Polskie znaki przy rezerwacji biletów

Witam! Czy rezerwując bilet w Ryanair można ominąć polskie znaki diakrytyczne zarówno w imieniu, nazwisku jak i adresie (również tym do wystawienia faktury), czy raczej powinno się je stosować? Słyszałam bardzo różne opinie na ten temat.. W przypadku Wizzair nie ma tego problemu - system po prostu nie przyjmuje polskich znaków, tutaj zaś nie wiem, czy wpisywać "Toruń", czy "Torun", również moje nazwisko zaczyna się od litery Ł.. Jest to moja pierwsza rezerwacja oraz pierwszy lot i mam zupełny mętlik w głowie.. - byłabym wdzięczna za odpowiedź Przeszukiwałam forum ale znalazłam jedynie pytania o literówki - jeśli dubluję wątek - bardzo przepraszam..
29/03/2010 11:42  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_498d3 2017-08-16 23:17   
gość_498d3 - Profil gość_498d3
2
chmurka 2010-03-30 10:33   
chmurka - Profil chmurka
Byle doslownie a nie w przenosni..
humbak 2010-03-29 23:50   
humbak - Profil humbak
annamo: Odlecisz. :o)
annama 2010-03-29 23:04   
annama - Profil annama
Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Koniec końców użyłam polskich znaków - mam nadzieję, że hmm.. odlecę ;-)
Pozdrawiam serdecznie!
humbak 2010-03-29 21:56   
humbak - Profil humbak
kobku: Poza Ryanair w reszcie linii nie zalecane jest używanie polskich znaków.
kobek 2010-03-29 20:43   
kobek - Profil kobek
@annama: nigdy nie wpisuję polskich znaków w rezerwacjach jakichkolwiek linii (mam w nazwisku "ń") i nigdy nie miałem z tego powodu problemów na lotnisku.
jurek 2010-03-29 12:15   
jurek - Profil jurek
annama: Zdaje się, że gdybyś nawet spróbowała wpisać nazwisko zaczynające się od litery Ł to system i tak to odrzuci i pokaże Ci się komunikat, że nie wpisano nazwiska i trzeba wpisać bez polskich znaków diakrytycznych. Przynajmniej mi tak wyszło jak kupowałem bilet komuś z nazwiskiem na literę Ż.
humbak 2010-03-29 11:58   
humbak - Profil humbak
annamo: Spokojnie możesz wpisywać polskie znaki, ale możesz ich także nie stosować. Jest to wszystko jedno.
annama 2010-03-29 11:42   
annama - Profil annama
Witam!
Czy rezerwując bilet w Ryanair można ominąć polskie znaki diakrytyczne zarówno w imieniu, nazwisku jak i adresie (również tym do wystawienia faktury), czy raczej powinno się je stosować?

Słyszałam bardzo różne opinie na ten temat..
W przypadku Wizzair nie ma tego problemu - system po prostu nie przyjmuje polskich znaków, tutaj zaś nie wiem, czy wpisywać "Toruń", czy "Torun", również moje nazwisko zaczyna się od litery Ł..
Jest to moja pierwsza rezerwacja oraz pierwszy lot i mam zupełny mętlik w głowie.. - byłabym wdzięczna za odpowiedź

Przeszukiwałam forum ale znalazłam jedynie pytania o literówki - jeśli dubluję wątek - bardzo przepraszam..
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy