LOT zedrze z pasażerów za bagaż

Przeczytałem właśnie artykuł na temat zmian w zasadach przewozu bagażu. Po pierwsze tylko jedna sztuka do 23 kg, a po drugie zaostrzone kontrole bagażu podręcznego. Rozumiem, że chodzi o loty transatlantyckie, bo przecież normalnie obowiązuje limit 20 kg. W kwestii limitu bagażu podręcznego to chyba nie chcą egzekwować limitu 6kg? Ten limit został ustalony przez jakiegoś teoretyka. Moja torba podręczna (zgodna z wymogami rozmiaru bagażu podręcznego) waży 3kg, po włożeniu laptopa jest już prawie 6 kg. Zazwyczaj gdy mam torbę prawie pustą to jest 8 kg. Gdy jest pełna to jest ok. 12 kg. Nadmienię, że zazwyczaj latam tylko z podręcznym. Nie wyobrażam sobie zamiany na 6 kg... chyba, że wszystko przełożę do reklamówki :)
10/02/2010 06:30  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jurek 2010-02-10 14:30   
jurek - Profil jurek
suavec: bardzo dobry pomysł, ale nie przypuszczam, żeby linie lotnicze dawały bonus za brak bagażu nadawanego.
suavec 2010-02-10 13:51   
suavec - Profil suavec
Nie, no jasne... ja sobie poradzę!
Tak czy owak jest to fikcja, a od wprowadzania restrykcji pasażerów nie przybędzie - nie w liniach tradycyjnych. Może należałoby zacząć zachęcać paxów do podróżowania lekko, np. dodatkowe mile przy braku bagażu odprawianego, albo voucher zniżkowy na kolejny zakup biletu itp. Z klientami należy po dobroci - tak żeby byli zadowoleni. Po jakimś czasie osiągnięty stan będzie można nazwać normą.
gral 2010-02-10 09:21   
gral - Profil gral
nie sadzisz chyba, ze ktokolwiek bedzie wazyl przy gejcie, jak w FR? wiec jesli latasz tylko z podrecznym, odpraw sie online, i pies z kulawa noga nie zainteresuje sie twoim podrecznym (bo jedyne miejsce gdzie moga ci zwazyc czyli checkin po prostu omijasz)
suavec 2010-02-10 08:25   
suavec - Profil suavec
Tak, tak... mój problem, hehe... ale przez takie kwiatki latam główne LH, a nie LO. Więc czyj to jest problem? PS. w LH limit to 8 kg.
marqoos_pl 2010-02-10 07:21   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
suavec - to jest Twoj problem, ze masz za ciezki bagaz... taki limit 6-7kg obowiazuje w wiekszosci linii lotniczych... a ten watek jest juz trzeci raz...
suavec 2010-02-10 06:30   
suavec - Profil suavec
Przeczytałem właśnie artykuł na temat zmian w zasadach przewozu bagażu.
Po pierwsze tylko jedna sztuka do 23 kg, a po drugie zaostrzone kontrole bagażu podręcznego.
Rozumiem, że chodzi o loty transatlantyckie, bo przecież normalnie obowiązuje limit 20 kg.
W kwestii limitu bagażu podręcznego to chyba nie chcą egzekwować limitu 6kg? Ten limit został ustalony przez jakiegoś teoretyka. Moja torba podręczna (zgodna z wymogami rozmiaru bagażu podręcznego) waży 3kg, po włożeniu laptopa jest już prawie 6 kg. Zazwyczaj gdy mam torbę prawie pustą to jest 8 kg. Gdy jest pełna to jest ok. 12 kg. Nadmienię, że zazwyczaj latam tylko z podręcznym. Nie wyobrażam sobie zamiany na 6 kg... chyba, że wszystko przełożę do reklamówki :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy