Forum Pasazer - uwagi/sugestie

Z biegiem czasu forum i działania moderatorów czasu staja się coraz bardziej irytujące. Pierwsza sprawa: Brak możliwości napisania spójnego tekstu, enter nie jest uwzględniany, a "< b r >" jest automatycznie kasowane. Druga sprawa: Tutaj raczej propozycja na korzyść forum - aby wątek, w którym pojawi się odpowiedź automatycznie był pozycjonowany na samą górę forum - dzięki temu nie pominiemy wiadomości innych plus dodatkowo jakieś oznaczenie przy każdym nieprzeczytanym poście w postaci np. pixelowego zielonego kółka. Zapobiegło by to może dublowaniu postów, bo "ktoś przestał odpowiadać" Trzecia sprawa i zarazem najważniejsza: Dlaczego z wiadomości są kasowane linki, które nie szkodzą portalowi Pasazer.com? Przykładem jest np. link zobacz link z odnośnikiem do praw w przypadku opóźnienia/odwołania lotu, czy też link do jakieś promocji, której nie da się znaleźć w google czy na stronie linii - myślę, ze powinniśmy działać na korzyść użytkowników i linki kasować tylko jeśli prowadzą do konkurencji, a nie bezwzględnie nie zważywszy na wartość takiego linku. // Powyższe refleksje są skierowane do administracji i to głównie od niej oczekuję odpowiedzi, jednakże chciałem, aby poruszone kwestie były znany wszystkim. Komentarz moderatora: dziekujemy jetair za konstruktywna krytyke! 1/ Pierwsza sprawa: postaramy sie zastosowac taka opcje. Jednak ograniczenie uzycia tagow jest spowodowane naduzyciami gdy byly dostepne. 2/ Pomyslimy nad tym 3/ Kwestia linkow - z punktu widzenia pozycjonowania linki zewnetrzne do przypadkowych serwisow nie sa "mile widziane". Pomyslimy jednak jak to rozwiazac.
15/02/2010 16:02  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
irton 2010-02-18 10:05   
irton - Profil irton
hm zamieszczamy uwagi i sugestie a mozemy liczyc na odpowiedzi na nie?
co do komentowania doniesien prasowych równiez jestem, za juz kiedys chyba o to kogos pytałem ale nie pamietam kogo...
no i kolejne pytanie odnosnie ostatnich watków na żółtym polu kiedy bedzie możliwość wyboru czy chcemy widziec tam wszytskie komentarze czy bez wolnych wątków?
jetair 2010-02-15 19:08   
jetair - Profil jetair
1. Całkowicie zgadzam się z dareck w sprawie możliwości komentowania doniesień prasowych - trafna propozycja // 2. 4tech'u: Całkiem nowa promocja w Emirates - bilety za darmo, bez żadnych opłat, tylko, że rezerwacja przez specjalną stronę, nie oficjalnie - tylko ja sobie polatam, linków dawać nie wolno ;] // 3. Zgadzam się również z Gralem o możliwości sortowania postów po dacie ostatniego komentarza ///// Prosił bym Administratora o skomentowanie pierwszego pomysłu z tego wątku i kiedy możemy liczyć na ewentualne wdrażanie zmian technicznych parametrów forum niżej wspomnianych, począwszy od jednej zmiany 'od ręki' odnośnie niekasowania linków niekonkurencyjnych.
jurek 2010-02-15 18:50   
jurek - Profil jurek
Komentarz użytkownika do komentarza moderatora: w sprawie edycji postów wystarczy blokada takiej możliwości po opublikowaniu kolejnego postu/odpowiedzi i nie będzie bałaganu ani zamieszana
4tech 2010-02-15 18:22   
4tech - Profil 4tech
Gralu: można np. w historii postów dodać tytuł wątku....możliwość wejścia do wątków poprzez " zobacz wszystkie posty"...
gral 2010-02-15 18:11   
gral - Profil gral
4tech: jakies inne pomysly jak odnalezc watek w ktorym cos napisal? nie wierze, ze obecny stan ci odpowiada... skoro sa przeciwnicy "fruwajacego forum" to proponuje dodac "data ostatniego komentarza" i mozliwosc wlasnego sortowania - po dacie utworzenia wpisu i po dacie ostatniego komentarza - wedle wyboru. przy okazji - co z opcja wylaczenia widocznosci "wolnych watkow" "na zoltym"?
4tech 2010-02-15 17:51   
4tech - Profil 4tech
Pozycjonowanie i linki-nie, edycja postów-tak.
jsg 2010-02-15 17:30   
jsg - Profil jsg
Chciabym sie zapytać kiedy w p.com bedzie mozna dodawać linie lotnicze po ich kodzie ICAO. Z ostatniej korepondencji parę miesięcy temu z adminem zostałem poinformowany, że taka opcja pojawi się do końca 2009. Jak do tej pory zadnych wieści.
dareck 2010-02-15 17:27   
dareck - Profil dareck
Zewnatrzne linki? Co za problem: Niech pasazer.com uruchomi cos w stylu serwisu skracajacego linki i pozwoli uzytkownikom forum dodawac linki w postaci zobacz link, co powinno rozwiazac klopot z pozycjonowaniem... /// Co do tagow, to umozliwienie wstawienia pojedynczego znaku nowego akapitu nie powinno raczej spowodowac zadnej katastrofy. /// Dalej: dla mnie osobiscie niezrozumiala jest blokada komentowania wiadomosci starszych niz xx dni. /// Ostatnia sprawa: Moze by tak prowadzic mozliwosc komentowania doniesien prasowych? :)
disorder 2010-02-15 17:16   
disorder - Profil disorder
Moim zdaniem pozycjonowanie wątków jest bez sensu - zacznie się fruwające forum. Z kolei zgadzam się z postulatem umożliwienia edycji postów przez np. 10 min. po umieszczeniu. Czasem zgubi się jakąś myśl, albo zrobi błąd.
siara 2010-02-15 16:43   
siara - Profil siara
owszem... administratorzy powinni kasować linki które nie powinny się tutaj znaleźć - nie zapominaj jurek że pasażer.com to bardzo znana i popularna witryna internetowa, każdy znajdujący się na niej link do innej strony to darmowe pozycjonowanie często niepożądanej strony. Co do linków do promocji itp. myślę że powinny zostać.

Popieram też to co napisał jetair - nawet podam przykład że w temacie o Maroko zapytałem jetaira kiedy się tam wybiera bo ja również lecę w tym roku, ale temat był zbyt stary aby osoba do której skierowałem te słowa do niego zaglądnęła ;)
jurek 2010-02-15 16:25   
jurek - Profil jurek
jetair: co do braku możliwości edycji własnego postu słuszna uwaga i bardzo dobry pomysł. Popieram ! Przecież tak jest w pewnym polskim portalu społecznościowym. Dodałbym tylko, że przy opublikowaniu odpowiedzi (kolejnego postu) nie powinno być możliwości korekty bo się zrobi zamieszanie.

Co do kategorycznego zakazu wklejania linków też się kiedyś zastanawiałem czemu to ma służyć. A nawet gdyby był to link do innego portalu (konkurencyjnego) to co z tego ? Czy to jakaś krzywda/ujma/szkoda dla http dwukropek ukośnik ukosnik wu wu wu kropka pasażer kropka com ?
jetair 2010-02-15 16:04   
jetair - Profil jetair
Gdyby dodatkowo można byłoby edytować swoje wypowiedzi do powiedzmy 10min po jej dodaniu było by super - zdarza się popełnić literówkę lub coś w ten deseń - zawsze lepiej taka wiadomość by wyglądała. Komentarz moderatora: Problem z edycja postów jest prosty. Ktos napisz post, nastepnie on zostanie skomentowany, a nastepnie jego autor zmieni jego tresc i robi sie balagan i zamieszanie, ja tego nie powiedzialem, ja tego nie napisalem...
jetair 2010-02-15 16:02   
jetair - Profil jetair
Z biegiem czasu forum i działania moderatorów czasu staja się coraz bardziej irytujące. Pierwsza sprawa: Brak możliwości napisania spójnego tekstu, enter nie jest uwzględniany, a "< b r >" jest automatycznie kasowane. Druga sprawa: Tutaj raczej propozycja na korzyść forum - aby wątek, w którym pojawi się odpowiedź automatycznie był pozycjonowany na samą górę forum - dzięki temu nie pominiemy wiadomości innych plus dodatkowo jakieś oznaczenie przy każdym nieprzeczytanym poście w postaci np. pixelowego zielonego kółka. Zapobiegło by to może dublowaniu postów, bo "ktoś przestał odpowiadać" Trzecia sprawa i zarazem najważniejsza: Dlaczego z wiadomości są kasowane linki, które nie szkodzą portalowi Pasazer.com? Przykładem jest np. link zobacz link z odnośnikiem do praw w przypadku opóźnienia/odwołania lotu, czy też link do jakieś promocji, której nie da się znaleźć w google czy na stronie linii - myślę, ze powinniśmy działać na korzyść użytkowników i linki kasować tylko jeśli prowadzą do konkurencji, a nie bezwzględnie nie zważywszy na wartość takiego linku. // Powyższe refleksje są skierowane do administracji i to głównie od niej oczekuję odpowiedzi, jednakże chciałem, aby poruszone kwestie były znany wszystkim. Komentarz moderatora: dziekujemy jetair za konstruktywna krytyke! 1/ Pierwsza sprawa: postaramy sie zastosowac taka opcje. Jednak ograniczenie uzycia tagow jest spowodowane naduzyciami gdy byly dostepne. 2/ Pomyslimy nad tym 3/ Kwestia linkow - z punktu widzenia pozycjonowania linki zewnetrzne do przypadkowych serwisow nie sa "mile widziane". Pomyslimy jednak jak to rozwiazac.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy