Dojazd z/na lotnisk(a)

Witam, Chciałbym, żeby mi ktoś wyjaśnił dla mnie niezrozumiałe 2 sprawy, które dotyczą połączeń autobusowych na lotniska a mianowicie: 1) Lotnisko w Warszawie - zauważyłem jakieś pół roku temu, że zmieniono organizację ruchu autobusów dowożących ludzi do miasta i na lotnisko. Kiedyś było tak, że autobus przywoził ludzi na góre (pod salę odlotów) i kończył kurs, a potem zdjeżdżał na dół i rozpoczynał kurs przy sali przylotów (co moim zdaniem było intuicyjne). Teraz natomiast autobusy przywożące ludzi z miasta wysadzają ludzi pod salą przylotów (trzeba iść na góre), a potem jadą mijając przystanek tych którzy chcą się dostać do miasta (ludzie którzy nie wiedzą często się denerwują, że autobus się nie zatrzymał - za 1 razem też się denerwowałem). Potem po kilku minutach wraca (zgodnie z rozkładem) i zabiera ludzi. 2) Lotnisko Birgi w Trapani. Chcąc się dostać autobusem z Palermo na lotnisko autobusem Teravision (rezerwowanym przez Ryanair), należy mieć wydrukowaną kartę pokładową (oraz bilet na autobus) i przedstawić przy wejściu do autobusu. Co jeśli ktoś nie ma wydrukowanej karty pokładowej? Mimo, że ma kupiony bilet na samolot nie może wejść do samolotu. Czy na innych lotniskach (obsługiwanych przez Ryanair) też tak jest? Kiedyś jechałem z Girony do Barcelony, ale tylko kupowało się bilet i wsiadało do autobusu (to było w 2008 roku). Dla mnie to są trochę absurdy i może ktoś mi wyjaśni działanie tego. Z góry dziękuję za odp.
13/09/2010 15:50  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-09-15 00:45   
humbak - Profil humbak
Na Birgi z Palermo też jeździ inna firma autobusowa poza Terravision. I jest tańsza. :o)
first 2010-09-14 21:40   
first - Profil first
biję się w piersi:) nie doczytałem:)
kubatar 2010-09-14 15:47   
kubatar - Profil kubatar
Czy AirportBus przypadkiem nie jeździ na lotnisko w Palermo? Tu mowa jest o lotnisko Birgi w Trapani.
first 2010-09-14 10:16   
first - Profil first
W Palermo jeździ też AiportBus (Aeroporto-Stazione Centrale) i bilety kupuje się u kierowcy. Swoją drogą chyba jest tańszy niż Terravison, a jeżdzi częsciej, bo dokładnie co 30 minut.
kubatar 2010-09-13 18:49   
kubatar - Profil kubatar
No właśnie o to chodzi, że autobus z Palermo był w połowie pusty (lub w połowie pełny - jak kto woli). Bilet to normalne, że trzeba posiadać, chodziło mi o konieczność pokazania karty pokładowej,. A tak na marginesie to nie można było kupić biletu u kierowcy, żeby było śmieszniej:)
Co do WAW to chodziło mi o to że nie rozumiałem decyzji o zmianie organizacji ruchu (skoro mówisz, że to wiąże się z przebudową lotniska to ok - chociaż nie bardzo wiem w czym to przeszkadza w tym wypadku). W każdym razie wcześniej było dużo wygodniej.
humbak 2010-09-13 16:41   
humbak - Profil humbak
kubatarze: Aby skorzystać z autobusu Terravision trzeba mieć na niego bilet online lub nabyć bilet u kierowcy. Terravision jest niezależnym od Ryanair przewoźnikiem autobusowym, współpracującym z tą linią, ale nie tylko z tą. Najwidoczniej w Palermo sobie coś jeszcze ubzdurali. Może im za dużo ludzi wsiadało, którzy nie chcieli wcale na lotnisko jechać.
humbak 2010-09-13 16:39   
humbak - Profil humbak
kubatarze: Zmiany kursowania autobusów na Lotnisku Chopina wynikają z budowy ostatniego odcinka terminalu. Ale na czym polega problem? Że autobus doprowadza ludzi do udaru czy tez zawału swoim niezatrzymaniem się?
kubatar 2010-09-13 15:50   
kubatar - Profil kubatar
Witam,
Chciałbym, żeby mi ktoś wyjaśnił dla mnie niezrozumiałe 2 sprawy, które dotyczą połączeń autobusowych na lotniska a mianowicie:
1) Lotnisko w Warszawie - zauważyłem jakieś pół roku temu, że zmieniono organizację ruchu autobusów dowożących ludzi do miasta i na lotnisko. Kiedyś było tak, że autobus przywoził ludzi na góre (pod salę odlotów) i kończył kurs, a potem zdjeżdżał na dół i rozpoczynał kurs przy sali przylotów (co moim zdaniem było intuicyjne). Teraz natomiast autobusy przywożące ludzi z miasta wysadzają ludzi pod salą przylotów (trzeba iść na góre), a potem jadą mijając przystanek tych którzy chcą się dostać do miasta (ludzie którzy nie wiedzą często się denerwują, że autobus się nie zatrzymał - za 1 razem też się denerwowałem). Potem po kilku minutach wraca (zgodnie z rozkładem) i zabiera ludzi.
2) Lotnisko Birgi w Trapani. Chcąc się dostać autobusem z Palermo na lotnisko autobusem Teravision (rezerwowanym przez Ryanair), należy mieć wydrukowaną kartę pokładową (oraz bilet na autobus) i przedstawić przy wejściu do autobusu. Co jeśli ktoś nie ma wydrukowanej karty pokładowej? Mimo, że ma kupiony bilet na samolot nie może wejść do samolotu. Czy na innych lotniskach (obsługiwanych przez Ryanair) też tak jest? Kiedyś jechałem z Girony do Barcelony, ale tylko kupowało się bilet i wsiadało do autobusu (to było w 2008 roku).
Dla mnie to są trochę absurdy i może ktoś mi wyjaśni działanie tego. Z góry dziękuję za odp.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy