FR-ycowe Łodzi

Czy nie wydaje się Wam, że FR bardzo monopolizuje LCJ? Kiedyś latali tam i SK, i CO ale się wycofali.
21/02/2008 18:56  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk 2008-02-21 21:33   
tomekk - Profil tomekk
HHN jest położone w atrakcyjnym miejscu, stosunkowo blisko z jednej strony do Frankfurtu i Kolonii, z drugiej do Luksemburga, Belgii (Liege), Francji (Strasbourg) a nawet Holandii (Maastricht). Dobra sieć autostrad (fakt, że zatłoczonych ale za to darmowych :D). Myślę, że nie ma co porównywać HHN i LCJ.
jsg 2008-02-21 21:22   
jsg - Profil jsg
szot: dokładnie
miras: a może należałoby zainwestować więcej w PR dla LCJ?. Skoro dusigrosz FR to widzi, to dlaczego inne LCC nie zauważają? tomekk: częściowo się z Tobą zgodzę. Popatrz na HHN. Tam kolej niedochodzi, a i autostrady bywają zatłoczone. A jednak rozwija się prężnie.
miras 2008-02-21 21:21   
miras - Profil miras
tomekk: niestety, infrastruktura to problem naszych wszystkich lotnisk. Przy czym dla niektórych jest bardzo duży problem.
tomekk 2008-02-21 21:15   
tomekk - Profil tomekk
Panowie - infrastruktura. Mieszkałem kiedyś w Łodzi przez parę miesięcy właśnie na osiedlu niedaleko lotniska. Żeby LCJ stało się dla Warszawy czymś takim jak LTN czy STN dla Londynu potrzebny jest dobry dojazd z Wawy do Łodzi - przynajmniej droga expresowa i przyzwoite połączenie kolejowe w rodzaju Stansted czy Luton express. Z samych przelotów Łodzian to lotnisko nie wyżyje - z największych miast polskich Łódź i jej mieszkańcy mają niestety najmniej kasy. Piszę to z dużą sympatią dla tego miasta - spędziłem tam krótki, ale miły okres mojego życia.
miras 2008-02-21 21:11   
miras - Profil miras
Gdyby było bardzo duże zainteresowanie lotami z Łodzi, to już wiele linii by tam operowało, a tak na razie to tylko FR kierunek wyspy no i VE próbuje swoich sił do Mediolanu.
szot 2008-02-21 21:09   
szot - Profil szot
jsg: no właśnie i to jest fenomenalne zjawisko jedyne w swoim rodziaju, szok! jak to możliwe, miasto niemal milionowe i totalnie lotnisko jak dziewica - niewykorzystana ;-)
jsg 2008-02-21 21:06   
jsg - Profil jsg
szot: masz racje. Moim zdaniem LCJ na świetny potencjał jako lotnisko dla LCC. Łódź, niedaleko Warszawa. Mogłoby się stać czymś na kształt STN lub LTN. Dziwię się tylko, że inne LCC jakoś tego nie widzą.
szot 2008-02-21 21:02   
szot - Profil szot
jsg: no ja się nie dziwię, jedyne miast chyba w Europie o tej wielkości nie mające praktycznie żadnych połączeń lotniczych (fenomen!)i w centralnej Polsce - nie zdziwiłbym się, gdyby FRanca otworzyła tam swoją główną bazę na Polskę...
jsg 2008-02-21 20:46   
jsg - Profil jsg
Czy nie wydaje się Wam, że FR bardzo monopolizuje LCJ? Kiedyś latali tam i SK, i CO ale się wycofali.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy