Lotnisko Kijów Borispol (KBP) - transport

W zimowym rozkładzie Wizzair’a przylot z Katowic do Kijowa wypada prawie o północy i w związku z tym transport do Kijowa i Borispolu może być utrudniony. Pytanie do osób które już korzystały z tego lotniska, znacie jakąś przystępną cenowo (napiszcie jakie to kwoty) i pewną firmę oferującą przejazdy z lotniska. Przejazd byłby dla jednej osoby więc bardziej może jakaś taksa niż bus bo może wyjść za drogo…
19/09/2010 08:03  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-09-21 20:00   
humbak - Profil humbak
dyziojrze: Ale po to jest ten zielony blaszany telefon, aby zaoferował usługę. :o)
dyziojr 2010-09-21 19:36   
dyziojr - Profil dyziojr
stenus: Tylko o porę dnia chodzi. Hotel prowadzi transfer tylko w wybranych godzinach, ja zaś mam tam być w okolicach północy a wtedy hotel tej usługi nie oferuje.
humbak 2010-09-21 19:28   
humbak - Profil humbak
Spałem w obu zresztą. Do tego bliskiego można spokojnie dojść, a do drugiego woła się busa takim zielonym blaszanym telefonem przy wyjściu z terminala. W informacji Ci pokażą, gdzie on. :o)
humbak 2010-09-21 19:26   
humbak - Profil humbak
dyziojrze: Ależ oba hotele lotniskowe oferują darmowe transfery busami z lotniska!
dyziojr 2010-09-21 12:32   
dyziojr - Profil dyziojr
stenus: Z tego co doczytałem na stronie lotniska to mają dwa takie. Jeden obiekt trzygwiazdkowy leżacy w ścisłym sasiedztwie terminala do którego na upartego można dojść pieszo oraz drugi obiekt dwugwiazdkowy leżący dalej bo w samym mieście Borispol a dystans do tego drugiego to już ok 9km. I właśnie o dotarcie do tego drugiego obiektu mi chodzi.
humbak 2010-09-20 23:42   
humbak - Profil humbak
dyziojrze: A mówisz o lotniskowym hotelu w Boryspolu?
szumny 2010-09-20 14:23   
szumny - Profil szumny
1.Jeśli chodzi o hotel to najlepiej będzie wybrać taki który jest blisko stacji metra skąd masz możliwość dojechać szybko na stację metra Charkivska. Charkivska jest bardzo dobrze skomunikowana z lotniskiem wieloma busami. 2.Wsiadając na lotnisku do autobusu miej na uwadze żeby nie jechać na przystanek końcowy. W moim przypadku wylądowałem na południowym dworcu kolejowym (część głównego) skąd jest dużo dalej do centrum. Najlepszą wg mnie lokalizacją będzie hotel w okolicy stacji metra Plac Lwa Tołstoja. Autobus z lotniska na dworzec przejeżdza dość blisko. Możesz rozważyć hotel Ruś albo President.
dyziojr 2010-09-19 21:05   
dyziojr - Profil dyziojr
stenus: dlatego też o Borispol pytam gdyż mieści się tam jeden z hoteli które biorę pod uwagę jako miejsce noclegowe na czas pobytu na Ukrainie.
that 2010-09-19 18:28   
that - Profil that
Marshrutka dojedziesz o kazdej porze dnia i nocy z lotniska KBP na dworzec glowny w Kijowie :) I nie wiecej niz za 30-40 UAH.
that 2010-09-19 18:27   
that - Profil that
A ma
jsg 2010-09-19 18:01   
jsg - Profil jsg
dywizjor: jeżeli zatrzymujesz się w hotelu, zapytaj się w hotelu czy organizaują taksówki dla gości i ile to kosztuje.
pcharasz 2010-09-19 17:46   
pcharasz - Profil pcharasz
W nocy możesz wziąść taxi do Kijowa. W zależności od taksówki i zdolności targowania się, zapłacisz coś w okolicach 150-200 UAH do centrum Kijowa. Napewno nie najtańsza opcja, ale w nocy możliwe, że najwygodniejsza.
humbak 2010-09-19 09:44   
humbak - Profil humbak
Dodam tylko, że w nocy do Boryspola samego dojechać inaczej niż taxi się nie da. Ale po co w nocy do Boryspola?
humbak 2010-09-19 09:44   
humbak - Profil humbak
dyziojrze: W KBP całą dobę jeżdżą autobusy lotniskowe 322. Cena jest ta sama za dnia i w nocy. Ostatnio było to 22 hrywny. Ale za dnia można i tak tylko za 4 hrywny z przesiadką w Boryspolu dojechać. :o)
dyziojr 2010-09-19 08:03   
dyziojr - Profil dyziojr
W zimowym rozkładzie Wizzair’a przylot z Katowic do Kijowa wypada prawie o północy i w związku z tym transport do Kijowa i Borispolu może być utrudniony. Pytanie do osób które już korzystały z tego lotniska, znacie jakąś przystępną cenowo (napiszcie jakie to kwoty) i pewną firmę oferującą przejazdy z lotniska. Przejazd byłby dla jednej osoby więc bardziej może jakaś taksa niż bus bo może wyjść za drogo…
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy