FR-ycowe Łodzi

Czy nie wydaje się Wam, że FR bardzo monopolizuje LCJ? Kiedyś latali tam i SK, i CO ale się wycofali.
21/02/2008 18:56  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pitterek 2008-02-26 09:09   
pitterek - Profil pitterek
"LINIE LOTNICZE PRZEWOŻĄ OSOBY, A NIE TYLKO KILOGRAMY"

Air France nie będzie mogło już żądać od otyłych pasażerów opłat za dodatkowe miejsce
sxc.huPasażerowi, który z racji swojej nieprzeciętnej wagi (170 kg) musiał kupić dodatkowe miejsce w samolocie linie lotnicze Air France mają zwrócić pieniądze i wypłacić odszkodowanie - podał w czwartek dziennik "Le Parisien". Ten precedensowy wyrok wydał sąd drugiej instancji w Bobigny we Francji.
Decyzją sądu Air France ma oddać pasażerowi 500 euro tytułem zwrotu za dodatkowy bilet oraz 8 tys. euro odszkodowania za "szkody moralne".

Czterdziestoletni paryżanin Jean-Jacques Jauffret dwa lata temu wracał samolotem Air France z wakacji w Indiach. W porcie lotniczym w Delhi poinformowano go, że z powodu dużej liczby pasażerów nie można, jak to zwykle bywa, pozostawić obok otyłego pasażera pustego siedzenia.

Jauffret musiał więc kupić dodatkowy bilet, gdyż - jak wyjaśnili bezceremonialnie pracownicy Air France - "gdy ktoś jest tak gruby, musi kupić dwa miejsca". W dodatku obsługa linii poddała pasażera upokarzającym pomiarom za pomocą taśmy używanej do bagaży.

- Werdykt sądu dowodzi, że linie lotnicze przewożą osoby, a nie tylko kilogramy - powiedział po rozprawie adwokat Jauffreta.
pitterek 2008-02-26 08:56   
pitterek - Profil pitterek
hamburg i jsg: Sprawa puszystego pasażera, któremu AF bardzo niegrzecznie nakazało kupienie drugiego biletu zakończyła się zwrotem biletu i pokaźnym odszkodowaniem. Nie za nakazanie kupna, ale za sposób w jaki to zrobili.
tomekk-81 2008-02-26 08:27   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Dobudowana część terminalu II na Łódzkiem Lotnisku gotowa na przyjęcie pasażerów.

Nowa hala ma powierzchnię blisko 700 metrów kw. Przygotowano ponad 200 miejsc siedzących.

Dobudowana część terminalu przeznaczona jest dla pasażerów państw należących do strefy Schengen (porozumienie znoszące kontrolę osób przekraczających granicę między państwami Unii Europejskiej). Natomiast osoby lecące do Anglii czy Irlandii (państwa spoza układu) będą odprawiane w starej części terminalu.

Nowa hala jest tak zbudowana, że pasażerowie, jak i odprowadzający ich na lotnisko, mogą z wnętrza obserwować lądowania i starty samolotów.

Zasady z Schengen zaczną obowiązywać na polskich lotniskach z końcem marca 2008 roku.
(tj) - Express Ilustrowany
jsg 2008-02-25 16:01   
jsg - Profil jsg
hamburg: aha, to tedy ta droga. Nie mam pojecia jak ta sprawa z AF sie skonczyla. Moze ktos z forumowiczow wie cos wiecej.
hamburg 2008-02-25 15:56   
hamburg - Profil hamburg
jsg: nie chodzi o to czy sie takie osoby widzi czy nie....w AF chyba jest taki przepis....mi sie zdaje ze gdzies czytalem ze AF kazal ,,grubemu´´ kupic drugie miesce...a on zato podal AF do sadu....ale nie wiem jak sie to skaczylo.
jsg 2008-02-25 15:53   
jsg - Profil jsg
hamburg: nie zauwaylem w AF problemow z wskaznikiem BMI. Owszem sa grubsi, chudsi, ale 'wiekszych' obiektow nie zauwazylem.
hamburg 2008-02-25 15:44   
hamburg - Profil hamburg
jsg: no problem otylosci w Europie jest mieszy niz w US. Tam w niektorych stanach ponad 25% spolecznosci ma BMI ponad 30. Normalnie szok....a czy czasami w AF tak nie ma?
jsg 2008-02-25 14:43   
jsg - Profil jsg
hamburg: nie syszalem o tym, zeby tak bylo w Europie. nawet u FR-ania. Moze po prostu nie ma takich korpulentnych pasazerow co zajmuja 2 miejsca
hamburg 2008-02-25 12:52   
hamburg - Profil hamburg
jsg: w Europie chyba tez tak jest....no i tak powinno byc. Jak by wykupil tylko jeden bilet to linia lotnicza nie moze zagwarantowac pasazerowie siedzacy obok komfortu.....
jsg 2008-02-25 12:37   
jsg - Profil jsg
Czy to prawda ze w US, niektóre linie kaza kupowac dwa miejsca w samolocie dla wyraznie korpulentnych pasazerow?
jsg 2008-02-25 12:27   
jsg - Profil jsg
Czy to prawda ze w US, niektóre linie kaza kupowac dwa miejsca w samolocie dla wyraznie korpulentnych pasazerow?
tomekk 2008-02-25 12:25   
tomekk - Profil tomekk
A co, gdy będzie kilka kg obywatela mniej? Za każdy brakujący kilogram? :)
maxx 2008-02-25 12:24   
maxx - Profil maxx
...ale właściwie dlaczego nie podaje się wagi pasażera? Dlaczego?! Torbę każą ważyć, a człowieka nie? A jeśli kurtkę z plecaka założę na siebie? Powinno być 60kg pasażera bez opłaty, resztą za dopłatą. Będzie jazda :)
maxx 2008-02-25 12:21   
maxx - Profil maxx
yannkes: No ale to jest forum o lotnictwie :) Ty się egzaltujesz że możesz zapłacić za bagaż przez WWW, ja się cieszę że gdzie indziej się w ogóle nie płaci...
yannkes 2008-02-25 11:57   
yannkes - Profil yannkes
a ja zatankowalem wczoraj PB95 za 4,08 pln i zaoszczedzilem sporo kasy jesli benzyna ma kosztowac 5 pln... ;) tyle ze kogo to obchodzi... :)
maxx 2008-02-25 11:40   
maxx - Profil maxx
A ja sobie przeleciałem całą Europę tam i z powrotem (w sumie 8 lotów) z dwiema torbami podręcznymi, za które nie zapłaciłem ani grosza, bo latałem liniami, które nie skaczą z centrymetrem i nie gonią na wagę. A jak trzeba coś nadać, to nadają bezpłatnie. Czyli jestem jakiś tysiąc złotych do przodu, jak nie więcej. Plus żarełko, za które nie płaciłem, a dostałem. No ale każda linia ma swojego klienta.
aynis 2008-02-25 11:34   
aynis - Profil aynis
No i dobrze, można będzie coś zaoszczędzić chociaż, wykupując bagaż przez stronkę, a nie na lotnisku... Moja mama leci właśnie z GDN do STN (za 0,01 GBP) i znowu nie policzyli opłaty za bagaż :)
yannkes 2008-02-25 11:30   
yannkes - Profil yannkes
zrobili madra rzecz i dodali mozliwosc dokupienia bagazu (via www) po dokonaniu rezerwacji biletu, w dodatku w takiej samej cenie, czyli 33 pln/szt/lot
tomekk 2008-02-25 11:08   
tomekk - Profil tomekk
I blisko do Luxemburga :D
jaris 2008-02-25 11:00   
jaris - Profil jaris
tez bym sie ucieszyl gdyby HHN powrocilo do siatki polaczen z KRK, gdyz jest fajnym portem pod wzgledem oferowanych kierunkow FR - zobaczymy jutro
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy