Bagaz podreczny Ryanair i easyJet

Wybieram sie na 3 dni do Polski i po raz pierwszy bede podrozowal tylko z bagazem podrecznym, moje pytanie brzmi : czy ktos wie jakie sa dokladne wymiary koszyczkow Ryanair i Easyjet ?Dotychczas nie zadawalem sobie takich pytan poniewaz oprocz rejestrowanego mialem tylko plecaczek na laptopa, wiec nie bylo z tym problemu. Znam ze strony internetowej tych przewoznikow wymiary dopuszczalne (w przypadku Ryanair 55-40-20) i tymi kryteriami sie kierowalem kupujac walizke na kolkach , niestety moja walizka ma wymiary 55-40-23 i tutaj wlasnie jest problem tych 3 centymetrow, nie byloby problemu z walizka miekka ale ja chcialem zaszalec (mam slabosc do fajnych walizek) i zafundowalem sobie samsonita cosmolite, ktory mimo ze "wygina" sie na wszystkie strony pozostaje walizka twarda.Wiec wejdzie czy nie ? Wiem ze kiedy ma sie tylko podreczny bagaz , nie trzeba sie pokazywac przy odprawie gdzie najczesciej stoja te koszyczki, tylko mozna isc od razu do kontroli bezpieczenstwa ale w Charleroi np stoja one przy samej kontroli (bylem nawet swiadkiem kiedy wysylano podroznych do rejestracji bagazu) Jak jest z tym w Stansted i Wroclawiu ? Wiem tez z francuskiego forum ze koszyczki Easyjet sa roznych rozmiarow w roznych krajach (np w Casablance byly one mniejsze niz w miastach europejskich i nagminnie odsylano ludzi do rejestracji) Nie mam czasu na rejestracje i odbior walizki pomiedzy lotami , wiec nie chce miec oprocz obawy ze samoloty przyleca z opoznieniem dodatkowego stresu przez walizke....
20/09/2010 03:26  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
andrzejtoulon 2010-09-21 01:40   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
No coz, niektorzy kupuja samochody za 40 tys Euro dla mnie to tez nie do pojecia bo osobiscie wole latac niz jezdzic a w miescie wystarczy mi jakis dobry grat,
humbak 2010-09-21 01:34   
humbak - Profil humbak
Najzupełniej nie warto kupować tak drogich toreb na lotnicze podróże. Moje zdanie poparte doświadczeniem. Te gwarancje to sobie można wsadzić... między bajki.
andrzejtoulon 2010-09-21 01:14   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
kupilem ja dlatego ze mi sie podoba i jest najlzejsza ze wszystkich i tyle wlasnie zaoszczedzilem na locie z Lufthansa ktora mialem leciec. A ta ich mimo ze tez Samsonit wcale mi nie przypadla do gustu, poza tym ta moja ma ogolnoswiatowa gwarancje na 10 lat i kiedy policze ile bym musial kupic podrecznych gorszej jakosci to mysle ze by wyszlo na to samo
humbak 2010-09-21 01:08   
humbak - Profil humbak
Zupełnie nie wyobrażam sobie, jak można kupić walizkę za 205 euro! :o)))) Nie wiem, co chcesz osiągnąć skarga, gdyż mówisz o zupełnie innym produkcie. Nawet żartem. :o)
4tech 2010-09-21 01:05   
4tech - Profil 4tech
Andrzejtoulon, taniej byloby zakupic takowa walizke spelniajaca wymogi/ widzimisie FR, na stronie FRajanera:) qrna 205 Eurasow? jedna walizka= 205 lotow stenusa:)
andrzejtoulon 2010-09-21 00:58   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Dziekuje za rady, na pewno nie kupie nowej walizki (ta kosztowala mnie 205 euro i to z 30-to procentowa znizka !!)
trudno zaryzykuje a jak nie przejdzie do poskarze sie do Samsonitu ktory stworzyl przeciez specjalnie dla Ryanair inna walizke :)
andrzejtoulon 2010-09-21 00:31   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Dziekuje za rady , na pewno nie kupie nowej walizki (ta kosztwala mnie 205
humbak 2010-09-21 00:16   
humbak - Profil humbak
Na STN jest lotna brygada przed wejściem do FRancowatego pirsu, która dosyć szczelnie przygląda się walizkom i co poniektóre większe na oko każe zmierzyć i zważyć. 3cm to zbyt wiele, aby się dało upchnąć, nawet pomimo tego, że koszyczek FRancy jest nieco większy niż owe 40x20. We WRO jest przed security pracownik lotniskowy (najczęściej bardzo młoda osoba) w pomarańczku, która sprawdza karty pokładowe i przy okazji prosi o zmierzenie/zważenie, ale to też na zasadzie wyboru (raczej ostatnio nastawiają się na ważenie niż mierzenie).
czester 2010-09-20 23:57   
czester - Profil czester
Widziałem wielokrotnie mierzenie walizek przy bramce. O ile ci z miękkimi mieli szansę coś upchać, wyrzucić, ubrać na siebie, to ci z twardymi byli natychmiast odsyłani na bok. Pół biedy, jeśli obok stała pani wypisująca bloczki na 30 euro. W przeciwnym wypadku jest już za późno na odprawę i nie lecisz. Radzę kupić nową walizkę.
4tech 2010-09-20 10:48   
4tech - Profil 4tech
na STN nie powinno być problemu, rzadko odsyłają do sprawdzenia, z reguły jak walizka/torba wizualnie jest wieksza niż powinna być. Jak chodzi o WRO to nie wiem, pytaj "tubylców".
andrzejtoulon 2010-09-20 03:26   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Wybieram sie na 3 dni do Polski i po raz pierwszy bede podrozowal tylko z bagazem podrecznym, moje pytanie brzmi : czy ktos wie jakie sa dokladne wymiary koszyczkow Ryanair i Easyjet ?Dotychczas nie zadawalem sobie takich pytan poniewaz oprocz rejestrowanego mialem tylko plecaczek na laptopa, wiec nie bylo z tym problemu. Znam ze strony internetowej tych przewoznikow wymiary dopuszczalne (w przypadku Ryanair 55-40-20) i tymi kryteriami sie kierowalem kupujac walizke na kolkach , niestety moja walizka ma wymiary 55-40-23 i tutaj wlasnie jest problem tych 3 centymetrow, nie byloby problemu z walizka miekka ale ja chcialem zaszalec (mam slabosc do fajnych walizek) i zafundowalem sobie samsonita cosmolite, ktory mimo ze "wygina" sie na wszystkie strony pozostaje walizka twarda.Wiec wejdzie czy nie ? Wiem ze kiedy ma sie tylko podreczny bagaz , nie trzeba sie pokazywac przy odprawie gdzie najczesciej stoja te koszyczki, tylko mozna isc od razu do kontroli bezpieczenstwa ale w Charleroi np stoja one przy samej kontroli (bylem nawet swiadkiem kiedy wysylano podroznych do rejestracji bagazu) Jak jest z tym w Stansted i Wroclawiu ? Wiem tez z francuskiego forum ze koszyczki Easyjet sa roznych rozmiarow w roznych krajach (np w Casablance byly one mniejsze niz w miastach europejskich i nagminnie odsylano ludzi do rejestracji) Nie mam czasu na rejestracje i odbior walizki pomiedzy lotami , wiec nie chce miec oprocz obawy ze samoloty przyleca z opoznieniem dodatkowego stresu przez walizke....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy