zaLOTany jak Kaczmarek

Prawie 50 tys. złotych wydał skarb państwa na loty Janusza Kaczmarka z Warszawy do domu w Gdańsku, kiedy był on prokuratorem krajowym i szefem MSWiA. Kiedy Kaczmarek pełnił funkcję prokuratora krajowego na 59 lotów, w tym WAW-GDN wydano ponad 30,7 tys. złotych. Gdy szefował MSWiA wykorzystał 60% puli przeznaczonej dla kierownictwa resortu. Kosztowało to budżet 12.6 tys. zł. Kaczmarek, sprawując obie funkcje, miał do dyspozycji auto z kierowcą, ale uznał widocznie, że LOTem bliżej... (Wprost nr 8 z 24.02.2008)
23/02/2008 18:34  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
maciek 2008-02-24 13:02   
maciek - Profil maciek
Co do PKP to nie jest to tak ze miejsca dla poslow/senatorow sa oplacone z gory, i pociagi woza powietrze. Po prostu przy "zakupie" biletu pokazuja legitymacje poselska/senatorska, i na tej podstawie otrzymuja darmowy bilet.
Natomiast co do przewozow lotniczych to wg mnie i tak nic nie przebije Urzedu Marszalkowskiego w Zielonej Gorze. Otoz zeby lotnisko w Babimoscie (Port Lotniczy ZG) mialo jakiekolwiek loty, to UM placi rocznie blisko 1 mln PLN "za promocje i uslugi", najpierw dla LOT, a obecnie pewnie troszke mniej dla JetAir. Pieniadze te ida na wykupienie ilus biletow w kazdym locie, zeby tylko nie zamknieto polaczenia. Wielokrotnie czytalem informacje ze standardowa ilosc pasazerow to kilku urzednikow (lub powietrze) + 1-2 osoby lecace w interesach do Wawy.
szot 2008-02-24 12:31   
szot - Profil szot
No właśnie, zauważyłem, że rezerwując miejsca w samolocie euroLOTu zawsze te same miejsca są już na duuuuużo dużżżżo przed wylotem zarezerwowane (niedostępne) - zawsze te same, zawsze... czyżby to dla naszych posłów?
tomekk-81 2008-02-24 11:24   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Kolej ma opłacone miejsca dla posłow i senatorów, ktore jeżdżą puste, a oni wydaja kupę kasy na samoloty.
Może postawa Tuska co do oszczędności na podróżowaniu da im do myślenia.
tomekk-81 2008-02-24 11:20   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
zgadzam sie Cezary !
jw23phila 2008-02-23 22:47   
jw23phila - Profil jw23phila
adams: nigdy...
adams 2008-02-23 22:47   
adams - Profil adams
z mojego punktu widzenia jest to czysta bezczelność jaką sobie nasi "kochani" podopieczni urządzają. Jak sie nie wstydzą okradać ludzi...
andrzej500 2008-02-23 22:42   
andrzej500 - Profil andrzej500
adams: mam już trochę lat i powiem Ci- nie szybko, może będzie tak jak pisał Cezary że następne pokolenia będą miały lepiej, ale ja nie jestem takim optymistą jak on :(
adams 2008-02-23 22:38   
adams - Profil adams
Hehehehe...znów sobie "podbierają" kase i latają za free...co za bezczelność...kiedy to się w naszym kraju skończy...?
cezary 2008-02-23 19:51   
cezary - Profil cezary
szot: najwięcej przywilejów mają VIPy w tzw republikach bananowych. Był nawet taki afrykański VIP co jadł własnych poddanych. Im większa bieda tym bardziej wystawne życie róznych notabli w rodzaju Nikodema Dyzmy. Chciałbym żeby nasz kraj był normalnym europejskim i cywilizowanym a nie jak folwark.. (ale to juz może następne pokolenia tak będą miały.)
szot 2008-02-23 19:40   
szot - Profil szot
cezary: właśnie obserwuje się ciekawe zjawisko, że im biedniejszy kraj, tym więcej przywileji mają politycy...
cezary 2008-02-23 19:26   
cezary - Profil cezary
Recepta jest prosta. We wszystkich pociągach IC i ekspresowych i nawet sypialnych z rezerwowanymi miejscami są przedziały zarezerwowane dla pOsłów i senAtorów. Niech jeżdżą pociągami. A jeśli chcą wygodniej i szybciej to już na własny koszt a nie za darmo czyli z naszych podatków. Trochę pieniędzy za bycie pOsłem lub senAtorem mają. Nawet chyba dość dużo pieniędzy jak na nasze krajowe warunki. Chcą lecieć samolotem ? A proszę bardzo - ale za własną kasę !
Możliwość lotów samolotem rządowym na koszt naszego państwa powinni mieć tylko Prezydent i Premier.
jsg 2008-02-23 19:00   
jsg - Profil jsg
marian: no a co Ty sobie myślisz? Przecież to nie przystoji latac EC, tak jak podatnicy! Oni są od płacenie podatków!
marian 2008-02-23 18:55   
marian - Profil marian
Pasożyty... jeszcze kilka miesięcy temu czytałem art., że posłowie tak jak i senatorowie (albo odwrotnie - nie pamiętam już dokładnie) domagają sie lotów w klasie biznes a nie w econo. A wszystko to za kasę podatników... Econo za free to co, uwłacza ich godności? Pewnie pany z ''plebsem'' latać nie chcą ;) szkoda gadać!
jsg 2008-02-23 18:49   
jsg - Profil jsg
jednym słowem LCC - Low Cost Country
szot 2008-02-23 18:43   
szot - Profil szot
Ciekawostka: 36000 złotych kosztuje godzina lotu rządowego TU-154...
szot 2008-02-23 18:38   
szot - Profil szot
Prawie 50 tys. złotych wydał skarb państwa na loty Janusza Kaczmarka z Warszawy do domu w Gdańsku, kiedy był on prokuratorem krajowym i szefem MSWiA. Kiedy Kaczmarek pełnił funkcję prokuratora krajowego na 59 lotów, w tym WAW-GDN wydano ponad 30,7 tys. złotych. Gdy szefował MSWiA wykorzystał 60% puli przeznaczonej dla kierownictwa resortu. Kosztowało to budżet 12.6 tys. zł. Kaczmarek, sprawując obie funkcje, miał do dyspozycji auto z kierowcą, ale uznał widocznie, że LOTem bliżej... (Wprost nr 8 z 24.02.2008)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy