automatycznie w Warszawie ładowany na samolot do Barcelony czy muszę z bagażem w Warszawie wyjść i ponownie nadać go na samolot do Barcelony - gdyby tak było to bardzo boję się właśnie o czas bo jest go mało. Przepraszam jeśli to pytanie wyda się naiwne ale jest tak mnie to dręczy że zwlekam z rezerwacją biletu. Proszę więc o odpowiedź.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy