Namiot w bagażu podręcznym

Mam takie pytanie czy można przewieźć w bagażu podręcznym namiot-rurki ebonitowe bez tzw. śledzi przy założeniu że rozmairowo i wagowo spełnia kryteria-np. ryanem albo wizzem i czy ktoś to może testował osobiście. Będę wdzięczny za radę.
26/05/2010 11:30  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
sadaml32 2010-05-27 17:34   
sadaml32 - Profil sadaml32
Jest taki badziew w Biedronce za 39,90 zł. A swego czasu było także hasło zamienię M-2 w W-wie na karton z kocem w Nowym Jorku-to po akcji Urbana wysyłania kocy dla bezdomnych do USA że tam tak źle
szumny 2010-05-27 10:02   
szumny - Profil szumny
Sadaml: Jest na allegro takie dziadostwo trójkątne za 40-50 zł. Nie to co było kiedyś i bez miejsca za rurką przy głowie ale może warto wydać te parę złociszy. Waży ok. 1,5 kg. Przypomniał mi się jeszcze stary dowcip. Ogłoszenie w gazecie: "Zamienię namiot jeden raz używany na wózek dziecięcy".
sadaml32 2010-05-27 08:29   
sadaml32 - Profil sadaml32
Dzięki szumny za info namioty jeszcze ze starych studenckich czasów mam aż 3, i igloo i takie stare trójkątne tyle że te stare to trochę waży chyba z 5 kg, a igloo mam ok. 2-2,5 kg. Informacje z SG z różnych lotnisk mam różne w GDN twierdzą że przejdzie namiot tyle że bez śledzi itp, a w innych nie odpowiedzieli jednoznacznie także trochę ruletka. Chyba wezmę i spróbuję jakby co to go zostawię wiele warty nie jest.
szumny 2010-05-27 07:56   
szumny - Profil szumny
sadaml32: Moja rada: zaopatrz się w stary trójkątny namiot bez tropika. Cała konstrukcja takiego namiotu to dwie rurki pionowe po ok. 1 m które bez problemu zastąpisz na miejscu zwykłymi kijkami. Alternatywna opcja to podwieszenie namiotu pod drzewem. Miałem kiedyś taki o wym. 250x 120 cm. Sprawdził się znakomicie w Bieszczadach i na Mazurach. Dla 2 osób i 2 dużych plecaków całkowicie wystarczający. Ważył ze śledziami poniżej 2 kg. Teraz nie ma ich chyba w sprzedaży. Namioty typu igloo są wyjątkowo niepraktyczne i awaryjne. Poza tym beznadziejny stosunek kubatury do powierzchni. Jak gdzieś utrafisz w sprzedaży taki namiot to daj znać.
sadaml32 2010-05-26 15:38   
sadaml32 - Profil sadaml32
Jasek - a przyczepił się ktoś myślę o lotniskach w Niemczech Norwegii i Hiszpanii. Chodzi o mały namiot 2 bez śledzi taki który można rozłożyc nawet na twardej powierzchni. Chce wypożyczyć samochód w Agadirze i pojechać do Sidi Ifni i po wybrzeżu Hiszpanii pojeździć tak z namiotem miałbym spokój z noclegami.
sadaml32 2010-05-26 15:34   
sadaml32 - Profil sadaml32
Moze pytanie idiotyczne jak na razie jeździłem do hoteli albo hosteli ale czasami ceny powalaja-jak w Norwegii po drugie latem ten bagaż kosztuje 20 Euro za segment a jak są przesiadki to w sumie wychodzi 80 euro/bagaż. No cóź pewnie że są inne sposoby na niedrogi nocleg zwłaszcza że już sie człowiekowi w tym wieku tak nie chce kombinować ale jestem ciekawy bo bym spróbował a sprawdzonych porad wśród tych co dużo latają nie zaszkodzi.
jasek 2010-05-26 14:22   
jasek - Profil jasek
Ja mam inne doświadczenia- mały 2sobowy namiot: tropik, rurki ebonitowej, bez śledzi przeszedł w bagazu podreczny w: WRO, HHN, NYO, BLQ
kobek 2010-05-26 13:35   
kobek - Profil kobek
to przy okazji tez rozwialbym swoje watpliwosci: czy ktos z was mial jakies problemy z przewiezieniem namiotu w bagazu rejestrowanym?
ktgracz 2010-05-26 11:45   
ktgracz - Profil ktgracz
sadaml32: nie dość że nie zamierzasz płacić za noclegi w kraju docelowym, to do tego nawet FRanka czy Wezyra chcesz pozbawić tych 15Eur za każdy segment hihii // Też tak kiedyś kombinowałem.. ale chyba nawet na 'piekne oczy' to nie przejdze hehee ..::.. W każdym razie są inne dość efektywne finansowo sposoby na nocleg za free ;-)
aynis 2010-05-26 11:39   
aynis - Profil aynis
A ze mnie się kiedyś śmiali, że miałam takie samo pytanie. Ja pytałam SG na lotnisku i powiedzieli, że nie przejdzie namiot w bagażu podręcznym...
sadaml32 2010-05-26 11:30   
sadaml32 - Profil sadaml32
Mam takie pytanie czy można przewieźć w bagażu podręcznym namiot-rurki ebonitowe bez tzw. śledzi przy założeniu że rozmairowo i wagowo spełnia kryteria-np. ryanem albo wizzem i czy ktoś to może testował osobiście. Będę wdzięczny za radę.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy