Kolejna baza Ryanair?

Tanie lotnicze lotnicze Ryanair planują otworzenie bazy w niemieckim Eberswalde-Finow, niedaleko polsko-niemieckiej granicy. Byłe radzieckie lotnisko w Finow stać się ma bazą dla lotów z Berlina i obsługiwać także zachodnią Polskę.
27/02/2010 09:55  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-03-06 23:03   
humbak - Profil humbak
A to jak 25-50 km od Berlina to nic nie stoi na przeszkodzie, aby było Berlin-Eberswalde. :o)
jurek 2010-03-02 21:38   
jurek - Profil jurek
a to ciekawa wiadomość. Do Eberswalde ze Szczecina są nawet pociągi. Dojazd autostradą też doskonały :)
emes 2010-03-02 21:28   
emes - Profil emes
haha - jest Kowno, będzie jakieś Eberswalde, ale jaja. Żegnaj Polsko!!!
jsg 2010-02-28 16:22   
jsg - Profil jsg
bavok: jaki to kod? Jakoś nie mogę go znależć w internecie.
bavok 2010-02-28 16:07   
bavok - Profil bavok
ktgracz: Modlin ma już kod IATA...
hamburg 2010-02-28 11:34   
hamburg - Profil hamburg
marecki: SXF i BBI to to samo ;-) ///andrzej: I jaka linia niby by miala otwierac ,,wielki´´ hub? AB walczy aby TXL nie zostal zamkniety, LH wcale nie jest zainteresowana rozwojem w Berlinie. Te linia przykladaja sie budowie BBI i pytaja: ,,Po co?´´. No chyba ze ty wiesz wiecej na ten temat jaka linia tam otworzy swoj wielki ,,hub´´. /// aynis: A jednak to prawda? ;-) Jak bylem w listopadzie w Berlinie, kolega mi opowiedzial ze Ryanair stara sie o otwarcie w Eberswalde bazy. Myslalem ze to jakis zart ;-))
andrzej 2010-02-27 17:57   
andrzej - Profil andrzej
Bo BBI ma być kolejnym wielkim hubem na wzór MUC i DUS, a w przyszłości może nawet FRA. A to niestety może oznaczać, że tanie linię wycofają się z Berlina, tak jak nie są obecne w wymienionych wyżej portach.
leemc 2010-02-27 15:16   
leemc - Profil leemc
Brak konkurencji między lotniskami w Berlinie na dobre pewnie Berlińczykom i samemu BBI nie wyjdzie. W przeciwieństwie do Barajas w Madrycie, w BBI będzie tylko jeden terminal i pewnie równe opłaty dla wszystkich linii.
aynis 2010-02-27 11:17   
aynis - Profil aynis
To nie ja wymyśliłam, info znalezione w sieci.
marecki 2010-02-27 11:06   
marecki - Profil marecki
Anis: ja bym raczej powiedział, że Berlin i land nie tyle stawiają na rozwój Schoenefeld, co potencjał budowanego BBI.
ktgracz 2010-02-27 11:00   
ktgracz - Profil ktgracz
powiało egzotyką.. ktoś w ogóle słyszał o tym lotnisku (jak Modlin jeszcze nie ma nawet kodu IATA) wcześniej? ;-) // FRanca teraz zbiera kasę (od 2010r nie rozdaje biletów za 1zł czy 1 grosz), więc chyba kolejnym krokiem ekspansji będzie budowanie lotnisk, by "wszystko pozostawało w rodzinie" :D
seep02 2010-02-27 10:41   
seep02 - Profil seep02
ja się wcale nie zdziwię, jak tego pozwolenia nie będzie;-) w końcu z Eberswalde do samego centrum Berlina są 50km, a z Schönefeld jakieś 25;-) jeżeli ktoś mieszkałby na północy Berlin,a to pewnie miałby taką samą odległość...;)
aynis 2010-02-27 09:56   
aynis - Profil aynis
Lotnisko Eberswalde-Finow leży około 40 km na północy-wschód od Berlina przy autostradzie A11 łączącej Berlin ze Szczecinem. Do Szczecina jest około 100 km, zaś do Gorzowa Wielkopolskiego 125 km. Do granicy z Polską tylko 35 km.

W 2009 roku Ryanair podpisał umowę, w której zobowiązuje się zbazować w Finow 4 samoloty, gdy tylko lotnisko to dostanie pozwolenia na operowanie większymi samolotami. Dotychczas lotnisko to nie otrzymało go ponieważ miasto Berlin oraz land Brandenburgii postawiło na rozwój lotniska Berlin (Schönefeld), które to ma być jedynym lotniskiem stolicy Niemiec. W tym celu zamknięto historyczne lotnisko Berlin (Tempelhof). Spotkać to ma także jeszcze działające jeszcze lotnisko Berlin (Tegel).
aynis 2010-02-27 09:55   
aynis - Profil aynis
Tanie lotnicze lotnicze Ryanair planują otworzenie bazy w niemieckim Eberswalde-Finow, niedaleko polsko-niemieckiej granicy. Byłe radzieckie lotnisko w Finow stać się ma bazą dla lotów z Berlina i obsługiwać także zachodnią Polskę.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy