Brak jednego nazwiska na bilecie

Witam Potrzebuję opinii osób oblatanych w lataniu. Sprawa wygląda następująco. Została zrobiona rejestracja biletu w Ryanairze. Kolega ma dwa nazwiska: polskie i hiszpańskie. Tylko, że zawsze przedstawiał się tylko tym polskim i w zasadzie o hiszpańskim nikt nie wiedział. Osoba, która rezerwowała bilet, jak się możecie domyślić, dokonała rejestracji używając tylko polskiego nazwiska. Kolega ma dowód tylko hiszpański i tam ma wpisane oba nazwiska. Tyle, że hiszpańskie jest pierwsze. Jak myślicie, czy kolega poleci na tym bilecie? Czy nie obejdzie się bez zmiany nazwiska na bilecie (a w związku z tym sporymi kosztami...)? Wiem, że w przypadku dwóch imion, jak się nie poda jednego to przymykają oko, ale czy tak też może być z nazwiskiem? Dodam, że infolinia Ryanair jest tylko anglojęzyczna... Nawet ta pod numerem dedykowanym dla języka polskiego. I opłata 5zł/min. Dzwoniłem na lotnisko i tam mi mówią, że to zależy od linii lotniczych. Pozdrawiam serdecznie
01/12/2010 10:22  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_8d410 2015-10-20 01:08   
gość_8d410 - Profil gość_8d410
trzy
mietek 2010-12-08 15:33   
mietek - Profil mietek
no i git;-)
humbak 2010-12-08 13:08   
humbak - Profil humbak
Cieszę się!
usuniety 2010-12-07 19:03   
usuniety - Profil usuniety
No i poleciał. I nawet wylądował. ;)
Nie było żadnych problemów.
Dzięki wszystkim za informacje, dzięki Wam oczekiwanie na odlot było dużo spokojniejsze.
@Stenus dokładnie tak jak mówisz - mama Polka, tata Hiszpan :)
humbak 2010-12-03 14:26   
humbak - Profil humbak
A jak Straż Graniczna nie będzie się znać na systemie nazwisk hiszpańskich, to buraki. Czym zresztą i tak są bez znajomości tego systemu.
humbak 2010-12-03 14:25   
humbak - Profil humbak
cwanygapo: Nie ma najmniejszego problemu, skoro polskie nazwisko figuruje w dokumencie tożsamości. Nie ma znaczenia w jakiej kolejności. Rozumiem, że mama kolegi to Polka a tato Hiszpan? :o) W przypadku drugiego imienia nikt "oka nie przymyka", tylko zwyczajnie nikt na to nie zwraca uwagi. Zasada jest prosta: Jedno z imion ma się zgadzać i jedno z nazwisk.
usuniety 2010-12-03 12:16   
usuniety - Profil usuniety
Intrygujący pomysł z tym dodrukowaniem ;>

Mam nadzieję, że będzie tak jak mówicie. Wylot we wtorek z Ławicy do Mediolanu Bergamo.
szumny 2010-12-02 13:02   
szumny - Profil szumny
Przypomniało mi się jeszcze jedno. Tydzień temu robiłem odprawę online znajomemu i skopałem datę urodzenia i nr paszportu. Trasa Rzym Ciampino - Kraków. Bezproblemowo chociaż sprawdzali mu tę odprawę bo nie byli pewni czy skrót LIS(listopad) to na pewno November (karta była po polskiemu).
szumny 2010-12-02 08:32   
szumny - Profil szumny
Jeszcze takie coś chodzi mi po głowie: Jeśli lecisz z lotniska gdzie security nie skanuje kodów paskowych to śmiało można dodrukować (dokserować) na karcie to drugie nazwisko. Trochę zabawy bo to pdf ale wykonalne.
mietek 2010-12-01 11:31   
mietek - Profil mietek
Myślę, że będzie ok, nie ma co się martwić na zapas;-) W końcu odprawił się czyli znał numer rezerwacji i dane poszły, więc nie ma chyba podstaw, że go nie wpuszczą. Musiałbyś trafić niezłego służbistę, żeby się przyczepił;-)
Daj znać jak poszło i trzymamy kciuki!;-)
usuniety 2010-12-01 11:06   
usuniety - Profil usuniety
Ciekawe tylko czy pozostało czekać ze spokojem ;)
wojtek 2010-12-01 10:51   
wojtek - Profil wojtek
To teraz nie pozostaje mu już nic innego jak tylko czekać. Swoją drga, napisz jak mu poszło :)
usuniety 2010-12-01 10:47   
usuniety - Profil usuniety
Dzięki. Wlałeś mi trochę otuchy w serce.
Niestety kolega ma tylko ten hiszpański dowód. I nazwisko polskie ma podane w drugiej kolejności. To mnie trochę niepokoi. On już jest po odprawie online.
Myślisz, że można spokojnie czekać na odlot?
mietek 2010-12-01 10:33   
mietek - Profil mietek
No niestety dużo zależy od kolesia na lotnisku, ale jak odprawisz się on-line to myślę, ze przejdzie, a jak się będą pytali przed wejściem do security to może powiedzieć, że dwa nazwiska się nie zmieściły...No chyba, że kolega ma jakiś dokument z polskim nazwiskiem? Na przykład prawo jazdy?
usuniety 2010-12-01 10:22   
usuniety - Profil usuniety
Witam

Potrzebuję opinii osób oblatanych w lataniu.

Sprawa wygląda następująco. Została zrobiona rejestracja biletu w Ryanairze. Kolega ma dwa nazwiska: polskie i hiszpańskie. Tylko, że zawsze przedstawiał się tylko tym polskim i w zasadzie o hiszpańskim nikt nie wiedział. Osoba, która rezerwowała bilet, jak się możecie domyślić, dokonała rejestracji używając tylko polskiego nazwiska. Kolega ma dowód tylko hiszpański i tam ma wpisane oba nazwiska. Tyle, że hiszpańskie jest pierwsze.

Jak myślicie, czy kolega poleci na tym bilecie? Czy nie obejdzie się bez zmiany nazwiska na bilecie (a w związku z tym sporymi kosztami...)?

Wiem, że w przypadku dwóch imion, jak się nie poda jednego to przymykają oko, ale czy tak też może być z nazwiskiem?

Dodam, że infolinia Ryanair jest tylko anglojęzyczna... Nawet ta pod numerem dedykowanym dla języka polskiego. I opłata 5zł/min.
Dzwoniłem na lotnisko i tam mi mówią, że to zależy od linii lotniczych.

Pozdrawiam serdecznie
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy