Ryanair - problem z potwierdzeniem rezerwacji

"Kupiłem" bilety w FR. Status niepotwierdzona. Nr rezerwacji jest. Maila nie dostałem. Płaciłem MCpaypass z BZWBK. Niby nie obciążyło ale jakby środki zablokowało (nie mogę dokonać innych zakupów). Miał to ktoś? Co mogę zrobić? Czy pozostało mi tylko napisać do "przyjaciółki"?
07/07/2010 14:00  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-07-08 09:16   
humbak - Profil humbak
szumny: Podejrzewam, że są dwie przyczyny: 1. Ryanair chce być fair wobec swoich klientów i podaje od razu numery kontaktowe w razie wystąpienia kłopotów. Zasadniczo 97% klientów FRancy nie ma odruchu pytania w razie kłopotów takich innych zakręconych na punkcie latania, tylko czują się bezradni w takiej zawieszonej sytuacji i ten komunikat pozwala im się ukierunkować i znaleźć odpowiedź. 2. Ryanair chce zarabiać. A to jest zarobek, jak delikwent zadzwoni. // Te dwa zjawiska są do siebie przeciwstawne, ale nie można odmawiać FRancy, że pozostawia klientów na lodzie w takiej sytuacji. Co z tego, że ten deser jest dosyć kosztowny. // Ale jak widzisz, szumnusie, jednak wiele przypadków da się rozwikłać we własnym zakresie, jak człowiek przeanalizuje, co popełnił. :o)
szumny 2010-07-08 08:29   
szumny - Profil szumny
4twchu: Nie czepiaj się. Jurku, Stenus, Mleko: Dzięki. Sprawę załatwiłem ale wyszedłem nieco na buraka. Przyczyna (niezależnie od problemów ze stronką FR) leżała również po mojej stronie. Płaciłem za 4 bilety kartą z motylkiem kwotę 1076 NOK. Dostałem to co jurek czyli bezwartościowe "niepotwierdzenie" - odprawa online odpada. Telefon do banku i eureka! Motylkiem można płacić jednorazowo do 500 PLN. Zrobiłem więc 2 osobne rezerwacje. Tylko po jaką cholerę FR w takiej sytuacji prosi o atrakcyjny cenowo kontakt telefoniczny z BOK? Obyło się bez dzwonienia na infolinię FR. Jeszcze raz dzięki.
michalb 2010-07-07 21:55   
michalb - Profil michalb
4techu, ale czego ?
4tech 2010-07-07 17:37   
4tech - Profil 4tech
czegos mi tu brakuje, w tym krotkim opisie.
jurek 2010-07-07 16:03   
jurek - Profil jurek
szumny: Postaram się krótko. Kupowałem jeden bilet i na tyle było srodków. W FR coś im się potentegowało i zdublowało i bilet chociaż był na jedno nazwisko system wygenerował dla 2 pasażerów o tym samym imieniu i nazwisku. Zamiast anulować rezerwację dostałem mail z numerem rezerwacji ale nie mogłem się odprawić on-line bo transakcja miała cały czas status 'oczekiwanie na zakończenie' i ni w te ni wewte. Dopiero interwencja w banku (+ faks do FR) pomógł i poprawili rezerwację tylko na jedno nazwisko i środki prawidłowo poszły z konta do FR a ja mogłem się odprawić.
szumny 2010-07-07 15:01   
szumny - Profil szumny
jurku: Co znaczy pomogło? Sfinalizowałeś zakup czy odblokowali Ci środki?
humbak 2010-07-07 14:51   
humbak - Profil humbak
jurku: Jak się ze Skype dzwoni na ich irlandzki stacjonarny, to tanio wychodzi.
jurek 2010-07-07 14:38   
jurek - Profil jurek
szumny: miałem podobnie. Nie dzwoniłem na ich drogi numer tylko wysłałem fax do ich biura w Irlandii i mail do banku (w moim przypadku Neteller) i pomogło.
szumny 2010-07-07 14:19   
szumny - Profil szumny
W "zobacz moje rezerwacje" status zmienił się na "anulowane". Spróbowałem drugi raz i tym razem system walnął. Cóż, poczekam. Z karty 2x nie ściągnie bo nie ma tyle kasy.
humbak 2010-07-07 14:13   
humbak - Profil humbak
szumny: Znowu ostatnio system FRancy tak robi, bo takie hocki klocki mają tez inni znajomi lub forumowicze. Czasami trzeba cutkę poczekać.
mleko 2010-07-07 14:03   
mleko - Profil mleko
a w systemie widac rezerwacje? dzwona na irlandzki stacjonarny numer i sie pytaj:)
szumny 2010-07-07 14:00   
szumny - Profil szumny
"Kupiłem" bilety w FR. Status niepotwierdzona. Nr rezerwacji jest. Maila nie dostałem. Płaciłem MCpaypass z BZWBK. Niby nie obciążyło ale jakby środki zablokowało (nie mogę dokonać innych zakupów). Miał to ktoś? Co mogę zrobić? Czy pozostało mi tylko napisać do "przyjaciółki"?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy