Pustki w samolocie - dlaczego?

właśnie wróciłem z Wenecji - Wizzem - samolot z W-wy leciał wypełniony może w 60 %. Czy w tanich liniach nie ma Last Minute ? Bardziej opłaca się lecieć z pustymi fotelami ? Ja za bilet w RT zapłaciłem 190 zł (wielu pewnie mniej 80 -100 zł), dlaczego dzień przed wylotem bilet kosztuje np. 500 - 800 zł i potem jest pusto, nie lepiej zaoferować te miejsca za 100 - 150 zł. Sam z chęcią polowałbym na takie okazje, jak pewnie wielu ludzi nie chodzących codziennie do pracy, studentów itp
06/04/2010 09:23  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-04-07 00:33   
humbak - Profil humbak
Dodając, oczywiście istnieją też sytuacje, kiedy to linia regularna wypuszcza samolot biurom podróży (chociażby Wizz Air czy Norwegian na iście wakacyjne kierunki typu Burgas czy Palma de Mallorca) i sam przewoźnik wypuszcza część miejsc do wolnej sprzedaży, tak przy okazji.
lukas 2010-04-07 00:23   
lukas - Profil lukas
no tak coś w tym jest :) pomyślę nad tym jeszcze :) dzięki i pozdrawiam - muszę spadać...
humbak 2010-04-07 00:16   
humbak - Profil humbak
Linia czarterowa sprzedaje miejsca biuru (biurowi?) podróży (lub kilku) i to potem biura martwią się ich sprzedażą. Jeśli zostaną im miejsca, wypuszczają pozostałe właśnie jako "lasty". Linia regularna sprzedaje miejsca ad hoc, na zasadzie first come first served. Im później ktoś chce kupić, tym płaci więcej. Gdyby linie regularne sprzedawały bilet na zasadzie "lastów", to nikt by nie "planował wyjazdów z wyprzedzeniem", tylko wszyscy czekaliby właśnie na owe "lasty". I serwery by padały. :o)
lukas 2010-04-07 00:08   
lukas - Profil lukas
jestem może zielony w tych sprawach - jaka różnica ?
humbak 2010-04-07 00:06   
humbak - Profil humbak
lukasie: Mieszasz linie czarterowe z liniami regularnymi.
lukas 2010-04-06 23:58   
lukas - Profil lukas
no bez przesady ;) chyba jednak większość ludzi jakoś planuje wyjazdy i kupuje bilety z wyprzedzeniem, myślę, że jest grupa, która "siedzi w domu" a gdyby miała możliwość zakupu na jutro taniego biletu to by "sobie ot tak gdzieś poleciała" a przewoźnik dostałby za pusty (obecnie) fotel 100 czy 150 zł. jasne, że byliby tacy, co polowaliby tylko na takie okazje :) jak ja na "Lasty" z Niemiec np. na Karaiby - za więcej niż 179 Euro w obie strony nie latam ! ;)
humbak 2010-04-06 19:44   
humbak - Profil humbak
lukasie: gdyby były "last minute", to ludzie nie kupowaliby biletów, tylko czekali na ostatnie chwile.
humbak 2010-04-06 19:44   
humbak - Profil humbak
A czy ta karta z Erste tak naprawdę wychodzi na "darmową"? Bo Freedom Card ma takie koszty i prowizje, że za każdy bilet dodaje się 8-9 zł, co w zasadzie jest kwota podobną do owych 11 zł haraczu.
aynis 2010-04-06 17:29   
aynis - Profil aynis
Dokładnie. Ja patrzyłam na tą brytyjską kartę Wizz, ale też tak średnio...
solokhumbu 2010-04-06 17:28   
solokhumbu - Profil solokhumbu
aynis - darmowa płatność jest, ale niestety trzeba najpierw wyłożyć 2k PLN na konto WizzPlus - W6 wówczas sam dodaje Tobie 300 PLN i nie płacisz (ani za siebie ani za innych) owych 11PLN/pax/rezerwacja.
Jeśli duzo latasz sama lub w towarzystwie innych - to się może opłacić, bo kasa jest do wykorzystania przez rok.
Ale oczywiście fajniej byłoby móc jak Bratanki mieć kartę Wizz... ;)
aynis 2010-04-06 14:51   
aynis - Profil aynis
Może nie chcą się aż tak chwalić swoimi tanimi biletami? Co by za dużo osób ich nie kupiło? ;) Szkoda, że w PL nie mamy dostępu do takiej darmowej płatności...
szumny 2010-04-06 14:49   
szumny - Profil szumny
aynis: można i za 4 PLN tylko trzeba mieć węgierską kartę. A tak na marginesie: Dlaczego W6 nie krzyczy na prawo i lewo że ma najtańsze bilety? Od dłuższego czasu nawet FR nie ma tak taniej oferty.
aynis 2010-04-06 14:44   
aynis - Profil aynis
Za dużo zabawy, jak na kupno jednego biletu ;) Można u nich naprawdę tanio kupić bilet (15 PLN), ale trzeba dobrze trafić.
dareck 2010-04-06 14:41   
dareck - Profil dareck
Albo kupić kiedykolwiek z opcją Flex i (gdy przed wylotem cena spadnie) najwyżej kupić drugi bilet, przebookowując poprzedni na jakiś inny termin :)
aynis 2010-04-06 14:32   
aynis - Profil aynis
Z moich osobistych doświadczeń w W6 najlepiej kupować bilet mniej więcej miesiąc przed planowanym odlotem. Co do żonglowania cenami - u nich potrafią się zmieniać i trzy razy dziennie...
dareck 2010-04-06 14:25   
dareck - Profil dareck
Denerwującą praktyką Wizzaira jest żonglowanie cenami bez ładu i składu... Dwa tygodnie przed lotem bilet potrafi kosztować 100EUR, a dzień przed wylotem 60EUR.. wychodzi więc na to, że nie ma sensu kupować z wyprzedzeniem, bo można się przejechać...
aynis 2010-04-06 13:09   
aynis - Profil aynis
Tym bardziej, że ten kierunek dopiero się rozkręca...
migajos 2010-04-06 13:06   
migajos - Profil migajos
Load factor 60% to w realiach linii lotniczych na pewno nie pustki, a wręcz do przyjęcia wynik...
aynis 2010-04-06 09:27   
aynis - Profil aynis
Są i tacy, którzy w ostatniej chwili kupią taki bilet za jakąkolwiek cenę. W W6 zdarza się, że na niektórych trasach możesz kupić bilet na następny dzień za 200 PLN...
lukas 2010-04-06 09:23   
lukas - Profil lukas
właśnie wróciłem z Wenecji - Wizzem - samolot z W-wy leciał wypełniony może w 60 %. Czy w tanich liniach nie ma Last Minute ? Bardziej opłaca się lecieć z pustymi fotelami ? Ja za bilet w RT zapłaciłem 190 zł (wielu pewnie mniej 80 -100 zł), dlaczego dzień przed wylotem bilet kosztuje np. 500 - 800 zł i potem jest pusto, nie lepiej zaoferować te miejsca za 100 - 150 zł. Sam z chęcią polowałbym na takie okazje, jak pewnie wielu ludzi nie chodzących codziennie do pracy, studentów itp
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy