Karta rodzinna Hiszpania Ryanair

Witam. Właśnie zauważyłem co zrobiłem. Otóż kupiłem bilety na krajowej trasie hiszpańskiej w Ryanair. Tam wtedy pojawia się okienko, w którym trzeba kliknąć ok, jeśli jest się obywatelem hiszpanii etc. albo posiadaczem karty rodzinnej czy coś takiego. No i ja na to klinąłem, ale potem wybrałem no discount i cena ta sama. Tylko teraz mam pytanie, czy nie będzie jakiś problemów przy odprawie, a jeśli tak to czy można to jakoś zmienić?
23/03/2010 12:06  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jurek 2010-03-25 21:39   
jurek - Profil jurek
that: oglądasz zdecydowanie niedobre filmy :D
humbak 2010-03-25 21:38   
humbak - Profil humbak
lukaszu86: Chodzi o 35 euro. :o)
that 2010-03-25 21:36   
that - Profil that
lukasz86: Push, push - to tak jakbys mial rodzic :D haha
jurek 2010-03-25 21:35   
jurek - Profil jurek
a ja zaszalałem i lecę z nadawanym i mogą mi lotne grygady nafiukać :D
gral 2010-03-25 21:21   
gral - Profil gral
już się cieszę na ten wyjazd :D
lukasz86 2010-03-25 21:08   
lukasz86 - Profil lukasz86
Wracając do ALC to miesiąc temu na locie do WRO też miałem tam przeboje, w życiu czegoś takiego nie widziałem - przed gate'em każdy po kolei musiał wkładać bagaż do koszyczka. Miękka torba wystająca dosłownie centymetr - odpada. Lotna brygada składała się z dwóch panów. Gdy wkładałem swój plecak, z którym byłem już w bardzo wielu miejscach bez problemu, jeden członek lotnej brygady zaczął na mnie krzyczeć "no push! no push!". Szczęka mi opadła. Odszedłem na bok, wyciągnąłem dwa swetry, bluze, kurte itp. i założyłem na siebie (na ich oczach) i mnie przepuścili. Boarding oczywiście się przeciągnął i potem widziałem w samolocie ludzi z tymi niby-za-dużymi bagażami w środku. Także nie wiem na czym to polega - na stresowaniu ludzi? Bo jeśli ktoś ma ewidentnie za duży bagaż to rozumiem, ale żeby miękkich toreb, które są sporo węższe od maksymalnych wymiarów, a tylko za długie o ten jeden centymetr i nie można pchać przy wkładania - lekka przesada jak dla mnie. A wracając do tych zniżek, to następnym razem jak będę miał okazję i bilety będą tanie to spróbuje kupić ze zniżka i w razie czego jakiś back-up. Ale wydaje mi się, że to ryzyko i loteria - raz mogą nie sprawdzić dokumentów a innym razem nie puszczą.
that 2010-03-25 07:20   
that - Profil that
Myslalem kiedys, zeby zabookowac bilet ze znizka ale tego nie zrobilem ;) stenus: Jesli boarding we FR trwa max 10 min i czesto wykonuje go jedna osoba to czy dalej myslisz, ze ktos bedzie sprawdzal dokument czy jestes rezydentem canary islands?? Czesto nawet nie porownuja nazwiska z dokumentem. A na treningach staffu wykonujacego boarding osoby szkolace mowia 'nieoficjalnie' ze maja spr czy JEST id/otwarty paszport na stronie ze zdjeciem a na prownywanie danych juz nie ma czasu/ hamburg: Ty wiesz dokladnie co mam na mysli! :D
gral 2010-03-24 10:29   
gral - Profil gral
to świetnie! mam tylko 1:20 na przesiadkę, więc jakiekolwiek opóźnienie przy wsiadaniu działa na moją korzyść :D
humbak 2010-03-24 09:47   
humbak - Profil humbak
gralu: Osobiście może Cię nie dotyczyć będzie, ale fizycznie tak, bo będziesz miał przed sobą mur lotnej brygady + tabun przepakowujących się, krzyczących, kłócących i wymachujących różnymi częściami ciała pasażerami. :o)
gral 2010-03-24 09:30   
gral - Profil gral
a to mnie nie dotyczy. ja na 2 dni wiec bede mial plecaczek. Tym bardziej ze lato bedzie, wiec i ubior jakby skromniejszy :)
humbak 2010-03-24 09:23   
humbak - Profil humbak
gralu: A takie postawne panie w liczbie co najmniej pięciu, które stoją w bramce podczas boardingu FRancy i bronią dostępu do samolotu pasażerom, których bagaże są za duże lub za ciężkie.
gral 2010-03-24 09:07   
gral - Profil gral
co to są lotne brygady francy na alc?
humbak 2010-03-23 23:36   
humbak - Profil humbak
gralu: Widzę, że chcesz poznać "Lotne Brygady FRancy" w akcji na ALC. :O)
jurek 2010-03-23 23:25   
jurek - Profil jurek
bo gral jest przezorny i ma uczulenie na literkę "de" jak go wy.. tego , .. no zażółciło kiedyś
2010-03-23 23:17   
 - Profil
Gralu, w słowie wydymała nie ma (chyba) nic zdrożnego - po cóż zatem wykropkowanie? ;p
gral 2010-03-23 22:43   
gral - Profil gral
a w ogóle to wyrażam swoje oburzenie, albowiem parę dni temu nabyłem takowy bilet za 20,03 EUR a dziś jest po 14,96 ! to mnie franca wy...mała :P
gral 2010-03-23 22:42   
gral - Profil gral
ale dzicz :D
humbak 2010-03-23 22:40   
humbak - Profil humbak
Przy boardingu okazujesz odpowiedni dokument uprawniający. A są to dopłaty rządu hiszpańskiego lub generalitat wyspiarskich, tak jak u nas samorządy czy rząd dopłacają do biletów zniżkowych kolejowych czy autobusowych.
gral 2010-03-23 22:36   
gral - Profil gral
hmm a musze to jakos udowodnic ze rezyduje? :D co prawda juz kupilem bilet Majorka - Alicante i kliknalem, ze nie jestem, no ale na przyszlosc moze sie przydac... i kto za to placi by the way?
humbak 2010-03-23 22:30   
humbak - Profil humbak
Nie musisz być obywatelem Hiszpanii, tylko rezydentem na danej wyspie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy