Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.

lub

Polskie znaki przy rezerwacji biletów

Witam! Czy rezerwując bilet w Ryanair można ominąć polskie znaki diakrytyczne zarówno w imieniu, nazwisku jak i adresie (również tym do wystawienia faktury), czy raczej powinno się je stosować? Słyszałam bardzo różne opinie na ten temat.. W przypadku Wizzair nie ma tego problemu - system po prostu nie przyjmuje polskich znaków, tutaj zaś nie wiem, czy wpisywać "Toruń", czy "Torun", również moje nazwisko zaczyna się od litery Ł.. Jest to moja pierwsza rezerwacja oraz pierwszy lot i mam zupełny mętlik w głowie.. - byłabym wdzięczna za odpowiedź Przeszukiwałam forum ale znalazłam jedynie pytania o literówki - jeśli dubluję wątek - bardzo przepraszam..

29/03/2010 11:42,  
<>

gość_bf650 - Profil
gość_bf650

gość_498d3 - Profil
gość_498d3

2
16/08/2017 23:17  

Byle doslownie a nie w przenosni..
30/03/2010 10:33  

annamo: Odlecisz. :o)
29/03/2010 23:50  

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Koniec końców użyłam polskich znaków - mam nadzieję, że hmm.. odlecę ;-)
Pozdrawiam serdecznie!
29/03/2010 23:04  

kobku: Poza Ryanair w reszcie linii nie zalecane jest używanie polskich znaków.
29/03/2010 21:56  

@annama: nigdy nie wpisuję polskich znaków w rezerwacjach jakichkolwiek linii (mam w nazwisku "ń") i nigdy nie miałem z tego powodu problemów na lotnisku.
29/03/2010 20:43  

jurek - Profil
jurek

annama: Zdaje się, że gdybyś nawet spróbowała wpisać nazwisko zaczynające się od litery Ł to system i tak to odrzuci i pokaże Ci się komunikat, że nie wpisano nazwiska i trzeba wpisać bez polskich znaków diakrytycznych. Przynajmniej mi tak wyszło jak kupowałem bilet komuś z nazwiskiem na literę Ż.
29/03/2010 12:15  

annamo: Spokojnie możesz wpisywać polskie znaki, ale możesz ich także nie stosować. Jest to wszystko jedno.
29/03/2010 11:58  

Witam!
Czy rezerwując bilet w Ryanair można ominąć polskie znaki diakrytyczne zarówno w imieniu, nazwisku jak i adresie (również tym do wystawienia faktury), czy raczej powinno się je stosować?

Słyszałam bardzo różne opinie na ten temat..
W przypadku Wizzair nie ma tego problemu - system po prostu nie przyjmuje polskich znaków, tutaj zaś nie wiem, czy wpisywać "Toruń", czy "Torun", również moje nazwisko zaczyna się od litery Ł..
Jest to moja pierwsza rezerwacja oraz pierwszy lot i mam zupełny mętlik w głowie.. - byłabym wdzięczna za odpowiedź

Przeszukiwałam forum ale znalazłam jedynie pytania o literówki - jeśli dubluję wątek - bardzo przepraszam..
29/03/2010 11:42  

reklama
reklama

<>

Wylot z:

Przylot do:

• Data wylotu:

• Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu: