Awaryjne lądowanie Tu-204 w lesie pod Moskwą

Około kilometra od moskiewskiego lotniska Domodiedowo awaryjnie lądował samolot pasażerski Tu-204 - poinformowały rosyjskie media. Osiem osób zostało rannych. "Maszyna linii lotniczych Aviastar-TU leciała z Hurghady w Egipcie, na pokładzie była tylko załoga w liczbie ośmiu osób" - podała agencja ITAR-TASS, powołując się na resort ds. kryzysowych. Cytowana przez agencję rzeczniczka regionalnego przedstawicielstwa ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych powiedziała, że stan dwóch osób jest ciężki. REKLAMA Czytaj dalej Jak dodała, z niewyjaśnionych przyczyn samolot nie był w stanie dolecieć do pasa startowego i musiał awaryjnie lądować w lesie. Według milicji maszyna nie doznała znaczących uszkodzeń. Tu-204 to dwusilnikowa maszyna średniego zasięgu, mogąca na swym pokładzie zmieścić około 200 pasażerów. wp.pl
22/03/2010 10:48  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
andrzej 2010-03-22 10:48   
andrzej - Profil andrzej
Około kilometra od moskiewskiego lotniska Domodiedowo awaryjnie lądował samolot pasażerski Tu-204 - poinformowały rosyjskie media. Osiem osób zostało rannych.

"Maszyna linii lotniczych Aviastar-TU leciała z Hurghady w Egipcie, na pokładzie była tylko załoga w liczbie ośmiu osób" - podała agencja ITAR-TASS, powołując się na resort ds. kryzysowych.

Cytowana przez agencję rzeczniczka regionalnego przedstawicielstwa ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych powiedziała, że stan dwóch osób jest ciężki.


REKLAMA Czytaj dalejJak dodała, z niewyjaśnionych przyczyn samolot nie był w stanie dolecieć do pasa startowego i musiał awaryjnie lądować w lesie. Według milicji maszyna nie doznała znaczących uszkodzeń.

Tu-204 to dwusilnikowa maszyna średniego zasięgu, mogąca na swym pokładzie zmieścić około 200 pasażerów.

wp.pl
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama