Star Alliance or Skyteam

Mam teraz taki problem, mieszkam w warszawie i często latam do wietnamu, jestem członkiem programu golden lotus plus który należy do vietnam airlines, ta linia nie długo wchodzi do sojuszu skyteam. Mam też kartę aeroplan (air canada) używam tą kartę na linie należących do sojuszu star alliance, i myślę że star alliance jest lepszym sojuszem lotniczym i nie wiem co wybrać pomiędzy star alliance i skyteam, jaki sojusz według was jest lepszym sojuszem, ale jak wybiorę star alliance to znowu muszę czekać na status silver lub gold przez rok, a mi się nie chcę, za to mam już status elite plus (od skyteam dzięki vietnam airlines). W przyszłym roku wyprowadzę się do vancouver, a to będzie baza dla star alliance, i aby lecieć do warszawy skyteam'em mogę tylko linią klm lecieć, do wietnamu skyteam'em mam tylko jedną przysiadkę z polski a ze star alliance mam 2 przesiadki do wietnamu więc lepiej do wietnamu skorzystac ze skyteam ale pomiędzy kanadą a polską to już zdecydowanie wolę lecieć ze star alliance. Nie lubię sojuszu oneworld Pomóżcie mi wybrać dobry sojusz dla mnie.
01/05/2010 21:08  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szot 2010-05-05 05:19   
szot - Profil szot
stenus: a tak,. zapomniałem o tym, no to w takim razie trzeba działać na trzy fronty :D
humbak 2010-05-04 21:04   
humbak - Profil humbak
szocie: I do "świata". :o)
szot 2010-05-04 19:56   
szot - Profil szot
gruszkatt: popieram mareckiego, chyba najlepiej jest działać na dwa fronty i należeć i do "gwizdki" i do "niebios"
marecki 2010-05-01 22:00   
marecki - Profil marecki
Skoro masz już status w SkyTeam to najlepszym rozwiązaniem jest chyba jedynie dodatkowe zarejstrowanie się w jedym z programów Star Alliance (można się spierać, który jest najlepszy, najkorzystniejszy itd. w ramach Stara - każdy ma swoje zalety i wady, dużo zależy od tego skąd, na jakich trasach i jak często będziesz latał ewentualnie Starem) - wtedy będziesz mógł zbierać punkty i tu i tu - przzy long haulach pojdzie szybko - w zaleznosci od pasujacych konkretnie lotów.
gruszkatt 2010-05-01 21:08   
gruszkatt - Profil gruszkatt
Mam teraz taki problem,
mieszkam w warszawie i często latam do wietnamu, jestem członkiem programu golden lotus plus który należy do vietnam airlines, ta linia nie długo wchodzi do sojuszu skyteam. Mam też kartę aeroplan (air canada) używam tą kartę na linie należących do sojuszu star alliance, i myślę że star alliance jest lepszym sojuszem lotniczym i nie wiem co wybrać pomiędzy star alliance i skyteam, jaki sojusz według was jest lepszym sojuszem, ale jak wybiorę star alliance to znowu muszę czekać na status silver lub gold przez rok, a mi się nie chcę, za to mam już status elite plus (od skyteam dzięki vietnam airlines). W przyszłym roku wyprowadzę się do vancouver, a to będzie baza dla star alliance, i aby lecieć do warszawy skyteam'em mogę tylko linią klm lecieć, do wietnamu skyteam'em mam tylko jedną przysiadkę z polski a ze star alliance mam 2 przesiadki do wietnamu więc lepiej do wietnamu skorzystac ze skyteam ale pomiędzy kanadą a polską to już zdecydowanie wolę lecieć ze star alliance.
Nie lubię sojuszu oneworld
Pomóżcie mi wybrać dobry sojusz dla mnie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy