Tranzyt na Okęciu - kontrola bezpieczeństwa??

Dlaczego pasażerowie przylatujący z lotnisk regionalnych na Okęcie, muszą od niedawna przechodzić kontrolę bezpieczeństwa przed tranzytem? Z zaledwie jednym stanowiskiem, co oznacza bardzo długą kolejkę. Pomijam już nadgorliwość służbistów. PA-RA-NO-JA. Pozostaje mi tylko wierzyć, że to rozwiązanie tymczasowe. Ma ktoś informacje, skąd takie nowe rozwiązanie?
29/04/2010 00:06  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jsg 2010-05-03 19:07   
jsg - Profil jsg
marecki: dobrze wiedzieć co i jak ;)
marecki 2010-05-03 18:53   
marecki - Profil marecki
jsg: zależy na kogo się trafi; jak wracałem do krk przez waw z moskwy i nieopatrznie zabrałem do bagażu podręcznego (który zarazem był moim jedynym) butelkę wódki zakupionej na SVO, pani z security na Okęciu powiedziała, że jej nie mogę niestety przewieźć (zakup poza UE), po czym... delikatnie zasugerowała żebym oddalił się do gate'u z butelką bo inaczej będzie musiała ją skonfiskować:)
jsg 2010-05-03 18:41   
jsg - Profil jsg
Istne kuriozum. W grudniu jak leciałem do POZ przez WAW, po przylocie z LHR i przed wejściem na halę tranzytową przeszedłam kontorlę bezpieczeństwa. Napoje zakupione na LHR (airside) zostały zkonfiskowane (!). Na pytanie dlaczego pasażerowie tranzytowi, którzy nie opuszczają 'airside' przechodzą kontrolę bezpieczeństwa? Na to pan mi odpowiedziała, że 'każdy może tutaj wejść nawet z zewnątrz' Aż usiadłem z wrażenia. Na podłodze.
gral 2010-05-03 18:03   
gral - Profil gral
raczej, zeby bylo upierdliwiej
disorder 2010-05-03 17:02   
disorder - Profil disorder
Może dlatego, żeby było bezpieczniej?
hamburg 2010-04-29 10:42   
hamburg - Profil hamburg
tomic: Tez sie zastanwiam z ta kontrola na transferze. Lecialem dwa lata temu GDN-WAW-HAM i wyszedlem rekawem (dobrze pamietam?) i pozniej znow trzeba bylo na security (na gorze) nie mieszajac sie z pasazerami odlatujacymi. Rozumiem jak to jest w VIE czy ZRH. Gdyz tam pasazer przylatujacy sie miesza z pasazerami odlatujacymi wiec trzeba przejsc jeszcze raz kontrole. Ale w WAW? Jaki to ma sens....a juz szczegolnie jak przylatuje sie z lotu krajowego. I przyznam ci racje. Od tego czasu omijam WAW duzym lukiem. ;-)
tomic 2010-04-29 10:36   
tomic - Profil tomic
gral: wygląda na to, że teraz przyloty z i spoza strefy Schengen są kierowane do tego samego wejścia (i dalej przed paszportami w lewo tak jak opisujesz), a stanowisko do kontroli jest nadal tylko jedno. LOT powinien ostro interweniować u władz lotniska, by usprawniono tę fatalną obsługę.
gral 2010-04-29 09:35   
gral - Profil gral
stenus: od wejścia do schengen to kontrola zawsze była jak się przylatywało spoza strefy schengen - przed paszportami w lewo jest korytarz i tam stała sobie kontrola. natomiast jak sie przylatywalo na schengen to dokladnie jak pisze tomic schodkami po prawej i nie bylo zadnej kontroli - sam sie tak transferowalem 8 lutego br.
marecki 2010-04-29 08:44   
marecki - Profil marecki
też nie zawsze przechodzilem przez security na Okęciu przy transferze z / na krajówki (od czasów T2). Ale to że robią się tam ogromne kolejki przy kilka przylotach, to fakt.
humbak 2010-04-29 01:46   
humbak - Profil humbak
Ja pamiętam, że kontrola na transferze to była jak jeszcze istniał tylko stary budynek buraczkowaty.
tomic 2010-04-29 00:58   
tomic - Profil tomic
stenus: w ubiegłym roku leciałem kilkanaście razy tranzytem z WRO: za każdym razem autobusem przez wejście "Schengen" do terminala, potem schodkami w prawo do góry i już byłem w "starym" terminalu, bez żadnej kontroli.
humbak 2010-04-29 00:49   
humbak - Profil humbak
tomicu: Ta kontrola na transferze jest już od przynajmniej wejścia Polski do strefy Schengen.
tomic 2010-04-29 00:47   
tomic - Profil tomic
stenus: ale nowy terminal jest już dość długo, a ta kontrola pojawiła się niedawno, stąd moje pytanie. paszecznik: dokładnie takie sygnały mam od znajomych. Przez tę niepotrzebną i prowadzoną przez debili kontrolę, zniechęca się pasażerów do przesiadek na Okęciu
humbak 2010-04-29 00:40   
humbak - Profil humbak
Bo ktoś tak wymyślił ten nowy terminal...
paszecznik 2010-04-29 00:25   
paszecznik - Profil paszecznik
niewiem ale tez sie ztym zetknolem na poczatku marca do tego ludzie z obslugi niemili i nie mowiacy po angielsku zmojego samoloty 15 osob lecialo tranzytem dalej i straszna zrobila sie kolejka
tomic 2010-04-29 00:06   
tomic - Profil tomic
Dlaczego pasażerowie przylatujący z lotnisk regionalnych na Okęcie, muszą od niedawna przechodzić kontrolę bezpieczeństwa przed tranzytem? Z zaledwie jednym stanowiskiem, co oznacza bardzo długą kolejkę. Pomijam już nadgorliwość służbistów. PA-RA-NO-JA. Pozostaje mi tylko wierzyć, że to rozwiązanie tymczasowe. Ma ktoś informacje, skąd takie nowe rozwiązanie?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy