Spóźnienie się na przesiadkę

Zapewne wielu z Was lata ryanair (lub innymi tanimi liniami) z przesiadkami. Czy zdarzyło się żebyście nie zdążyli na następny lot? W momencie gdy bilet nie jest łączony linia lotnicza nie zapewnia następnego lotu i pasażer jest zdany na siebie. Co wtedy robiliście? Macie jakieś miłe/niemiłe wspomnienia z takich wypraw? Szczerze mówiąc nigdy nie leciałem żadna tanią linią z przesiadką i zastanawiam się co bym zrobił gdyby mi samolot uciekł... Kilka razy miałem już problem z tradycyjnymi przewoźnikami ale zawsze zapewniali mi przelot do miejsca przeznaczenia. Podzielcie się swoimi radami;)
02/03/2010 21:38  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gral 2010-03-04 20:34   
gral - Profil gral
haha no cały that :D ja nawet na to nie wpadłem :))) zapewniam cię, że nie doprowadzi do takiej praktyki, bo takich gagatków jak ty nie jest znowu tak wielu :D tak, możesz, ale ryzykujesz, że nie polecisz.
that 2010-03-04 20:17   
that - Profil that
Czyli jesli bede chcial zabookowac np ranny lot, dla przykladu ze STN-AMS a wieczorny jest o polowe tanszy to moge zabookowac wieczorny i przyjsc na ranny, i jesli bedzie wolne miejsce to przebookuja mnie za free? Fajna polityka, ale cos takiego moze prowadzic do celowej praktyki bookoowania najtanszego biletu w danym dniu.
humbak 2010-03-04 20:10   
humbak - Profil humbak
Tak, gdyż sam tak zrobiłem na trasie z Fiumicino do Bari kiedyś tam niedawno. I to nie jest standby, tylko dostajesz kartę pokładową, jeśli są wolne miejsca.
that 2010-03-04 20:08   
that - Profil that
stenus: Milo, ze do nas wrociles! :) // Czy jest to 100% pewne, ze w EZY mozna poleciec wczesniejszym rejsem tego samego dnia jako standby bez dodatkowej oplaty??
humbak 2010-03-04 20:02   
humbak - Profil humbak
lukasz86: Jest to nieprawdą, co piszesz. Tzn. nie musi być żaden bilet RT, można tak samo za free polecieć EZY wcześniejszym rejsem tego samego dnia mając rezerwację OW.
gral 2010-03-04 19:57   
gral - Profil gral
no prosze, i mamy wyzszosc Easyjeta nad liniami tradycyjnymi! tydzien temu Austrian zaspiewal sobie za przebukowanie na wczesniejszy lot 150 EUR a Swiss (inna osoba) 300 CHF! mielismy wlasnie bilet RT i rejs powrotny
lukasz86 2010-03-04 11:40   
lukasz86 - Profil lukasz86
W easyjet wcześniej za free, ale działa tylko dla rejsu powrotnego w biletach RT.
gral 2010-03-03 23:54   
gral - Profil gral
za dopłatą wcześniej czy za free?
aynis 2010-03-03 22:05   
aynis - Profil aynis
Sama z tego kiedyś skorzystałam. To działa też w drugą stronę, jeśli jesteś szybciej można w miarę dostępności miejsc polecieć wcześniejszym rejsem.
czester 2010-03-03 21:45   
czester - Profil czester
Np. w EasyJecie jeśli spóźnisz się mniej niż 2 godziny, możesz zapłacić "Opłatę Ratunkową". Za 205 zł możesz polecieć kolejnym lotem (o ile są jeszcze wolne miejsca).
marqoos_pl 2010-03-03 00:42   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
To tak jak na trasie DUB-LON... Zazwyczaj w dzień wylotu bilet kosztuje w EI czy FR ok. 200-250 EUR, a np. AF czy BD kosztują ok. 80-150 EUR...
that 2010-03-02 23:52   
that - Profil that
kubatar: A bilety na ten sam dzien kosztuja zazwyczaj znaczenie wiecej. Mi sie tylko raz zdarzylo, ze przesiadalem sie w London-Gatwick z dalekiego lotu, i mialem zabookowany dolot LGW-DUB, musialem kupic nowy bilet- w Ryanairze/Aerlingus kosztowal ponad 150gbp ale w tym czasie jeszcze BA latal, i dostalem sie za 90gbp. Ale tak juz jest :) wiec lepiej jest miec zawsze jakas inna "opcje".
marecki 2010-03-02 23:44   
marecki - Profil marecki
kubatar: musiałbyś zrobić to co napisał marqoos. Więc możesz albo liczyć na to, że podróż przebiegnie zgodnie z "napiętym" planem, albo tak ją zaplanować, żeby mieć rezerwę czasową w razie opóźnienia/odwołania poprzedniego lotu - co oczywiście w praktyce nie będzie specjalnie możliwe do zastosowania, jeżeli częstotliwości lotów na danej trasie jest np. 2 x w tygdniu. Ewentualnie rozważ sobie też, jeśli planujesz konkretną podróż z takimi przesiadkami, czy nie bardziej opłaca się w takim konkretnych przypadku dokonać rezerwacji biletu u przewoźnika sieciowego.
marqoos_pl 2010-03-02 22:14   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
'kubatar' - w takim wypadku musisz kupić nowy bilet na najbliższe połączenie... Nie stawiłeś się na czas na swój kolejny lot i zupełnie nikogo to nie obchodzi, jaki był tego powód... Brutalne, ale prawdziwe.
kubatar 2010-03-02 21:38   
kubatar - Profil kubatar
Zapewne wielu z Was lata ryanair (lub innymi tanimi liniami) z przesiadkami. Czy zdarzyło się żebyście nie zdążyli na następny lot? W momencie gdy bilet nie jest łączony linia lotnicza nie zapewnia następnego lotu i pasażer jest zdany na siebie. Co wtedy robiliście? Macie jakieś miłe/niemiłe wspomnienia z takich wypraw? Szczerze mówiąc nigdy nie leciałem żadna tanią linią z przesiadką i zastanawiam się co bym zrobił gdyby mi samolot uciekł... Kilka razy miałem już problem z tradycyjnymi przewoźnikami ale zawsze zapewniali mi przelot do miejsca przeznaczenia. Podzielcie się swoimi radami;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy