×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT zedrze z pasażerów za bagaż


Przeczytałem właśnie artykuł na temat zmian w zasadach przewozu bagażu. Po pierwsze tylko jedna sztuka do 23 kg, a po drugie zaostrzone kontrole bagażu podręcznego. Rozumiem, że chodzi o loty transatlantyckie, bo przecież normalnie obowiązuje limit 20 kg. W kwestii limitu bagażu podręcznego to chyba nie chcą egzekwować limitu 6kg? Ten limit został ustalony przez jakiegoś teoretyka. Moja torba podręczna (zgodna z wymogami rozmiaru bagażu podręcznego) waży 3kg, po włożeniu laptopa jest już prawie 6 kg. Zazwyczaj gdy mam torbę prawie pustą to jest 8 kg. Gdy jest pełna to jest ok. 12 kg. Nadmienię, że zazwyczaj latam tylko z podręcznym. Nie wyobrażam sobie zamiany na 6 kg... chyba, że wszystko przełożę do reklamówki :)

10/02/2010 06:30,  
<>

gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

jurek - Profil
jurek
  
suavec: bardzo dobry pomysł, ale nie przypuszczam, żeby linie lotnicze dawały bonus za brak bagażu nadawanego.
10/02/2010 14:30  

  
Nie, no jasne... ja sobie poradzę!
Tak czy owak jest to fikcja, a od wprowadzania restrykcji pasażerów nie przybędzie - nie w liniach tradycyjnych. Może należałoby zacząć zachęcać paxów do podróżowania lekko, np. dodatkowe mile przy braku bagażu odprawianego, albo voucher zniżkowy na kolejny zakup biletu itp. Z klientami należy po dobroci - tak żeby byli zadowoleni. Po jakimś czasie osiągnięty stan będzie można nazwać normą.
10/02/2010 13:51  

gral - Profil
gral
  
nie sadzisz chyba, ze ktokolwiek bedzie wazyl przy gejcie, jak w FR? wiec jesli latasz tylko z podrecznym, odpraw sie online, i pies z kulawa noga nie zainteresuje sie twoim podrecznym (bo jedyne miejsce gdzie moga ci zwazyc czyli checkin po prostu omijasz)
10/02/2010 09:21  

  
Tak, tak... mój problem, hehe... ale przez takie kwiatki latam główne LH, a nie LO. Więc czyj to jest problem? PS. w LH limit to 8 kg.
10/02/2010 08:25  

  
suavec - to jest Twoj problem, ze masz za ciezki bagaz... taki limit 6-7kg obowiazuje w wiekszosci linii lotniczych... a ten watek jest juz trzeci raz...
10/02/2010 07:21  

  
Przeczytałem właśnie artykuł na temat zmian w zasadach przewozu bagażu.
Po pierwsze tylko jedna sztuka do 23 kg, a po drugie zaostrzone kontrole bagażu podręcznego.
Rozumiem, że chodzi o loty transatlantyckie, bo przecież normalnie obowiązuje limit 20 kg.
W kwestii limitu bagażu podręcznego to chyba nie chcą egzekwować limitu 6kg? Ten limit został ustalony przez jakiegoś teoretyka. Moja torba podręczna (zgodna z wymogami rozmiaru bagażu podręcznego) waży 3kg, po włożeniu laptopa jest już prawie 6 kg. Zazwyczaj gdy mam torbę prawie pustą to jest 8 kg. Gdy jest pełna to jest ok. 12 kg. Nadmienię, że zazwyczaj latam tylko z podręcznym. Nie wyobrażam sobie zamiany na 6 kg... chyba, że wszystko przełożę do reklamówki :)
10/02/2010 06:30  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie