×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice - Chicago: promocja LOTu


W związku z zaplanowanym na wrzesień remontem drogi startowej w porcie lotniczym im. F. Chopina w Warszawie, część transatlantyckich weekendowych rejsów PLL LOT zostanie w tym czasie przeniesiona m.in. do Katowice Airport. PLL LOT przygotowały specjalną ofertę na lot z Katowic do Chicago w dniu 5 września br. Cena biletu w obie strony w taryfie ekonomicznej LFLYLO od 1 290 zł, w taryfie biznesowej ZPROMO od 4 490 zł. Źródło: profil lotniska w Katowicach na facebook'u :)

06/08/2010 15:38,  
gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

  
No już działa link i bez problemu zainteresowani mogą kupić sobie bilet w tej promocji :)
10/08/2010 14:33  

  
driverze: A co tak wysoko? Lepiej jakby było 500 zł RT, albo nawet 20 zł RT. A tak na marginesie, rozumiem, że LOTu nie powinno się porównywać z FRancą? Bo to przecież malutki przewoźnik w porównaniu do giganta z Irlandii. :o)
07/08/2010 23:02  

  
Ano. A w dodatku cały ten COMARCH to pogoniłby kijem... i zażądał słonego odszkodowania za te chałturę.
07/08/2010 22:35  

  
ja porównuje LO i LH tylko pod względem właśnie tych bubli. LH jest właściwie bardziej na nie narażona, bo ma po prostu znacznie więcej do ogarnięcia i szansa na wpadkę powinna być większa. W Locie od lat kuleje dział informatyczny. Miałem nawet okazję zobaczyć jak to wygląda od środka. Według mnie to wynik polityki kadrowej... Chyba z połowa jest tam w ogóle spokrewniona ze sobą... po co zatrudniać informatyka z prawdziwego zdarzenia skoro np. syn szwagra albo dobry kumpel ze studiów zna się na komputerach?
07/08/2010 21:20  

  
Nieusprawiedliwione jest porównywać LH z LO, i możliwości jednego, i drugiego. Zawsze apelowałem o porównywanie naszych linii do linii wielkością (i krajem pochodzenia) odpowiednią dla LOT-u "wagi". Czepianie się o częsty bubel w LOT jest z kolei usprawiedliwione. Dotąd nie nabrałem cierpliwości, jeśli chodzi o obsługę nowej witryny, a niestety, błędy, wpadki i ogólnie syf jak był, tak jest.
07/08/2010 21:10  

  
driver800: przeciez napisałem "Nie mogą zrobić fajnej promocji bez zbłaźnienia się na początku?". Generalnie to jest super promocja, tyle że w lotowskim stylu pozostawia smród w postaci niedziałających wyszukiwarek w newsletterze i na stronie głównej. I to właśnie mnie irytuje... Robią coś bardzo fajnego ale musza prawie jak zwykle muszą odstawić przy tym jakąś kichę. Lufa ma prawie co tydzień jakąś promocję i jakoś zawsze wszystko działa... Co do sensu robienie promocji na transatlantyki to masz rację... LOT nie musi. Ale czasem, tak wizerunkowo mogliby coś tańszego rzucić choćby żeby się przypomnieć, że nie zawsze muszą być 500 zł drożsi od Lufy, KLM itp...
07/08/2010 20:38  

  
migajos: A dasz radę wykrzesać z siebie choć odrobinę pozytywnego komentarza odnośnie tej dziwnej promocji w całej jej negatywności? Bo czy mam rozumieć, że lepiej, aby nawet tak krótkiej, incydentalnej i beznadziejnej promocji nie było w ogóle? Wyobraź sobie, że ja także bym wolał, aby LO miał całoroczną promocją na bilety codziennie najlepiej za 999zł RT. Ale takowej nie ma, i cieszę się, że zrobili chociaż taką dziwną, acz moim zdaniem nieco fajną, akcję. I cieszę się z tego nawet w sytuacji, gdy mało mam wspólnego z tą promocją, bo i tak nie skorzystam. I wracając do kwestii tej, czy LOT nie może zrobić jakiejś fajnej promocji... To Ci odpowiem: Nie musi. W sezonie ma mnóstwo chętnych na drogie bilety, a poza sezonem z cenami schodzi. Powtórzę enty raz: Nie trzeba sprzedawać czegoś za tysiąc, skoro świetnie schodzi za trzy. Niezależnie jakiej linii to dotyczy, czy też obojętnie jakiej branży. A jak wiemy, "niby z Krakowa latało tyyyyle ludzi", a są w plecy ponad 12mln. No to co - mają schodzić z ceną, aby w plecy być 16mln, skoro przy dzisiejszych cenach i tak "taaaaaaakie kolejki do checkinów"?
07/08/2010 18:43  

  
migajos: dwa dni bo tylko w tych dniach LO operuje z GDN/KTW-ORD z powodu remontu Okecia.//// adamlubin: bije się w pierś z EI bom skorzystał, dlatego teraz dałem zarobić innej linii na trasie do USA i zakupilem bilety w bezblednej promocji.
07/08/2010 15:41  

  
4. dlaczego na wylot są tylko 2 dni do wyboru? Szczerze mówiąc tak dziwnej promocji dawno nie widziałem. Czy Lot nie może zrobić jakiejś fajnej promocji do USA bez remontu na Okęciu?
07/08/2010 15:33  

  
podsumowując: 1. link LOTu do bani 2. bilety w cenie promocyjnej są 3. nie kupujmy biletów powstałych w nastepstwie pomyłek informatyków (dla przypomnienia wpadka AerLingus)
4. coś jeszcze?
07/08/2010 15:23  

  
migajos: to jest podobnie/ bądź tak samo jak ze słynnymi krajowkami po 46 PLN / faktyczna promocja 79 PLN/ gdzie poprzez różne " ciche linki" można kupić bilet za 46 PLN o czym wiedza wybrani a nie rzesza osób. Czy to jest do końca wporzadku ze strony kupujących takie bilety / przez dziurę w systemie LO/ niech sami osadza.
07/08/2010 14:59  

  
migajos: jak FR ma promocje i bilety na danej trasie np WRO-GRO 25zł i jak ktoś zacznie szukać jak te zostaną sprzedane to już nie dostanie tych z promocji a cały czas jest info że bilety sa w tej cenie- też zmyla i zniechęca klienta. Ale to FR, innych lini zbyt nie sprawdzam ale śmem przypuszczać że nie tylko LOt zalicza wpadki z linkami, promocjami. Mnie rozwala ten napis na stronie FR "ZAREZWUJ JUZ DZIŚ.."
07/08/2010 14:32  

  
4tech: Dyskusja dotyczy też stylu działań Lotu.. Problem w tym że wiele osób na tym forum nie widzi nic złego w takim stylu "promowania się" naszego narodowego przewoźnika. To zresztą bardzo proste do wyjaśnienia choćby rozglądając się po bannerach wokół :) Ciekaw jestem jaki procent ludzi stwierdziło że ta promocja to kolejna lipa po kliknięciu w niedziałający link w mailu lub na stronie. Podejrzewam, że 99% z nich nie zagląda na różne blogi i fora fanów lotnictwa i nie wie jak znaleźć te loty...
07/08/2010 14:24  

jurek - Profil
jurek
  
Nie sprawdzałem tego przez link ale czy nie byłoby najprościej gdyby odsyłał do strony głównej LOT ? Czy dobrze pamiętam, że serwery LOTu i informatycy są gdzieś w Skandynawii ? Może komunikacja między różnymi działami LOTu zawodzi ?
07/08/2010 14:14  

  
migajos: masz absolutna racje ze link powinien działać gdyż po to on jest. Natomiast dyskusja skupila się na dostępności oferowanych taryf, ponieax Ty zarzuciles ze takowych nie ma. Poprostu dyskusja poszła w innym kierunku, co sam sprowokowales. Jeszcze raz powtórzenia ze masz racje o "wtopie" z niedzialajacym linkiem, i podzielam Twoj pogląd w tej materii.
07/08/2010 14:05  

  
... bo lot przyzwyczai się, że takie dziadostwo nie przeszkadza klientom.
07/08/2010 13:55  

  
adamlublin: jakoś nie widziałem żeby w FR były jakieś linki z których promocje nie działają... A tak w ogóle to proponowąłbym porównywać LOT do Lufthansy a nie do FR, który ma zupełnie inny model sprzedaży i promocji. Wolałbym żeby ludzie nie przyzwyczajali się do dziadostwa LOTu i zaczynali to traktować jako normalną rzecz. Postawa typu "co z tego ze nie działają linki w newsleterze i na stronie głównej skoro można sobie znaleźć manualnie" jaka ma wielkie poparcie na tym forum, według mnie nic dobrego Lotowi nie przyniesie.
07/08/2010 13:54  

jurek - Profil
jurek
  
Bilety z KTW cały czas są za 1316,91 zł. Szkoda, że nie mam wtedy czasu sobie polecieć.
07/08/2010 13:33  

  
migajos: nie twierdzę że to jest dobre, sam na początku szukałem przez link i lipa, sprawdziłem przez główną wyszukiwarke i znalazły się- poprostu jak to z promocjami czy w LOT czy w FR trzba szukać. Pewna liczba osób nie znajdzie i bedzie zawiedziona. Jak z biletami na loty krajowe, są linki Lotu gdzie ceny sa inne niż na stronie głównej.
07/08/2010 12:52  

  
kto korzysta z tych linków? Może kilkadziesiąt tysięcy ludzi do których przychodzi newsletter z linkiem do tej właśnie promocji?
07/08/2010 12:26  

reklama
reklama
  


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie