15 nowych krajowych tras LOT-u

Fajnie gdyby Bydgoszcz i Łódź dołączyły do siatki lotnisk obsługiwanych przez LOT. Mam jedynie nadzieję, że trasa Bydgoszcz - Gdańsk podawana z "przecieków" w Dzienniku to jednak kaczka dziennikarska. Fakt, że linia kolejowa jest w opłakanym stanie i pociągiem pokonuje się tę trasę w ponad 3 godziny. Ale z drugiej strony jest to tylko ok. 160 km i samochodem większość tej trasy przebywa się już autostradą: z centrum do centrum w niespełna 2 godziny więc nie trzeba być prorokiem ani specjalistą żeby przewidzieć, że połączenie lotnicze tu nie wypali. To co moim zdaniem możę mieć szansę z Bydgoszczy (poza Warszawą oczywiście) to Kraków: jest na tyle daleko i z tak fatalnym dojazdem zarówno kolejowym jak i drogowym, że może wreszcie weekend w Krakowie zrobiłby się dla mnie bardziej prawdopodobny niż np. w Berlinie :-)
16/06/2010 11:14  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szot 2010-06-16 12:23   
szot - Profil szot
Myślę, że ruch ze strony LOTu może zachęcić "tanie linie" do odważniejszego wejścia na krajowy rynek. Wkońcu Polacy się bogacą, więc siłą rzeczy przy dobrej polityce cenowej, dogodnych godzinach rejsów, braku dróg i "superszybkich TGV lub jak kto woli ICE" przedsięwzięcie powinno się powieść...
tomcat_bzg 2010-06-16 12:06   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
@hamburg: myślę, że to jest właśnie cały problem - nauczyć Polaków latać bo jak na razie większość postrzega latanie po kraju nie jako środek transportu tylko jako kosztowną fanaberię.
A co do połączeń: myślę, że w przypadku destynacji odległych od siebie ale generujących zbyt małą ilość pasażerów jakimś rozwiązaniem mogą być loty z międzylądowaniem w Warszawie, ale bez konieczności przesiadki. Np. na trasie Rzeszów - Szczecin czas przelotu w porównaniu do transporu naziemnego byłby i tak atrakcyjny nawet gdyby dodać 30 minut postoju w WAW
hamburg 2010-06-16 11:29   
hamburg - Profil hamburg
Ja bym chcial jeszcze zwrocic uwage na te ceny ktore podaje Dziennik. 70-200 zl return? Hmmm....milo by bylo....ale czy dlugo takie polaczenia by przetrwaly jezeli srednia cena byly 200 zl return? Watpie......ale milo by bylo i moze przez to Polacy sie wrescie nauczyli latac po kraju. Trzymam kciuki i zycze powoedzenia. No i czakym na oficialne info.
mleko 2010-06-16 11:22   
mleko - Profil mleko
eee trzeba poczekac na oficjalne info i tyle
tomcat_bzg 2010-06-16 11:14   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Fajnie gdyby Bydgoszcz i Łódź dołączyły do siatki lotnisk obsługiwanych przez LOT. Mam jedynie nadzieję, że trasa Bydgoszcz - Gdańsk podawana z "przecieków" w Dzienniku to jednak kaczka dziennikarska. Fakt, że linia kolejowa jest w opłakanym stanie i pociągiem pokonuje się tę trasę w ponad 3 godziny. Ale z drugiej strony jest to tylko ok. 160 km i samochodem większość tej trasy przebywa się już autostradą: z centrum do centrum w niespełna 2 godziny więc nie trzeba być prorokiem ani specjalistą żeby przewidzieć, że połączenie lotnicze tu nie wypali. To co moim zdaniem możę mieć szansę z Bydgoszczy (poza Warszawą oczywiście) to Kraków: jest na tyle daleko i z tak fatalnym dojazdem zarówno kolejowym jak i drogowym, że może wreszcie weekend w Krakowie zrobiłby się dla mnie bardziej prawdopodobny niż np. w Berlinie :-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy