zaLOTany jak Kaczmarek

Prawie 50 tys. złotych wydał skarb państwa na loty Janusza Kaczmarka z Warszawy do domu w Gdańsku, kiedy był on prokuratorem krajowym i szefem MSWiA. Kiedy Kaczmarek pełnił funkcję prokuratora krajowego na 59 lotów, w tym WAW-GDN wydano ponad 30,7 tys. złotych. Gdy szefował MSWiA wykorzystał 60% puli przeznaczonej dla kierownictwa resortu. Kosztowało to budżet 12.6 tys. zł. Kaczmarek, sprawując obie funkcje, miał do dyspozycji auto z kierowcą, ale uznał widocznie, że LOTem bliżej... (Wprost nr 8 z 24.02.2008)
23/02/2008 18:34  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jsg 2008-02-24 20:20   
jsg - Profil jsg
szot: dziękuję za komplement. Skoro to połaczenie dla pOsłów, to LOT znowu nie taki głupi z tymi cenami. I tak Ty (jako podatnik) zapłacisz...
szot 2008-02-24 19:54   
szot - Profil szot
jsg: i dlatego chyba kiedyś wybuchnę i zostanę bezpaństwowcem, hihih
jsg 2008-02-24 19:50   
jsg - Profil jsg
szot: dziękuję za komplement. Skoro to połaczenie dla pOsłów, to LOT znowu nie taki głupi z tymi cenami. I tak Ty (jako podatnik) zapłacisz...
szot 2008-02-24 19:47   
szot - Profil szot
jsg: bo Ty myślisz logicznie, ale w LOT już niekoniecznie... oczywiście, hmmmtak mi właśnie się nasunęło do głowy, że to może kolejne połączenie typowo dla naszych posłów za nasze pieniądze i może dlatego tyle bilety kosztują, a LOT ciągnie i ciągnie......kasę
jsg 2008-02-24 19:44   
jsg - Profil jsg
szot: myślę, że obniżą loty...cenowe. Pozatym te godziny są jakieś dziwne. Jeżli liczą na pasażerów byznesowych to powinny być min 2 loty dziennie: rano i wieczorem. Wskakujesz w samolot rano, załatwiasz sprawy, powrót rejsem wieczornym. Tak mi logika podpowiada.
jsg 2008-02-24 19:39   
jsg - Profil jsg
cezary: jasne jak polityka wyceny biletów do ATH ;-). Popieraw w całej rozciągłości Twój postulat!
cezary 2008-02-24 19:37   
cezary - Profil cezary
jsg: 300 złotych to wg mnie cena wyjściowa na tym połączeniu. Jak będzie samolot się wypełniał to można podnosić stopniowo cenę. //
jsg: o cenie maksymalnej
pisałem w domyśle o cenie wyjściowej. Czyli najtańszej maksymalnej na początek. Czy wszystko jest teraz jasne ?
szot 2008-02-24 19:33   
szot - Profil szot
jsg: może być 'standby' ale nie musi - jeśli będzie im źle się połączenie sprzedawało to może może może może może obniżą...
jsg 2008-02-24 19:22   
jsg - Profil jsg
cezary: ta polityka cenowa to jednym słowem 'pięć filarów mądrości'. Ale, żeby dolot z POZ był w cenie dolotu z LHR to trudno mi w to uwierzyć. zawsze wydwało mi się, że loty do LHR to dla LOT-u 'premium route'. Widocznie tak samo traktują loty do POZ.
adams: poczekaj jeszcze trochę i kup 'standby'. pewno będzie za 300-400 PLN.
cezary: wydaje mi się, że 300 PLN to raczej minimum za lot GDN-KRK a nie maksimum.
cezary 2008-02-24 18:53   
cezary - Profil cezary
adams: w sprawie bezpośredniego polączenia Gdańsk-Kraków. Gdyby w LOT był ktoś mądry zrobiłby kampanię reklamową np w regionalnych stacjach radiowych w Trójmieście i Krakowie i zaoferował cenę 'return' maksymalnie 300 złotych.
Co z tego że cenę będą obniżać ? Przecież podróż zazwyczaj planuje się z wyprzedzeniem. Gdyby wzrorem LCC najpierw sprzedali najtańsze miejsca a potem podnosili ceny to rozumiem. A tu polityka odwrotna. Najpierw zniechęcić zdecydowanie wygórowaną ceną a potem cena spada ? Bzdura roku....
adams 2008-02-24 18:34   
adams - Profil adams
dopiero teraz zauwazyłem ze znikła ta niezrównoważona cena 1033 PLN na trasie KRK-GDN. W miejsce uLOTnej ceny wskoczyła "tylko" 732 PLN......i to i tak nadal wysoko. Taki rejs Return trip powinien kosztować góra 300-400 zł....
cezary 2008-02-24 18:27   
cezary - Profil cezary
jsg: bo cenowa polityka LOT to wyższa matematyka i jeden z "pięciu filarów", czyli wielka tajemnica jak im ta kalkulacja wychodzi..... //Przy okazji Twój kolega z Poznania ma bliżej do Warszawy a na podobnej trasie jak on kupiłem SZZ-WAW-ATH-WAW-SZZ za sto dwadzieścia złotych mniej niż kolega. Na długi weekend majowy i to w tych najlepszych dziennych porach a nie o 2-4 w nocy.
jsg 2008-02-24 18:25   
jsg - Profil jsg
I cool. Chociaż czasami wycena biletów w LOT jest szczególna. Wczoraj kuipłem bilet na wrzesień: LHR-WAW-ATH-WAWLHR za ok. 985 PLN. Koleżanka leci WAW-ATH-WAW (te same terminy i rejsy) za 772 PLN, a kolega POZ-WAW-ATH-WAW-POZ za 960 PLN. Dziwne. Wyglada na to że dolot z LHR jest w takiej samej cenie jak z POZ...
jsg 2008-02-24 18:06   
jsg - Profil jsg
I cool. Chociaż czasami wycena biletów w LOT jest szczególna. Wczoraj kuipłem bilet na wrzesień: LHR-WAW-ATH-WAWLHR za ok. 985 PLN. Koleżanka leci WAW-ATH-WAW (te same terminy i rejsy) za 772 PLN, a kolega POZ-WAW-ATH-WAW-POZ za 960 PLN. Dziwne. Wyglada na to że dolot z LHR jest w takiej samej cenie jak z POZ...
szot 2008-02-24 17:25   
szot - Profil szot
jsg: tak, i mnie się to bardzo podoba i jestem za a nawet przeciw (jak to mówił nasz główny elektryk kraju)...
jsg 2008-02-24 17:18   
jsg - Profil jsg
szot: czyli usługa 'standby' jest ciągle aktualna. Mniejsze straty, bo samolot i tak musi lecieć.
szot 2008-02-24 16:59   
szot - Profil szot
jsg: ja bardzo czesto na trasach krajowych widze taką tendencję, już kilka razy mi się przytrafiło, że na dzień przed odlotem bilet do WRO kosztował mnie 58 zł plus opłaty... tak więc ostatnio najpierw sprawdzam euroLOT a później jeśli nie ma tej taryfy kupuję IC...
marian 2008-02-24 13:23   
marian - Profil marian
Stare czy nowe :) oby szło lepsze, bo w locie obecnie za dobrze chyba nie jest. Może jak jakieś promo zrobią to jeszcze taniej będzie? Oby, oby!
jsg 2008-02-24 13:13   
jsg - Profil jsg
marian: coś podobnego. Im bliżej wylotu tym tańsy bilet. Zupełnie jak kiedyś, kiedy bilet 'standby' był najtańszy. Idzie stare?
marian 2008-02-24 13:10   
marian - Profil marian
taki mały OT skoro już jesteśmy przy LOT // chyba KRK - GDN tanieje bo sprawdziłem właśnie z ciekawości bilet na maj i wyszło mi 732pln to zawsze duzo mniej niz ponad tysiak. pzdr
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy